Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Avokado
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Avokado

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Gunja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gunja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 15:10
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Super!!!! i Obavještavaj nas dali ima kakvih rezultata!!!!
 
I naravno ako ima se mogucnost i fotografijama kroz nastanak uzivljavanja...
 
a Prije svega dobro nam došla u naše cvijetno društvo!!!!!!!!!
 
hvala!!! trebala sam se onda nazvati "fifi"
idem slikati,
Hvala!!!Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 22:15
Primijetila sam da ste vi odmah pošto ste odvojili košticu od ploda stavili je u vodu na ožiljavanje. Moja je prva koštica stajala nekoliko godina, a onda sam je slučajno pronašla pa je odlučila fliknuti u zemlju. Nakon 2 i pol mjeseca je na moje veliko čuđenje niknula. Znači ako se stavlja kostica u zemlju onda mora biti posušena, a ako se ožiljava svježa; jesam li u pravu?
El adhe Alqualonde
Na vrh
tihomir View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tihomir Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 11:55
avokado je vrlo jednostavno za uzgojiti, eto moga savjeta ekipo, ubacite ga u toplovodni akvarij tako da tanja iliti uza strana sjemenke stoji prema gore, vrlo ce brzo niknuti, tada ga presadite u pitar i dobro zalivaj, neka je non stop u pitaru vode jer avokado voli vlaznost, i tijekon zime takodjer. ja zivin u splitu i avokado mi je star 2 godine, doduse samo 4 lista su ziva ali to su novi izdanci, unistila ga bura ovu zimu. 
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 14:13
Eto vidis,i meni je ovog malog najnovijeg bura izvrnila i presusio se tako da mu nema spasa.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 16:56
Avokado (Persea americana)
Avokado - Persea americana je zimzelena voćka koja raste u suptropskim predelima. Za svoj rast i razvoj avokado zahteva temperature iznad 20 stepeni, mada postoje i neki hibridi koji podnose niže temperature (oko 12 stepeni), ali u tim uslovima neće cvetati. Uspeva na blago kiselim zemljištima koja su ocedna i plodna. Grane mu se lako lome pa biljku treba zaštititi od vetra. Biljku treba držati na sunčanom mestu. U prirodnim uslovima drvo avokada naraste preko 10 metara u visinu, a boja plodova je tamnije ili svetlije zelene boje do smeđe boje. Avokado se može gajiti i kao ukrasna biljka u umerenom podneblju, ali mu u tim uslovima nedostaje svetlosti pa retko cveta i plodonosi. Plodovi koji nisu zreli na drvetu mogu ostati i preko godinu dana, a kada se uberu vrlo brzo dolazi do njihovog sazrevanja.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Floriana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Floriana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 13:33

Pozdrav

Imam jedno pitanje u sveziglede avokada.
Naime, stavili smo košticu avokada nma čačkalice i u teglu negdje u prvom mjesecu i tek sad je počela izlaziti klica (na drugom još ni to, samo je pukao i nazire se), e sad. Moje pitanje je ... kad otprilike da ga stavim u neku saksiju (Iz Zagreba sam i planiram ga i držati u saksiji). Čitala sam da to napravim kad se pojave listići, ali .. meni to ne djeluje tako skoro. Tek mu je klica nekih 1-2 cm izvan koštice.
Drugo pitanje je, trebam li mijenjati vodu u kojoj je? Ja do sada to nisam napravila, a .. malkice je već prljava Tongue
Za sada toliko, nisam očekivala ni da će ovoliko uspijeti Smile
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 14:52
Ljudi komplicirate si uzgoj. Najlakše i najjednostavnije: izvadite sjemenku iz ploda, odstranite smeđu ljusku sa sjemena, stavite u teglu tako da iz zemlje viri samo vrh sjemenke i osigurat da zemlja bude vlažna. Nakon mjesec i pol eto biljke.
 
