Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 18:29
smile64Ova na zadnjoj slici ima posebno zgodne listove.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 19:53
Voki gdje nabavljaš sve ove primjerke.

Ja sam ih jedno vrijeme skupljao i imao sam svega 5-6 vrsta, ali ovo šta ti imaš je predivno
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2014 u 06:59
Nemam ni ja nešto previše različitih, samo nekih 30-tak vrsta... Većinu sam dobio u razmeni, nešto iz semenki, na žalost retko se u prodavnicama nađe neka vrsta koju nemam, a i prodaju ih pod nazivom Pasiflora, pa se često ne zna kakva je dok ne procveta.
Trifasciata ima dosta sitne bele cvetove, ali su joj listovi prelepi i da ne cveta.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 13:59
svaka čast voki, prekrasne primjerke imaš, meni i ova najjednostavnija kilavi, svake godine nabavim i po zimi ju izgubim, sad ovu pazim ko oko u glavi

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 20:40
Ja sam jednu ostavila vani, sada je pod snijegom.Dosta je narasla na penjalicu i listovi su joj još uvijek zeleni.  Dobila sam savjet da bi trebala preživjeti vani, da se nadzemni dio smrzne i da bi u proljeće trebala ponovo izrasti. Imam  jednu u posudi koja je sada na sigurnom pa ako ova vani ugine imam zamjenu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 20:51
pasiflora može preživjeti vani u kontinentalno dijelu, ali joj treba puno više vremena da krenu izboji iz korjena, što joj odgađa cvatnju koja često i izostane.
kada je spremljena od smrzavanja i dobro u proljeće orezana, cvjeta cijelo ljeto.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 15:10

Sada smo još lepši...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2014 u 07:31
Wooow...Voki , na ovoj ljepotici se ne vidi da je zima...Nju držiš u toploj prostoriji ?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 08:58
violacea...  Heart




belica,zagreb
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 18:24
Ovo je moja od prije koju godinu. Prezivljava uredno preko zime (iako za svaki slucaj ostavimo koju reznicu i u posudi), jedino ako je jako hladna zima treba joj malo duze da krene iz korijena.


zatvori usta, otvori oci
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 18:27
Originalno poslano od člana voki voki napisao:



Subpeltata


Voki, predivna mi je ova
A i ona crvena
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 14:09
do neki dan nisam ni znala da ima crvena,predivna mi je.a ni ova bjela ne zaostaje za njomLOL
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
Torente View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Srpanj 2014
Lokacija: Beograd-Zemun
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Torente Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 00:05
Voki.Pošto sam ja amater i pre nedlju dana sam kupio svoju prvu Passifloru. Passiflora Edulis.Ona je još mlada biljka,visine 10 cm. Možeš li me Posavetovati,oko negovanja,pošto je sad predpostavljam naj osetljivija,dok je mala. JA SAM JE IZ MALE SAKSIJICE,PRESADIO U SAKSIJU OD 18 CM,U SUPSTRAT PH 5.5-6.5 I DODAO PERLIT I PESAK. Malo je porasla,pri dnu stabljike,ali listići,još nisu krenuli sa razvijanjem.Zalivam je redovnoEvo kako je izgledala,pre presadjivanja
Na vrh
alapas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Lipanj 2014
Lokacija: vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alapas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2014 u 07:28

Moja passiflora raste kao luda,ali ne cvate.Ima li tko kakav savjet?

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2014 u 08:16
 Alapas, stavi kore od banane u korjenje......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alapas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Lipanj 2014
Lokacija: vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alapas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 20:27
Hvala Milica7Tongue
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2014 u 08:26

Ovo je moja Passiflora,lijepo se raširila i narasla ali nema ni jednog jedinog pupaCry
Josipovac,Osijek
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 14:09
isti slucaj je i kod mene i kod Alapasa.samo raste a nigdje na vidiku ni pupicasmile60
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 18:18
Moja pasiflora počela cvjetati


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2014 u 18:21
A onda  vjetar i kiša napravili ovo...




Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.