Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jiaogulan (ljekovita biljka iz Kine)
    Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 21:10

Najprije pozdrav svima.
Napisat ču nešto malo o toj biljki koju ja osobo imam i mislim, da nebi bilo loše, da je predstavim na ovom forumu kojeg sam novi član.
            JIAOGULAN                 Gynostamma Pentaphylum

Več mnoga stolječa u Kini upotrebljava se čaj te biljke.  Čaj djeluje pomlađivajuče i revitalizirajuče ako ga upotrebljavamo svakodnevno a ne samo to. Djeluje kao Ginseng a mnogo mnogo bolje i jeftinije jer ga je moguče uzgajati u vrtu ili na balkonu a i na prozorskim policama.U provinciji Guizhu živi nadprosječno puno 100 i više godišnjaka sa dobrim zdravsstvenim statusom.
U Jiaogulanu su znanstvenici Japana ,Usa i UK ustanovili nadprosječno mnogo ginsenoida.  Da bude lakše izgovarati na HR ču mu ja reči Đingolan. Đingolan se može saditi i ramnoživat na jako elegantan način sa rizomima-korjenom u dobroj zemlji na nejakom suncu i u lagano vlažnoj zemlji raste veoma brzo i za godinu dvije može se razrasti do 20 saksija ili prozorskih korita.
Kako upotrebljavamo Đingolan, kao prvo nije otrovan i nemože se desit ništa zdravlju štetnog ako ga pojedemo previše ili popijemo litru ili dve čaja. Upotreba dobro dejsvo imaju manji lističi do 2cm premjera kojih pojedemo u jutro do pet prije obavezne kave i štetne cigareteWink.
Čaj možemo piti i leden i vruč po želji a moja žena napravi od njega sok, koji u ovoj vručini djeluje jako osvježujuče.
Evo i opisa od Nemačkog uzgajivača Đingolana gi sam ga i ja kupio.
!. Đingolan sprečava stresne simtome tjela i oboljenja ( unjemu ima Panax Ginseng,gypenosid.
2.Antioxidans ju njemu podpomaže tjelesnome encimuSuproxiddismutase(SOD).
 3. Đingolan je izrecit ojačivač srca poboljša pumpanje srcai sa time prokrvavljenje u ožilju.
4. Djeluje protiv visokog tlaka kojeg drži u normali ginsengaa niski tlak podesi na gore ako ne štima.
5. Đingolan djeluje protivvisokog kolesterina i snizuje LDLnivo i triglicerine što se dobro odražava na redukciju teljesne teže..
6.Đingolan povoljno djeluje protiv moždane kapi i srčanog udara, te sprečava tvorenje krpica u ožilju djeluje i preventivno protiv tromboze.
7. Jača imunski sistem djelovanje lymphocita se izboljša kot bolesnika kao i kod zdravog.
8.Poboljšava proizvodnju krviposebno tvorenje bjelih krvnih čestica. je jako pogodan kod rkonvaliscence poslije  kemoterapijeili radiološkog zahvata.
9. Đingolan djeluje protiv diabetesa smanjuje šečer imasnoču u krvi.
10. Smanjuje riziko od rakavih oboljenja i poboljšava koncentraciju.
11Smanjuje stresi uravnovješava živce-nerve tejih pomiruje. Sportašima daje večju izdržljivost.
12. Potpomaže prebavome traktu i poboljsava rad kapilara srca i ožilja.
Toliko o Đingolanu za Danas Ja ne radim reklamu za njega ili bilo kog drugog upotrebljavam i gojim ga zase. A prevod ovg sam napravio i za naš Slovenski forum iz Ruehlemanns.de

Eto ovako to izgleda  kodna na  balkonu, dvaput godišje ga sjkratimo na 5 cm.

Oprostite mome Hr Pismu  i ljep pozdrav Ivan

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 21:41
Dobrodošao na forum.

Jako zanimljiv tekst
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 00:11
Proguglala malo o ovoj biljci.Ispravan lat. naziv je Gynostemma pentaphyllum, zovu je još i čudo biljka i besmrtna trava.
Baš me zagolicala, volila bih je imati u svom ljekovitom vrtu. Tim više što pomaže baš kod problema koji me muče.
Ivane, kako se može doći do ove biljke?
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 14:03
Originalno poslano od člana ivane ivane napisao:


Može pošaljimi  adresu ili Tel.broj da se dogovorimo kako Ljep pozdrav Ivan.

Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 15:04
"  Čaj djeluje pomlađivajuče i revitalizirajuče..."

O da, ovi problemi i mene muče Wink
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 15:43
Ivane, dobro nam došao na forum i osjećaj se ugodno.
Interesantna biljčica.

