Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 38>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 11:16
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Zanima me pasiflora.Imam je u susjedstvu i lako cu je zakorijeniti.Vidim da bi se sa njome mogla lijepo odijeliti od susjeda, i brzo.Ali mi je malo daleko za zalijevanje.Treba li puno vode?
 
Ako možeš pusti glavnu biljku kod susjeda, a sebi sprovedi, pa neka oni zaljevaju - mala šala.
Voki kaže da treba puno vode, moja su iskustva drugačija - mislim da ne treba ništa više nego neke druge biljke. Ja ih imam svuda po vrtu, ali ih zaljevam tek toliko. Napr. noćne frajle, vodenike, dalije ako fali vode se objese,ali pasiflora ne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 18:01
Slažem se sa Trišom, istina moja ima lijane debele 10-tak cm i sigurno crpi vodu iz dubljih slojeva zemlje, ali mladice koje izbijaju po vrtu nisu zahtjevene, ne zalijevam ih namjerno, jer imam već previše pasiflore, a one se ne suše tako lako. Imam jednostavnu bijelo-plavu pasifloru.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 21:44
i ja potpisujem trišu i manči - pasiflora je kao troskot - kad se jednom primi širi se kao korov

i stvarno joj ne treba neko posebno zalijevanje
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 22:41
Hvala na odgovorimaSmile.
Nije loša Trišina ideja da susjedi zalijevaju budući da će i njima figurati.A nismo ni u lošim odnosima pa se možemo dogovoriti o  naizmjeničnom zalijevanju.
Voki, koje su to "skitnice" sjemenke?Susjedova pasiflora ima zrelih plodova i imam gdje držati biljčice preko zime.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 12:10
Skitnici sam poslao seme pasiflore edulis iliti marakuje pa sam joj u istoj poruci napisao odgovor...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 14:57
Opa, lapsus.
A ja našla neku stranicu koja prodaje sjeme tropskog bilja. Nije skupo ali se bojim kupovati karticom preko neta.Upravo sam mislila kupiti passifloru edulis i incarnatu.Imaš li još tog sjemena?
Bila bih vrlo zahvalna.smile143
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 16:25

steta sto passiflora ne moze prezimiti, moja je trenutno u jako velikoj tegli a ogovarajuceg prostora u kuci je malo...

evo i slikice:
btw. da li su ovi zuti listovi normalna pojava (lani ih nije bilo) ili joj nesto fali, iako dobro napreduje...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 21:49
Prekrasna ti je, pa i kod mene povremeno požute neki listovi, ali je toliko imam da se baš ne uzbuđujem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 12:38

Evo moje keurele iz semena

A ovo je edulis
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 21:50
Mladice su prekrasne, lišće tamno zeleno, moja obična nema tako jaku zelenu boju listova, ali nisam niti probala iz sjemena, jer ih i ovako imam po cjelom dvorištu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 07:19
Na listovima one obične javljaju se neke bele tačkice, gledao sam i pod mikroskop, nema ništa na listu, pojma nemam od čega je to nastalo. Edulis mi je super jer ima sjajne i velike listove. Ligularis mi je još mala, tek nekoliko listova ima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 15:11
Voki, divne su....
 
Stela, takva je i moja i uvijek pomalo žuti i otpada...ona je zapravo zimzelena pa cijelu godinu odbaciva listove pomalo.
Zato stalno metem taracu grrrrr...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 22:58
Evo i prvog sjemena moje passifloreTongue!! Oh,tako sam ponosna na nju!!Wink
 
 
Cvijet moje passiflore:
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 08:55
Cvijet je prekrasan, ove plave resice, baš ga čine posebnim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 15:36

Evo sličica malih edulisa i ligularisa iz semena.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 21:02
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Cvijet je prekrasan, ove plave resice, baš ga čine posebnim.
 
U pravu si Trisa..Tongue..fantastican je!Tongue..Ako pronadjem i ostale vrste passiflore,kupujem ih Tongue,mada je najcesca ova sto vec imam..
Hvala ti!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 12:08
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


Evo sličica malih edulisa i ligularisa iz semena.
 
Voki, mene zanima passiflora incarnata.Može li se kako doći do nje?Vidim da ti tu imaš puno vrsta.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 07:27
Za sada nemam tu vrstu, ako nabavim javiću ti pa da ti pošaljem koju semenku. Na slici levo su 2 saksije sa Ligularisima, a u 3 saksije su edulisi.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 10:22
Imam edulis, ali željela bih svakako nabaviti incarnatu zato jer je ljekovita.
Ja u mom vrtu dajem prednost biljkama koje su ljekovite a ovu nigdje ne mogu naći.
Hvala unaprijed.Embarrassed
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 16:23
Da vas pitam nešto - zašto se dogodi ponekad da passiflora ni nakon prekrasnog cvata ne daje plodove? Kao da nema oprašivanja, ili...? Prijatelj mi se, naime, žali da mu, inače prekrasna i bujna biljka, nikako ne stvara plodove, pa tko zna - neka pomogne! Hvala !!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.