Jedan od mojih avokada. Ovaj je od prošle godine.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 15:33
Sada ima puno voca,  tresnje, breskve, marelice, lubenice, dinje koliko  tih kostica treba posaditi da nesto nikne i jeli bolje odmah u vrt ili najprije u pitar zastiti malo, hvala. 
Na vrh
Daria View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Daria Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 12:44
Pozdrav!
Trebam pomoć. Zašto mi se kod avokada suše donji listovi. na slikama je kako izgleda i sad imam stablo kojemu kako rastu novi tako se suše donji listovi. redovno ga zalivam, nije na direktnom suncu. sad sam ga i prehranila, tlo ima pH kakav i avokado treba. Zna li netko što je ili ima neki dobar link za rješenje problema. Inače sam ih uzgojila jednostavno samo zabola košticu u zemlju s užim vrhom prema goje i jedno 1 cm vani. Za 1,5 mj iznikao.
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2008 u 13:48
Originalno poslano od člana Daria Daria napisao:

Pozdrav!
Trebam pomoć. Zašto mi se kod avokada suše donji listovi. na slikama je kako izgleda i sad imam stablo kojemu kako rastu novi tako se suše donji listovi. redovno ga zalivam, nije na direktnom suncu. sad sam ga i prehranila, tlo ima pH kakav i avokado treba. Zna li netko što je ili ima neki dobar link za rješenje problema. Inače sam ih uzgojila jednostavno samo zabola košticu u zemlju s užim vrhom prema goje i jedno 1 cm vani. Za 1,5 mj iznikao.


prije dok sam prpala po internetu o avokadu sam naišla na ovu stranicu... očito je za neke žestoke uzgajivače plantažere, ima hrpa toga, al možda pomogne Smile
http://home.att.net/~oc_crfg/avo-prob.htm
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 14:00
Bok Daria. Avokado nemoj nikad previše zalijevat. Najbolje je kad vidiš da se zemlja posuši ili kad biljka počinje lagano klonut tj. da joj se lagano listovi objese. Ako se previše zalijeva može doći do trulenja korijenja i čitava biljka se suši i propada.
Na vrh
sudac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sudac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 23:22
Kupio sam plod. Pa na koji nacin je najbolje ga posadit. 
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 20:13
A dali će donositi plodove kad je iz sjemena?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 23:24
Ja sam skoro stavila sjemenke avokada u vodu cijele potopila i evo pocele su pucati uskoro ce korijencic se pojaviti.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 09:48
Bravo fatka,samo neka krene
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 09:57

Imali smo avokado u vrtu nekoliko godina, narastao je bez problema iz koštice.

U susjedstvo je doselio čovjek koji je negdje u Americi imao plantažu avokada, rekao je da ga se mora cijepiti da bi imao plodove. Tako stabla više nema, a avokado kupujem i jako mi je fin na salatu sa limunom
 
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 11:19
Kako ga nema,nije uspjelo kalemljenje ili ste ga se riješili
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
MGrubi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MGrubi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 22:41
moje 2 koštice avokada su proklijale
sad bih ih trebala usdatiti u lonac

samo ne znam:
-kakva zemlja? kompost? preporuku molim
-koliki lonac?
autosjedalica glavu čuva
Na vrh
tweetuša View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tweetuša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 21:28
Dakle, ja sam neki dan nabavila sjeme ( mislim, avokado xD )
ogulila sam ga, i stavila u vodu. Trebalim ga kad izraste klica presaditi
u pitar? I još jedno, kako počinje zima, kako da zaštitim avokado od bure i hladnoće?

Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2010 u 19:40
Ljudi,meni kostica stoji vec mjesecima u vodi,sve po uputstvu al od klijanja jos nista..Jel moguce da je to zbog nedovoljno svjetla?
Sve se mislim da je umocim u hormon i stavim u zemlju,ili da bacim i kupim novo??ili da pustim jos neko vrijeme u vodi i stavim na osvijetljeno mjesto?
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.