Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razgovor sa cvijećem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razgovor sa cvijećem

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Razgovor sa cvijećem
    Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 14:49
Pozdrav! Ja sam ovdje nova :)
Eto htjela sam otvoriti temu u vezi cvijeća..tj. čula sam biljka brže napreduje  i cvijeta ako joj se čovjek obraća, razgovara s njom, sa cvijećem? Što vi mislite???
 
Imate li neka svoja iskustva??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 15:03
šumska vilo dobro nam došla

a što se tiče tog iskustva - mislim da je većina nas na ovom forumu jaaaako iskusna u tome smile64,
 ili bar za sebe mogu reći da često znam "tepati" nekoj biljci od dragosti, da je pohvalim, ohrabrim i potaknem...


vjerujem da ima nekog učinka jer su biljke živa stvorenja, a sve živo dobro reagira na pozitivnu energiju i dobre vibracije (kao i na loše)



Na vrh
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 08:27
Pa ja isto mislim da razgovor sa našim biljčicama ima nekog učinka kod njihovog rasta..pa i one su živo biće..samo što se ne kreću i glasaju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 20:11
šumska vilo slažem se sa obje...sigurna sam da osjećaju pozitivnu energiiju i da su poželjne i voljene i kako ne bi bolje i brže rasle.Ja sve biljke koje imam obožavam i volim kad se mogu s njima baviti,presađivati,saditi i volim sve vezano za to.Vjerujem da osjećaju sve što radimo za njih Wink a nakon svega nama je onda najdraže kad su ljepe i zdrave jer se i one osjećaju dobro

dobrodošla smile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 21:30
Dobro,ne znam sad dal im paše al ja im tepam kao da su mi kućni ljubimci,ma di je moja bijcica?ma ko je to meni žedan,da da pij ti meni vodice pa ces dugo jepo cvasti ma jepi moj cvjtić i tako...al mislim da im paše
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 07:36
Svako može imati svoje mišljenje kako pričanje biljkama na njih djeluje. Moje je da pričanje biljkama ne može škoditi, ali da im i ne koristi. Veća je blagodat (psihoterapija) za vlasnika nego za biljku. Probajte joj pričati da je žedna, a pritom je ne zaliti pa ćete vidjeti učinak. Posaditi biljku i ostaviti je na milost i nemilost, ili svaki dan i dva provesti uz svoje zelene ljubimce nije isto. Dajte im ono što im treba, odgovarajuće stanište (svjetlo, sjena, toplina, tlo), optimalnu količinu vode i bez pričanja rezultati neće izostati.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 09:51
slučajno sam primjetila da je b.b. bila na ovoj temi pa sam pogledala o čemu se razgovara....samo ću dodati dobila sam odavno jednu knjigu u njoj su zapisana istraživanja na biljkama knjiga se zove: tajni život biljaka  od  Peter Tompkins i Christopher Bird  III izdanje ima svašta unutra
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 00:21
Tek sam sada tu navratila pa osvježavam temu jer sam se sjetila jedne situacije s biljkama.
Na Muzičkom bienalu u Lisinskom, jedne su godine mislim Britanci donijeli neke elektronske naprave koje su kabelima povezali s puno filodendrona u teglama. Sve je to bilo instalirano ispod stepenica u auli prizemlja. Cilj je bio da naprave pretvore reakciju biljke na razna događanja oko njih u zvučni signal. Mm i ja smo poveli sina sa sobom koji je onda imao 5 godina ili možda manje i cijelo je vrijeme trčao oko nas pa oko tih biljaka ... Svaki puta kad se je približio biljkama onak u trku, čuo se jaki, piskutavi zvuk. Bilo je jako zanimljivo to gledati i slušati.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 00:29
Još nešto. Već sam u tri navrata zaprijetila jorgovanima da ću ih izvaditi i baciti ako ne procvatu i iduće su sezone procvali. Možda slučajno, možda ne, ali ako bude prilike, opet ću napraviti isto.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 18:24
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:


Još nešto. Već sam u tri navrata zaprijetila jorgovanima da ću ih izvaditi i baciti ako ne procvatu i iduće su sezone procvali. Možda slučajno, možda ne, ali ako bude prilike, opet ću napraviti isto.

