Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poklanjanje cvijeća drugim osobama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poklanjanje cvijeća drugim osobama

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Anketno pitanje: Poklanjanje cvijeća drugim osobama
Izbor Glasova Statistika ankete
3 [10,34%]
1 [3,45%]
3 [10,34%]
22 [75,86%]
Ne možete sudjelovati u ovoj anketi

Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Poklanjanje cvijeća drugim osobama
    Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 19:55
evo jedna mala anketa koja je potaknuta člankom od ivane-mie (Kako pokloniti cvijet ).
 
pa uz anketu i malo razgovora.....
 
 
dali poklanjate civjeće i ako da koje je to cvijeće i kome najčesšće poklanjate ???
 
i od koga najčešće dobivate cvijeće?
 
 
i još jedno pitanje:  koji cvijet ste dobili a  vas je najviše obradovao??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 19:59
Mene veseli cvijeće ali u obliku sjemena , reznica i sl. Naravno , obradujem se i "odraslom cvijetu." Ne znam koji bih cvijet (reznicu, lukovicu) izdvojila , jako me vesele razne penjačice.....( pasiflora, gloriosa, klematis, vigna...)

Jako rijetko berem cvijeće iz moga vrta da ga stavim u vazu. Meni je ljepše da je cvijet tamo na svom mjestu, na biljci nego da mi u vazi propada.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 20:06
Dobijam cvijeće dva puta godišnje. Za rođendan i godišnjicu braka. Onda mi kuća sliči cvjetarni. Dok nisam "obogatila" kuću s zelenilom u vazama, redovito sam sama kupovala...volim cvijeće u kući. I u vrtu koliko god mogu imati u mojim uvjetima.
Poklanjam također za rođendane... članak u prilogu je zanimljiv vodič za budućnost.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 22:29
Moj krug prijatelja kao i obitelj zamolila sam da mi ne donose rezano cvijece ! Na zalost primijetila sam da se nekoliko osoba ne pridrzava toga i dalje mi nosi takovo i ako je meni milija i najmanja teglica sa samo jednim cvijeticem vishe nego veliki buket !

Jedina iznimka je moj muz i ruze !

Kad ja nekome poklanjam , gledam o kome se radi i kakove sklonosti ima prema cvijecu pa tako onda i odlucim !
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 22:38
Cvijeće dobijem najviše za rođendan i godišnjicu braka.
 
Nekada počastim sama sebe sa nekim cvijetom (malim ali slatkim).
Volim kada dobijem nekakav cvijet, reznicu, sjeme i dr.
 
Također ne volim rezano cvijeće. Bude mi žao jer brzo uvene, npr. ruža. U vazi brzo ode, a ako je u teglici cvijeta nekoliko puta i par godina.
 
Volim poklanjati cvijeće dragim osobama.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2011 u 20:40
Cvijeće dobijam uglavnom za rođendane ili godišnjice. Uglavnom to budu lončanice. U proljeće de uglavnom međusobno darujemo raznim pelcerima i to me najviše raduje. Rezano cvijeće nevolim,dakako lijepo je vidjeti ukusno složen buket, ali mi ga je žao.
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 21:59
Volim poklanjati a i da mi se pokloni cvijeće...naravno pazim da ne poklanjam osobama koje nemaju sklonosti prema cvijeću...a kada kupuljem za poklon uvijek je to neka lončanica jer smatram da je buket samo lijep par sati a onda u smeće .Kao i većina vas imam puno cvijeća vani ali mi ne pada na pamet da ga uništavam i stavljam u vazu..mislim da je vani puno lijepše pa neka živi...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:33

ajmo jos malo zaciniti temu :o))

koji poklonjeni cvijet najduze je u vasem domu zivio.. tj. koliko vas je godina jos podsjecao na taj trenutak
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 11:48
Ja se u potpunosti slažem s milicom šta se tiče dobivanja cvjeća.Više se veselim dobiti sjemenke, lukovice ili tako nešto nego buket ,makar mi se i to sviđa.
Dobila sam puno puno buketa u životu i svi su bili ljepi na svoj način ali najviše me obradovala prijateljica kad mi je za prošli rođendan kupila lukovicu amarilisa.Znala je da ga volim i obistinila mi je želju.Ne mogu riječima opisati kolko sam bila sretna smile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 12:54
dali je procvijetao koji put??
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 13:09
Dobila sam ga proljetos ali nije cvjetao.Svejedno mi je jako drag kao da je i cvjetao.Vjerojatno sam negdje pogrješila ali nema veze,procvjetat će sljedeće...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 13:12
Mene je jako odavno obradovao jedan osušeni, sprešani cvijet koji imam još i sada i budi mi lijepe uspomene a dobila sam ga prije oko 40 godina.To je sada već poprilično osušen runolist a dobila sam ga od moga supruga, a onda još nije bio suprug. Ubrao ga je i sprešao  i poslao mi poštom  jer su bile takve okolnosti da mi nije mogao osobno pokloniti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 13:16
milice prekrasna uspomena, baš me dirnula u srce Hug
da se vratim na pitanje...prije 3-4 godine dobila sam za rođendan ciklamu i prije par mjeseci je uvenula i nije joj bilo spasa, nažalost...ona je definitvno najdulje trajala od poklonjenog cvijeća,za sad...(i to mi je bio jako drag poklon)
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 13:37

više preferiram teglicu sa cvijećem...za bilo koju prigodu...smile99

a rezano cvijeće mi otužno izgleda, i nevolim ga dobivati takosmile75
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 13:39
Rado poklanjam cvijeće a rado ga i primam!!!  Ali ne rezano cvijeće!!!

Ako kupujem cvijeće za nekoga, uvijek je to lončanica, ali pomno birana za svaku osobu posebno prema njezinoj osobnosti!!!  Nemam faze kada su svi pokloni isti, svaka osoba- posebno pomno odabran cvijet!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 13:46
Slažem se s vama,buketiće je samo ljepo za vidjeti a poslje se baca u smeće, kako je rekla mimi46.Uvijek je ljepše dobiti neku lončanicu i uživati u njoj, to je uspomena koja traje smile71
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 18:47
Naisla sam na ovu temu i htjela bi je ponovo malo osvjeziti. Volim poklanjati a i primati cvijece. Moze rezano, moze zivo. Rezano se cesto da osusiti, pa ostaje isto trajna uspomena. Htjela bi vam pokazati mastoviti buket koji sam primila za rodjendan od moje sestre
 
 
 
u njemu ima svega: listova blitve,mahuna, krastavac, paradajz, tikvica, jagode......pa i cvijece,sve iz njezinog vrta.
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 09:12
Carol, baš je krasan!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 09:21
ne volim rezano cvijece ,više volim teglicu kakav god cvijet bio.svaki me obraduje i kad dobijem i kad poklonim,bas volim obradovat nekoga cvjeticem..moj najdraži cvijet sto sam dobila je moj fikus..mama moja pokojna je imala predivan fikus i mjesec dana poslje njene smrti sestra se sjetila otkinut pelcer meni i njoj za uspomenu..imamo ga i danas 7 god poslje njene smrti 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 12:31
kamenjar moje mame nema 11 godina , ali njenu fuksiju i asparagus stalno obnavljam i posebni su za mene
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.