Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 08:38
Ja ti imam samo Jiaogulan. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 13:12
ima li neko sadnicu viška?
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 20:56
Ako prolaziš kad kroz MB problema nema. A ima ga i u MRKUR vrtnim centrima po  2.45€
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 13:18
Ivane, znaš li zašto se list jiaogulana savija?
Gdje griješim?
Biljka je preživjela zimu, presadila sam je i stavila vani ( bilo je jako kišno ) ali joj se listovi skupljaju i ne napreduju baš nešto.
Da li joj trebaju više temperature?

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 14:05
[QUOTE=ivane] Ako prolaziš kad kroz MB problema nema. A ima ga i u MRKUR vrtnim centrima po  2.45€



Nisam ga nikada nigdje kod nas vidila..... a di je ovo cijena u eurima??? Nabavila san ga u Austriji..donila mi prija..baš san sritna...mali je ali dobro napreduje.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 20:18
Fermina-Daza
Baš previše mokro i istrošena zemlja. Probaj nakopat obične zemlje u vrtlu i pomješaj pola pola sa zemljom za balkonsko cviječe i ne drži ga na punom suncu več u pola sjeni. Znači moraš ga presadit ujedno napraviš od korjena nove sadnice.
11111 Mislim na Merkur u SLO Maribor itd. Lp.Ivan.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 23:25
Stavila sam vrtne zemlje, organskog gnoja i pijeska.Ali je zaista na suncu cijeli dan.Dignut ću podložak da ga ne guši voda i promjenit mu mjesto.
Hvala Ivane!
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 08:31
Moj je još u kući u malom pitatu.....da ga persadim i stavim u polu hlad.... otkinila san par grančica i stavila u vodu....oče li se tako zakorjeniti pa da prisadin ili to ide na drugačiji način?????
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 16:05
Baš tako primi se svaka grančica  pusti je par dana u čaši vode kad potera korjen posadiš ili u vrt ili lončič.Thumbs%20Up
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 01:26
Moj je stigao početkom ljeta, poštom i izgledao ovako


sada izgleda ovako



već sušim listove i spremam za čaj
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 10:19
frida - hraniš li ga čime?....jeli na suncu.....moj je na suncu požutija....sad je u hladu i ne sviđa mi se...kao da je krepan....koliko ga zaliješ...

baš ti je lipi
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2012 u 18:03
ne hranim, samo redovito zalijevam i na balkonu je ali ne na direktnom suncu....
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2012 u 22:38
Moj jiaogulan ne izgleda baš tako svježe kao fridin.Doduše, već dulje vremena se nalijevam čajem od njegovih listova.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 22:12
FD, daj mi molim te reci, beres li samo listiće pa sušiš za čaj ili mogu i stabljike...nekako bi mi bilo lakše da ga samo pošišam :)

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 23:52
To trebamo pitati ivane-a.
Ja za sada berem listiće i od svježih kuham čaj, odnosno dodajem u mješavinu koju trenutno pijem.
Inače, moram se pohvaliti da mi se jiaogulan jako popravio nakon ovih kiša i zahlađenja.Pa sam zaključila da mu baš ne odgovara velika vrućina i da mu treba dosta vlage.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 21:12
točno, treba mu dosta vlage i sjenovito mjesto...meni je cijelo ljeto bio zaklonjen od izravnog sunca...
Na vrh
afrata View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje afrata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 11:08
Zna li netko gdje su u Hrvatskoj može nabaviti jiaogulan male biljčice ili sjeme?

Ima li ovdje netko da je voljan pokloniti ili prodati sjeme ili nekoliko živih biljaka?

Iako, preferiram sjeme jer bih ga koristio u ljekovite svrhe pa da mogu više nabrati za sušenje.

Možete me kontaktirati i na mail.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 01:10
Jiaogulan ima tako sitan i neugledan cvijet, da o sjemenu i ne govorim.
Listovi su ljekoviti.
Razmnožava se reznicama.Ako se stave u vodu, brzo puste žile.
 
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 08:49
Lišće se ošiša i osuši.Ja tokom ljeta uzmem svježe listiće i sazvačem.Osušen koristim zimi kao caj bez mjesavine drugih čajeva.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 22:00
Da malo osvježim temu...
Sa neta tekst:
Doslovan prijevod imena znači 'biljka besmrtnost', i to uopće ne čudi. Jedna od glavnih značajki ove biljke je ta da povećava sagorijevanje masnoća. Naime, pomaže jetri da prebaci ugljikohidrate i druge šećere u mišiće umjesto da ih taloži. Osim toga, zbog dobrog djelovanja na zdravlje kardiovaskularnog sustava, ima nadimak 'biljka zaštitnik srca'. Ne samo da pomaže u regulaciji krvnog tlaka, nego i povećava razine dobrog kolesterola, dok istovremeno snižava loš. Štiti od srčanog i moždanog udara jer pomaže u smanjenju arterijske blokade. Jiaogulan se obično poslužuje u obliku čaja.
 
Ima je i kod nas  za kupiti pa evo jedne slike
 
 

 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,125 sekundi.