Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 23:21
Proljeće, presretna sam i zahvaljujem ti još jednom, moj jiaogulan je počeo puštati prve, nježne, jedva vidljive listiće.
Držim ga na prozoru u grijanoj sobi, na sunčanoj strani.I, eto, nakon skoro mjesec dana sjetio se razveseliti me.

Anta, ako moja biljčica uspije, bit će i za tebe.Smile
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 13:49
Fermina Daza drago mi je da je tvoj uspio preživjeti, jer moj je izgleda na kraju!!!Cry
 
Možda Ivane pročita pa mi savjetuje šta da napravim. Ostale su mi samo dvije grančice...ali i one su mi sumnjive...Cry
Radim onako kako sam pročitala, znači zemlja je stalno vlažna ali ne i mokra, držim teglu na zapadnoj strani i ured mi je grijan.
 
Ali, šta radim ipak pogrešno???
 
Tako bih voljela da mi preživi zimu.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 20:12
Prolječe ako ga držiš u stanu treba više zalevanja i tekuče gnojilo. Promjeni mu zemlu i pdjeli korjene na dvije posude i stavi u negrijan ptostor +7do 18 C. Ako je korjen još zdrav če sigurno preživit.Zemlja neka bude vlažna ne mokra. Lp.Ivan
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 01:22
Moj se za sada drži odlično.Daje nove listiće.
Držim ga na južnom prozoru u grijanom prostoru i tu i tamo pomalo zalijem.

Proljeće, ne brini ako moj preživi imat ćeš ga i ti.

Ivane, ja sam protiv tekućeg gnojiva za biljke od kojih pravim čaj.
Ali imam dobar gnoj od glista pa ću mu pred proljeće malo pridodati.
Vidila sam da ti svog jiaogulana držiš na prozoru izvana.Ali ne valjda sad po zimi?Gdje je sad i kakav je?
Budući da ja živim na toplom jugu kakvo bi mu mjesto trebala dati kad ga u proljeće iznesem vani?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:07

Zanimljiva biljka...

sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 02:12
Večeras sam slučajno naletila na ovu temu odnosno na ovu biljku koja me je zaintrigirala....Ima zanimljive karakteristike i rado bi je imala ...Ivane, Proljeće, Fermina ako imate koju reznicu viška, ja se javljam i uzvraćam nekom drugom biljkom po izboru...Wink
sutra je novi dan
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 09:50
Pa odmah mi je jasno gdje sam pogriješila, držim ga u grijanom prostoru ( 25-30C)!!!Confused
Znači, ipak ide doma u garažu ili tavan. Hvala ti što si me "prosvijetlio".  Hug
 
Jagoda, budući da sam ga i ja dobila od Ivane, a kako je cilj ovog foruma i razmjena biljaka, vrlo rado ću ti  proslijediti ali kada se malo oporavi, jer sada izgleda jaaako jaaaako loše. Nešto sam ipak uspjela zapelcati, ali to je već podijeljeno. Svakako ćeš ga dobiti od mene ako preživi do proljeća, a ti sada drži fige da uspijemo. Smile
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 15:32
No tekuče gnojivo ja upotrebljavam proizvode na bio bazi. Još da vam pokažem kao ja prezimljavam đingulan. U staklejaku na mokroj pješanoj podlagi. Ko te mogučnoste nema može cjelu koritu zakopati u zemlju i prekriti sa granama jelovine, bora i slično prezimi bez problema.
Eto ovako izgleda đingulan sada u stakleniku bez grijanja.
A tako izgleda prerez onih pet malih korjenčiča unaprijed su dovoljno za pet 2lt. lančiča, položimo ih u zemlju te prekrijemo 2cm debelo malo navlažimo i evo pet novih đingulana. L.p.Ivan
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 15:54
Već sam rekla da se moj nalazi na južnom prozoru (sunce kroz staklo ) u grijanoj prostoriji, 20-24°C.Sad izgleda ovako:


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 16:03
Koliko vidim, ivane, kod tebe đingolan spava zimski san da bi ga u proljeće probudio.A kod mene u sred zime raste.Ja ga zapravo tek ukorijenjavam pa se nadam da će izdržati do proljeća kad će dobiti optimalne uvjete za rast.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 16:53
Krasan je i sigurno če biti još veči i ljepši. Tvoj je u stanu i pravilno postupaš sa njime imat češ puno puno zadovoljstva. Lp. Ivan
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 19:28
Fermina-Daza tako sam sretna kako ti dobro izgleda!!! smile141
Ivane, malo si me smirio kada sam vidjela kako izgledaju tvoje biljke. Ja sam mislila da one moraju izgledati zeleno i preko zime i dalje napredovati, nešto sam krivo povezala. Sada mi je lakše. Smile
Znači, samo je važno da ne zalijevam previše da  korijen ne bi istrunuo. Wink


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 20:35
Proljeće hvala, držati ću ti fige da ti biljka preživi do proljeća...WinkWink
Vrlo je zanimljiva ta biljka, negdje miruje a negdje je još lijepa zelena...Očito joj prija toplina...
sutra je novi dan
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 20:43
Očekuj iznenađenje iduče sedmice. Testiram hr.poštu. Lp.Ivan
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 21:13
Ivane tko će se to radovati?  Tongue
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 09:56
Ivane ClapClapClap,
ti si hodajuća enciklopedija!
Koliko sam shvatila te dvije biljčice su dobre i za autimune bolesti pa
 se bijležim sa stovanjem  za obe.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 10:03
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Ivane ClapClapClap,
ti si hodajuća enciklopedija!
Koliko sam shvatila te dvije biljčice su dobre i za autimune bolesti pa
 se bijležim sa stovanjem  za obe.
 
Budući da sam ja dobila od Ivana ( i neizmjerno sam mu zahvalna na tome), pa ako ti on ne mogne poslati budem ti ja poslala na proljeće, ako preživi i kada krene vegetacija. A tebe samo molim da me podsjetiš na to u proljeće. Smile
 
Za sada se još uvijek dobro drži. Smile
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 22:23
Hvala proleće,
smile78 čujemo se na proljeće
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 09:07
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

Hvala proleće,
smile78 čujemo se na proljeće
 
Nema problema, samo me moraš napomenuti. Wink
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 11:25
Imaš obe biljke mislim džingulan i šisandru ili samo džingulan?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.