Uh nisam znala da si tako opasna
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 20:15
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Još nešto. Već sam u tri navrata zaprijetila jorgovanima da ću ih izvaditi i baciti ako ne procvatu i iduće su sezone procvali. Možda slučajno, možda ne, ali ako bude prilike, opet ću napraviti isto.


to gotovo uvijek pali sa svim biljkama! :) koliko puta sam biljkama reko "jojjj sto cu te bacit ako ne procvijetas!!! a ona procvijeta i prezivi! :D
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 22:22
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:


to gotovo uvijek pali sa svim biljkama! :) koliko puta sam biljkama reko "jojjj sto cu te bacit ako ne procvijetas!!! a ona procvijeta i prezivi! :D
 
 
 
Izgleda, da je taj recept dosta nas usvojilo sa uspjehom.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 22:35
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

to gotovo uvijek pali sa svim biljkama! :) koliko puta sam biljkama reko "jojjj sto cu te bacit ako ne procvijetas!!! a ona procvijeta i prezivi! :D

Znači Dado biljkama ne treba nikakva njega, samo strogo s njima .
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 08:44
...prijetnje i ja koristimLOL...koji put uspije, a ponekad i neLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 12:40
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

to gotovo uvijek pali sa svim biljkama! :) koliko puta sam biljkama reko "jojjj sto cu te bacit ako ne procvijetas!!! a ona procvijeta i prezivi! :D

Znači Dado biljkama ne treba nikakva njega, samo strogo s njima .


itekako da treba njega ali kad su sve lijepe zelene i nasopane a ne zele procvijetati onda treba zaprijetiti :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 16:03
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:


Originalno poslano od člana makk makk napisao:


Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:


to gotovo uvijek pali sa svim biljkama! :) koliko puta sam biljkama reko "jojjj sto cu te bacit ako ne procvijetas!!! a ona procvijeta i prezivi! :D

Znači Dado biljkama ne treba nikakva njega, samo strogo s njima [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> .



itekako da treba njega ali kad su sve lijepe zelene i nasopane a ne zele procvijetati onda treba zaprijetiti :)



I ja sam to primijetila.....
Bdw jeste li čitali nešto o porukama u vodi, odnosno o tom kako voda reagira kad je izložena lijepoj riječi ljubavi, zadovoljstva, sreće, smijeha prema onoj u koju riječju unesemo osjećaj nemira, ljutnje, psovanja, mržnje....kad se takva voda u kojoj su unijeti opisani osjećaji zamrzne i naon toga poledaju kristali koji u nastali uvodama, onda se u vodi koja je bila izložena riječima ljubavi, sreće pojavljuju pravilni krasni kristali, dok u suprotnom kristali su špicasti, bez lijepog oblika, ono nešto poput slike vriska...pa svi smo mi bića u kojima je najviše zastuljena voda...zašto onda i biljke ne bi osijećale lijepu riječ....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 16:35
Malo sam i dala truda i pronašla te ću citirati jedan djelić:

Ovo je citat iz „Poruke skrivene u vodi“: .......“Imam dojam da je Čin promatranja vodenih kristala zapravo čin stvaranja života. Kad promatramo kristale, izgled vode mijenja se iz trenutka u trenutak. Sam pogled ima svoju vlastitu, posebnu energiju; dobronamjerni će vam pogled dati hrabrost, a zlonamjerni će vam je oduzeti.
Obitelj koja se pretplatila na naš časopis provela je zanimljiv eksperiment. U dvije su staklenke stavili rižu i mjesec su dana jednoj staklenci govorili ´hvala ti´, a drugoj ´budalo´; pratili su kako se riža mijenja tijekom toga razdoblja. I djeca bi, vrativši se iz škole, staklenkama riže izgovarala te riječi.
Nakon mjesec dana je riža kojoj su govorili ´hvala ti´ poćela fermentirati i od nje se počeo širiti zreli miris nalik mirisu slada, a riža kojoj su govorili ´budalo´ počela je trunuti i potamnila je.
O tome sam eksperimentu pisao u svojoj knjizi i stotine je obitelji u Japanu provelo isti eksperiment. Svi su izvijestili o istim rezultatima. Jedna je obitelj prvoj boci riže govorila´ahvala ti´, drugoj ´budalo´, ali je uzela i treću bocu riže, na koju uopće nisu obraćali pozornost. Što mislite da se dogodilo? Riža na koju nisu obraćali pozornost istrunula je prije riže u drugoj staklenci. Kad su i drugi napravili isti eksperiment, rezultati su bili istovjetni. Čini se da ismijavanje nije tako štetno kao zanemarivanje.
Mislim da nam ovaj eksperiment prenosi iznimno važnu pouku. Djeci moramo poklanjati pozornost i razgovarati s njima. Već od trenutka začeća trebamo im upućivati blage riječi ispunjene ljubavlju.
Ako se prema cvijeću odnosimo blago - ako ga promatramo s ljubavlju i upućujemo mu blage riječi - pomoći ćemo mu da bude zdravo i da napreduje. To vrijedi za kućne ljubimce, pa čak i za kukce......“
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 10:41
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Malo sam i dala truda i pronašla te ću citirati jedan djelić:

Ovo je citat iz „Poruke skrivene u vodi“: .......“Imam dojam da je Čin promatranja vodenih kristala zapravo čin stvaranja života. Kad promatramo kristale, izgled vode mijenja se iz trenutka u trenutak. Sam pogled ima svoju vlastitu, posebnu energiju; dobronamjerni će vam pogled dati hrabrost, a zlonamjerni će vam je oduzeti.
Obitelj koja se pretplatila na naš časopis provela je zanimljiv eksperiment. U dvije su staklenke stavili rižu i mjesec su dana jednoj staklenci govorili ´hvala ti´, a drugoj ´budalo´; pratili su kako se riža mijenja tijekom toga razdoblja. I djeca bi, vrativši se iz škole, staklenkama riže izgovarala te riječi.
Nakon mjesec dana je riža kojoj su govorili ´hvala ti´ poćela fermentirati i od nje se počeo širiti zreli miris nalik mirisu slada, a riža kojoj su govorili ´budalo´ počela je trunuti i potamnila je.
O tome sam eksperimentu pisao u svojoj knjizi i stotine je obitelji u Japanu provelo isti eksperiment. Svi su izvijestili o istim rezultatima. Jedna je obitelj prvoj boci riže govorila´ahvala ti´, drugoj ´budalo´, ali je uzela i treću bocu riže, na koju uopće nisu obraćali pozornost. Što mislite da se dogodilo? Riža na koju nisu obraćali pozornost istrunula je prije riže u drugoj staklenci. Kad su i drugi napravili isti eksperiment, rezultati su bili istovjetni. Čini se da ismijavanje nije tako štetno kao zanemarivanje.
Mislim da nam ovaj eksperiment prenosi iznimno važnu pouku. Djeci moramo poklanjati pozornost i razgovarati s njima. Već od trenutka začeća trebamo im upućivati blage riječi ispunjene ljubavlju.
Ako se prema cvijeću odnosimo blago - ako ga promatramo s ljubavlju i upućujemo mu blage riječi - pomoći ćemo mu da bude zdravo i da napreduje. To vrijedi za kućne ljubimce, pa čak i za kukce......“
 
 
smile141
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 16:00
Prema današnjim znanstvenim spoznajama ne možemo niti potvrditi niti negirati mogućnost da nas i naše postupke biljke mogu "razumjeti" ili da biljke mogu nešto osjećati.
Međutim, mogu reći da čisto instinktivno postupam prema biljkama jednako kao i prema životinjama ili prema ljudima, nastojeći im u najvećoj mogućoj mjeri ugoditi.
Isto tako, ako se dogodi da nepažnjom nekoj biljci učinim nešto "nažao", automatski joj se (ponekad čak i naglas) ispričam - kao da sam, recimo, nekom čovjeku slučajno stala na nogu. Prije kraćeg vremena sam slučajno srušila teglu sa orhidejom pri čemu joj je slomljen list i cvjetna stapka i ispala je iz tegle. Vraćajući je u teglu stalno sam ponavljala: oprosti, oprosti...
Činjenica je, (kako je i Baka Bea rekla) da je pričanje biljkama dobra psihoterapija za čovjeka koji to čini, (a ako to još i biljci koristi, onda je to super)!
Slijedom takvog razmišljanja, mogla bih evo odmah otići sa šalicom čaja na malo druženja sa mojim orhidejama...



Na vrh
šumskavila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šumskavila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 12:50
A što mislite o kristalima i cvijeću?
Imate li vi kakva iskustva o tome?
Ja iskreno ne vjerujem o tim čakrama i sl., svatko ima pravo na svoje mišljenje ali čitala sam da kristali pozitivno djeluju na biljke. Npr.ja imam gorski kristal. ostavim preko noći u vodi i onda tom vodom zalijem cvijeće i možda se to samo meni čini smile181ali cvijeće zaista ljepše izgleda. Možda nekim svojim fizičkim svojstvima kristal djeluje na biljku?!
Kao npr. ahat mahovinasti za kojeg se kaže jo i "kristal za vrtlare" da ga je dobro imati u tegli sa cvijećem ili u vrtu??
Pišite ak netko zna kaj o ovome :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.