Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tradescantia - Zebrina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tradescantia - Zebrina

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 12:29
Super su vam kao uostalom i moja imam pelcerića hrpu ako nekom treba, a inače se lako zakorjeni, no stviti ću u oglase kad sve sortiram što imam za djeljenje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 08:31
Triša - htjela bih imati ovu prugastu, ljubičastu imam (prelijena sam da se udavim učenjem latinskih naziva)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 18:10
Franjice ja na žalost nemam tu prugastu, ali mislim da je ima Rijeka, a vidim da ima i šefi pa će nekako doći svakako i do tebe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 21:00

Zebrina je puzavac, bliska rodu Tradescantia, puzajuća je trajnica iz Srednje Amerike. Kao kućna biljka najpoznatija je Z. pendula s lijepim, jajastim, zašiljenim listovima, dugačkim 6 cm, zelenopurpurnog lica sa dvije srebrne pruge i purpurnog naličja.

slika je sa neta, a opis iz knjige Kućne biljke autor: Cynthia Wickham
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 20:59
Da li bi to bila ista biljka?
Ili je neka druga vrsta?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 16:50
mislim da je to ista samo varijetet bez sara
Per aspera ad astra.



Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 19:50
i ja sm juše dobila pelcere ove lijepe biljke ičula sam da voli puno direktnog sunca jeli to tačno
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 14:49
Dobila sam je prošli tjedan. Nadam se da će i moja lijepo rasti.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 04:28
Moje puzavice (tradescantie pallide i fluminensis) zajedno.

Obje se brzo razmnožavaju (samo zapiknem pelcerić i eto je). Preko ljeta trebaju dosta zalijevanja, u sjeni su mi bolje; dok ih zimi unesem u negrijani hodnik i vrlo rijetko zalijem. Otkinem suhe listiće i na proljeće opet niknu mladi izdanci, a one lomljive grančice bez listića zapiknem u zemlju.

Tradescantiu albifloru imam zapiknutu, još je mala, ali se drži. Smile

Tradescantiu zebrinu nemam.




Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 13:19
Moja prugasta ljubičasta je izgubila ljubičastu boju Unhappy

Sad je prugasta, ali s dvije nijanse zelene. Još samo nekoliko listića pri vrhovima ima ljubičastog.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 13:31
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Triša - htjela bih imati ovu prugastu, ljubičastu imam (prelijena sam da se udavim učenjem latinskih naziva)
Franjice misliš na ovu?
 
Ako se ne varam ja sam ju dobila od Anastazije na Zg-Ri druženju.
 
I ovu
 
Valjda nisam na krivoj temi! Meni su to sve puzavci...Embarrassed
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 06:20
Tradescancie, ove u boji, vrlo brzo mijenjaju te boje kako se promijeni svjetlo na koje ih stavimo. Ova zebrina ima najmanje 5 lica, od gotovo crvene, do skoro zelene, sto je jace svjetlo i vise sunca to ima vise bordo i crvene boje, a sto je manje, vise srebrnkaste, koja prelazi u zelenu u vecem mraku. Treba je jako mnogo pincirati u pocetku, onda dobijete divan puni grm.
Pallida, npr. u kuci ima skoro zelenu boju, vani totalno bordo, vani u dubokoj sjeni zeleno plavicastu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 08:54
Moja zebrasta je vani b ila ogromna, ali u kuću sam si donijela samo manji dio, inače prekrasna biljka sjajnih listoga, baš je dekorativna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 05:42
Ona se moze zimi ocuvati vrlo jednostavno, ubere se buketic grancica iz vrta, stavi u vaznu i tako u vodi doceka proljece. U vaznici super raste, stvara veliki korijen, i u proljece je samo ponovo posadite tamo gdje je bila preko godine i gdje ju je zima vjerojatno unistila. Jedno do dva pinciranja, i eto opet ogroman grm. Pincirati se moze vec i u vaznici.
Ja tako prezimljujem i cigancice.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 06:59
Big%20smileHvala na savjetu, jer imam i treću ali baš i ne mjesta za vaze sa zemljom!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 18:03
Toliko su mi drage da vam to ne mogu opisati, lijepe, nezahtjevne, dio sam ih stavila u vodu na zakorjenjivanje a dio unjela u djelomično zaštićen prostor... cvijetaju i dalje. Zanima me što će se ovih dana dogoditi s njima kad je temperatura ispod nule.... javim se!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 16:11
ovu čuvam dobila sam ju od naše Anastazijesmile78imam i ovu

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 21:37
Upravo sam došla doma i sestri maz...a par grančica. Stavit ću ih u vazu u negrijani hodnik, pa ćemo vidijeti na proljeće.



Slikana je pod neonkom (još uvijek mi blic ne radi).
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 07:57
Draga Silviy,
Nadam se da ću i ja vidjeti na proljeće!Wink
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:37
Draga Belina, naravno da mslim na tebe.

Evo kako izgleda sada, vani.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.