Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Avokado
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Avokado

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Avokado
    Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 18:41
Imate li iskustva sa ovom biljkom?
 
Ovo mi je druga i za sada jako lijepo napreduje..
 
Na koji ste nacin sadili svoje?
 
Prvu sam zabo cackalicama sjemenku i drzao nad casom..
A ovu sam slucajno ubo u zemlju i evo je
vidim da su krenule i neke datuleLOL
 


Ažurirao administrator - 24 Prosinac 2007 u 21:16
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 18:54
nisam nikad sadila tako nešta osim kestena  ova tvoja je krasna Thumbs%20Up
AB100
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 18:54


iskreno nemam nikakvog iskustva
ali moram prokomentarisati

svaka ti cast
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 19:16
jel ti se bolje ponasa ova koju si piknul direkt u zemlju ili ona koju si drzao nad vodom??
 
ajd malo vise info, odrzavanje temp....itd
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 19:34

la vam,no nije nista posebno.Mogao bih se postidjeti naspram primjeraka sto forumasi imaju..

Bolje mi se pokazala varijanta direktno u zemlju...

Od prvoga dana ju drzim u prozoru u dnevnoj...

Iako se preko ljeta moze uzgajati vani..

 

Trebalo bi joj cvaknuti vrh (vec je trebalo) da se dobro razgrana..

meni je lijep i ovako,ali ako se hoce postici bujnost,svi preporucuju...

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 20:31
Meni se isto primila ona koštica koju sam odmah u zemlju posadila,ko i tebi Tibore. Ako se ti sramiš svog primjerka onda ja svog ni spominjati nebi trebala. Prvo mi ga je sunce u proljeće spržilo i nikakav je bio.Onda se malo oporavio i vjetar mi je onaj veliki hibiscus bacio na njega pa se malo polomio.Sad recimo da preživljava.Tjera mlade(kako mu je hibiscus vrh pokidao) sa strane pa se nadam da će u proljeće ljepše izgledati.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 20:56
Shasha,tvoj je pravi borac kako mu je krenulo.
I drzim mu fige da u proljece bude najljepsi od svihsmile105
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 21:04
...superiska izgleda Tibore , nisam nikad pokusala s avokadom ali jesam sa rogačom i super je islo, samo sam kospicu zabola i uskoro niklo. Poklonjen je kolegici i jos je ziv :)
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 21:33
moram to probati
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 22:34
idem i ja u nabavku kostica
Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 22:35
Dina,Malky,nije problematicno..
svakako probajte..
 
Avokado iskoristite za salatu (ima raznih recepata),a kosticu posadite smile187


Ažurirao tibor - 18 Studeni 2007 u 22:36
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2007 u 22:37
Maso imas li negdje sliku toga rogaca?Bas me zanima kako biljka izgledasmile188
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 17:36
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Dina,Malky,nije problematicno..
svakako probajte..

 

Avokado iskoristite za salatu (ima raznih recepata),a kosticu posadite [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot67.gif" height="66" width="66" align="absmiddle" alt="smile187" />



jeli sad kasno da probam ili moram cekati proljece
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 19:25
...zamolit cu prijateljicu da uslika....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 21:34
Dina,možeš i sad.Ja sam neki dan posadila datulje
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 21:49
Dina posadi slobodno...
 
Danas sam bas drugi avokado presadjivao (bio je tik uz jednu veliku biljku pa sam uslikao sjemenku i korjen)
 
staviti cu sliku cim dodjem do moba bolje poloviceLOL
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2007 u 15:34
Avokado ti je jako jednostavno uzgojit. Sjemenku staviš u teglu tako da je pola u zemlji a pola viri van. Prskaj vodom ili ako je zemlja jako suha onda zalij. Nikne za 2-3 mjeseca. To ti je najbolji nači kod uzgoja iz sjemena. Ne voli direktno sunce po ljeti zato što mu se mogu spržit listovi. Više voli zasjenjeno mjesto. Prek zime kad vidiš da se zemlja posušila onda zalij i minimalna temperatura je 12 stupnjeva a prek ljeta svaki drugi dan. 99% da će ti svaka sjemenka niknut samo treba vremena. Ja ih imam 8 komada u jako dobro opstaju.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 17:12
Evo mog uspjesnog oziljavanja avokada (a probala sam vec bezbroj puta):
Kupimo avokado (ja kupim u kauflandu one koji budu na snizenju po par kuna :)jer ionako bas ne volim plod avokada a svidja mi se stablo:


Prerezemo ga pazeci da ne ostetimo kosticu u sredini, znaci zarezujemo, otvorimo zeleni dio i onda izvadimo kosticu:


Na deblji dio kostice zabodemo 3 cackalice koje ce posluziti kao noge tako da nam avokado viri iz vode:


i evo ga na kraju stavljen u posudu sa vodim tako da mu viri otprilike 1/3 izvan vode:



Primjetila sam da bolje pusta zile u proljece i sva ostala godisnja doba osim zime. Pustit ce i preko zime ali jako sporo. (mada evo ovaj put kod mene to ide bas ekstra brzo- pocela sam pocetkom 11. mjeseca)
Stavlja se u zemlju tek kad nakon glavne zile izadju i bezbroj sporednih na njoj.
Dalje: ima jos varijacija: neko zareze vrh avokada i na taj nacin ubrza pustanje zila a neko ga odmah stavi u zemlju bez oziljavanja- ja sam uvijek radila ovako.
2. 12.2007 izvadila sam avokado iz vode i evo vidi se kako je pocela izlaziti klica:

Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 17:20
Evo kako moj avokado izgleda 11. 2. 2008:


Napukao je 8a to je i normalno i desi se svaki put), dobija sve vise i vise zila a iz vrha pocinje tjerati list.
Uslikacu uskoro kad se pojave pravi listici mada on vec i sada moze u zemlju. ja prvo posadim u saksiju/pitar pa tek onda u vrt.

Evo slika mog avokada koji mi raste u vrtu a dobijen je na ovaj nacin:



Ima par zutih i sasusenih listova za koje se nadam da ce se oporaviti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2008 u 20:31
Bravo za slikovni prikaz sadnjesmile141
Ja ga nisam tako sadila samo zato jer za taj način nisam znala.Samo sam košticu,cijelu,stavila u zemlju i nakon nekih mjesec -dva je niknuo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.