Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Avokado
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Avokado

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 21:10
Sasha ovo sve sam i stavila zbog tebe- zasluzila sam kavu jel tako
Jesi vidila kako mi onaj u vrtu dobro napreduje? E sad jos malo pa ce mu se pridruziti i ovaj i odlucila sam ga posaditi da budu jedan pokraj drugog.
nego nesto me buni sto sam procitala da avokado ne voli na direktno sunce? Onaj moj je bas na direktnom suncu a i nemam bas neki izbor gdje bi to bila polusjena u vrtu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 22:46
Moj nije bio oduševljen suncem prošlo ljeto. Sve listove mu je spržilo pa sam ga u hlad stavila(zato i je malo jadan). Nisam ga odmah iznjela na jako sunce nego povremeno no nije se htio naučiti.Sad će opet u hlad
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 16:56
Sad znam zasto se moj posusio.
Dugo je stjala kostica, a kad sam je posadila (izravno u zemlju), trebalo joj je oko 3 mjeseca da nikne. Svi su mi govorili da je kosica sigurno vec odavno istrulila, a onda je preko noci odjednom niknula stabljika od svojih 15 cm. Izgledala je vrlo ruzno, no nakon nekoliko dana je dobila i prekrasne listove, velike i lijepe, svijetlozelene boje. Odlicno je krenuo i bio je doista lijep. Nazalost, u kolovozu mi se posusio, a sad znam i zasto. Drzala sam ga na mjestu gdje je bio na suncu od izlaska do zalaska. Pokusala sam ga spasiti, ali tada je vec bilo prekasno. Bilo mi ga je uzasno zao.Cry
El adhe Alqualonde
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 19:01

Nimloth,sad po novi avokado i sadi.znaš postupak.U stvari sad znaš dva načina sadnje a i gdje ga držati.Mora uspjetiWink

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 20:01
Mjesto gdje je posadjen moj avokado je isto skoro cjeli dan na suncu i ima par listova koji su pozutili.
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 20:55
Sad naravski odjednom više nigdje nema avokada za kupit
El adhe Alqualonde
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 21:41
Kod mene ga ima uvjek npr >Kaufland, merkator...
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 15:31
Ružan je ovih dana.
El adhe Alqualonde
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 17:58
Ne treba ti ni bit zgodan samo za stavit ga na klijanje. ja npr kupim te gadne na rasprodaji za par kuna pa samo izvadim sjemenku.
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 19:12
smile198Opet u kupovinu.
El adhe Alqualonde
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 11:40
a i meni ga zao trgat, nek bude sad ovak da bas onda vidim kaj ce biti na kraju.
 
a jel da ga presadim sad ili da pricekam jos jedno vrijeme?
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 18:55
Nisam neki stručnjak pa zato ili čekaj nekog ko se razumije ili radi ko ja.Presađuj u proljeće
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 18:20
Mozes ga odrezati iznad 3 lista, nikako na manje od tri lista.

Meni se desila grozna stvar sa mojim tek posadjenim avokadom:bura mi ga je otpuhala, prevrnbila i izvadila iz pitara i presusio se,sve one zile i onaj izdanak odozgo su se osusili. Uopce ne znam sta sad da radim s njim.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:03
Dalmax,posadi ga,zalij i čekaj.Možda potjera,ako potjera onda poreži suhe grane.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 23:35
Kod mene jako zapuse bure i sve raznese da je to katastrofa,kasno sam vidila da je on izletio iz pitara i bas je u jadnom stanju. Onaj vrh je osusen i mlitav a plod se samo sto nije raspao na 2 djea-visi na koncu- a probacu -nemam mi druge.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 00:52
Avokado kao biljka ne podnosi vjetar. U područima gdje se i uzgaja, sadi se na mjestima gdje nije vjetrovito. Biljke dok su još male, stabljika je zeljasta pa lako pucaju. Tek kada odrveni stabljika može izdržati vjetar kolko-tolko. Olujna bura će ga uništiti. Jedino da se posadi na neko zaklonjeno mjesto.
Malky-avokado ti je presladak.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 09:03
Ja zivim na podrucju gdje su udari bure strahoviti.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 15:46
Morat ću ja ponovno probati sa avokadom. Imao sam ga i izrastao je preko metra i imao je jednu granu sa strane koja se počela sušiti. Nju sam odrezao i onda se cijeli počeo sušiti, tj. listovi su nekako čudno propadali, kao da su spaljeni, ali nije bio na direktnom suncu i nisam gore vrh rezao. Ne znam kaj mu je bilo... Budem opet pokušao. A imao sam i papaje, pa su mi istrunile. Još imam negdje sjemenki... Možda... Ne znam... Morao bih potražiti...
Na vrh
Gunja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gunja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 14:54
pozdrav...
sve postove sam pročitala
Dalmaxx hvala na  super objašnjenju sadnje!!
Da se pohvalim evo danas kupila avokadu! sutra ću ga staviti u vodu!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 14:58
Super!!!! i Obavještavaj nas dali ima kakvih rezultata!!!!
 
I naravno ako ima se mogucnost i fotografijama kroz nastanak uzivljavanja...
 
a Prije svega dobro nam došla u naše cvijetno društvo!!!!!!!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.