Jeli ti JIAOGULAN pomaže da parkiraš tako blizu zidu kuće?
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 17:17
Pol Božikovine- cijeli zafrkant!Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 20:16
Božikovine 
Puno fala za dobrodošlicu a i svim ostalima. Dal ta biljka ili još nekoliko drugih pomažu kod parkiranja meni nije poznatoWink.
A mogla bi da pomaže za nešto drugo a da nebudem bezobrazan. Imam ja i neke druge biljke. Kao  Lycium Barbarum kojeg plodovi djeluju kao Afrodizijak, onda i Shisandra chinensis koja također stoji na visokom glasu kao ljek i pomlađivač. No što se desi kad se čiča pomladi če reči bakaBig%20smileOuch.Dugujem još link od firme gdi ja naručujem najviše ljekovite biljke i po kad tad i egzotiku. www.ruehlemanns.de
Za danas neka bude dovoljno još ču se pozabavit sa klapom na onoj strani.Ivan
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 17:15
I ja imam goji (Lycium barbarum ),teška biljka za topli , krševiti jug, jako sklona pepelnici.
A vidim imaš i Shisandru.Vidim što te muči.Wink
Trebao si otvoriti temu " Prirodni afrodizijaci" pa da vidiš kako bi ti admin bio zahvalan jer bi sigurno podigao čitanost foruma za 50%Big%20smile

Ovaj tvoj link je na njemačkom, no svejedno znala bih naručiti ali problem je u tome što mi nismo u EU (još! ) pa je riskantno naručivati biljke izvana.
Naši ne dopuštaju, radi bolesti i to.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 21:08
Ja imam ovu biljku, loza se  brzo.Lako se oziljava, samo zakinuti vrhove i staviiti u vodu i za par dana pusta zile.Razmnozila sama sebi, ove godine osisala i osusila za caj.Sada  zvacem svjeze listove prije jela.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 11:28
Kako znaš da je to baš ta?
Jesi li je kupila pod tim imenom i gdje?Ili ti je neko poklonio pa kaže da je jiaogulan?Smile
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 14:43
Kupljeno u njemackoj, pa sam dobila par vrhova i razmnozila.Otrovno nije posto jedem i pijem od prosle godine i ziva sam.Tongue
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 15:46
Bravo, Fatka.Clap
I ja bih je rado imala.Imali kakav način da dobijem kakav pelcer?
U zamjenu dajem neku drugu ljekovitu biljku iz mog vrta.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 18:05
Da li bi vam svima, ali kako da vam doturim, u kovertu ne moze sto se sparilo i ne bi nista dobila, samo smrdjivu kovertu.Ako ima neko da ide u moj kraj dam adresu i broj telefona i   poslati cu  nikakav problem.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 00:38
Ja je ipak dobila iz Zg (Hvala proljećeEmbarrassed ), u koverti i nije se sparušila.Za sada izgleda ok.

Budući da je ivane napisao dosta o ljekovitosti đingolana ja sam malo pogooglala o načinu uzgoja.Evo što sam našla:

Jiaogulan je penjačica koja se plete oko same sebe.Izdanci mogu biti do 8 m dugi.Raste od 8a zone ( -12°C ) do 11 (4.5°C ).Treba sunčani do malo sjenoviti položaj.
Voli lagano pjeskovito do srednje ilovasto, dobro drenirano tlo.
Odgovara joj kiselo, neutralno i alkalno tlo.Tlo mora uvijek biti vlažno, ne podnosi sjenovito mjesto.

Biljka je dvospolna.To znači da za uzgoj sjemena treba imati i mušku i žensku biljku.Cvjetovi su neugledni žuto-zeleni. pojavljuju se od 7.-8. mjeseca
Može se uzgojiti i iz reznice tj. vršne grančice kojoj se dno pospe s malo biljnog hormona i zabode u blatnjavu zemlju.Nakon 2-3 tjedna grančica će pustiti korijenčić.Ali to će isto učiniti ako je stavimo u čašu s vodom.
Biljka se može uzgajati u kućii ili u plasteniku tamo gdje temperature padaju ispod -12°C.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 13:10
Fermina-Daza, da sam vam ja poslala iz Bosne u Hrvatsku islo bi 10-12 dana i sigurno da bi se sparilio.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 13:52
Fermina- Daza drago mi je da je dobro stiglo i nadam se da se i primilo. Smile
 
Ivane tebi puuuno, puuuno hvala za biljčicu. Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 22:59
Biljčice se dobro drže, žive su ali još ne vidim nikakav prirast.
Valjda im ipak treba vremena da se pokrenu.
Ali ja imam strpljenja.
Proljeće, još jednom puno hvala na malim jiaogulanima.
Ako doživim 100 god, ti ćeš biti kriva.Wink
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 12:04
hahahaha evo ja svu krivicu preuzimam na sebe !!!
Smile
Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 21:39
zanimljiva biljcica,prvi put sam sada procitala i saznala nesto o njoj,ja sam iz Zg pa me zanima jer znas di bi ju mogla nabavit,pozi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.