Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - samorasijavanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


samorasijavanje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: samorasijavanje
    Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 09:17
Molim pomoć, naime ne razumijem, ukoliko se npr. biljka samorasijava čemu skupljati sjemenje npr.neven, kadifica ,turski klinčić ??? Odnosno ukoliko odmah padne sjeme i primi se čemu ga skupljati. Možda je pitanje neuobičajeno ali eto....I da da li treba ivančice i slične biljke orezati na jesen do zemlje da se ne smrzavaju ili se ostavi grm kakav je. Hvala puno.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 11:04
Sjeme se skuplja za svaki slučaj,a i za nekom poklonitiWink.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 21:16
Emka,
mali kaktus je u pravu, naime, ja sakupim sjeme,posijem u vazu u rano proljeće, pa kad potjeraju posadim ih u vrt kamo hoću ili ih poklonim.
Kod ivančice samo odrežem ocvale cvjetove, a da se zimi ne smrzne omotam je prozirnim najlonom do zemlje. Prije nego počne tjerat obrežem je i opet je lijepa i veća nego prije.
smile161
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 07:31
Hvala vam puno, to ću pokušati (imam bijelu koja pretpostavljam može prezimiti) i sa afričkim ivančicama možda prezime.  Jel netko ima iskustva za nečim žutim sličnim ivančicama a cvijet je pravilnog kruga (nešto kao žuti jarmen) nisam sigurna. Zatvori se najlonom skroz i odozgo ili kako ??  Hvala na pomoći, početnik sam. Pozdrav
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 09:28
emka kod mene se slabo rasijavaju biljke jer ima puno vrijednih mrava pa oni to sjeme skupe sebi...

za zaštitu biljaka zimi uzmi onaj bijeli pust/filc koji se koristi baš za te svrhe,
on propušta svjetlo, kroz njega cirkulira zrak a štiti biljku

dok najlon... ne propušta vlagu i ispod njega je mokro pa ako ga ne mičeš redovno, lako se može dogoditi da biljka istrune, a i ako si u hladnijim predjelima ta vlaga se zaledi kad je mraz pa opet zezne biljku
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.