Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtlarica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtlarica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:56
Originalno poslano od člana tajčica tajčica napisao:

Pa malo razočarana, očekivala sam nešto više i nešto drugačije :(((
Slažem se, dobra kamera i fotografija.Drugo me razočarava
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 22:16
nisam razočarana, naprotiv, oduševljena sam i obožavam gledati Kornelijine emisije (i plodove zemlje sam počela pratiti zbog nje), a sama Vrtlarica me osvojila na prvu Smile sviđa mi se to da do korisnih i zanimljivih podataka, savjeta, ideja...dolazim na jednostavan, sažet i koncizan način, razumljiv i bez listanja raznih rječnika stranih riječi Wink

da bi emisija mogla duže trajati, mogla bi, ali mi je drago da napokon imamo emisiju takve tematike domaće proizvodnje, a ne da se unedogled divimo tuđim vrtovima i parkovima i pokušavamo primjeniti savjete koji i ne idu uvijek u korak sa našom klimom i podnebljem (obožavam također gledati engleske vrtove, ali i vidjeti da isto tako prekrasnih ima u neposrednoj blizini) Smile

mijenjala bih termin emisije i stavila je iza plodova zemlje jer su slične tematike..to je recimo samo mala zamjerka, ali ne toliko bitna...i možemo se nadati da će se s vremenom trajanje emisije produžiti Smile i moram priznati da bih rado posjetila taj vrtek jer mi je u neposrednom susjedstvu...možda mi se ta želja jednom i ispuni Smile

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 00:13
Mene najviše smetaju oni predugački đinglovi. Kad se sve zbroji - svake nedjelje pola emisije gledamo jedno te isto.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 08:36
potpuno se slažem sa Andinom korisniji su bili savjeti u poljoprivrednoj emisiji u onih par minuta 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 09:13
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Mene najviše smetaju oni predugački đinglovi. Kad se sve zbroji - svake nedjelje pola emisije gledamo jedno te isto.


Jelda?Mene to podsjeća sve na emisiju Škrinja od Branke Šeparović
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 09:26
salžem se i ja sa viridarivminim postom.
 
previše mi je "umjetnički" napravljena, dobro snimljeno, preljepo vizualno osmišljeno, savršeni skečevi a emisija sama po sebi nekako prazna.
bolja mi je bila u plodovima zemlje.
 
ovdje je kao da je pokazala da ona može običnu emisiju dovesti na jedan viši nivo. napraviti umjetnost od toga a mislim da nam to ne treba nego da nam treba jedna obična emisija sa korisnim savjetima
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 11:02
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

salžem se i ja sa viridarivminim postom.
 
previše mi je "umjetnički" napravljena, dobro snimljeno, preljepo vizualno osmišljeno, savršeni skečevi a emisija sama po sebi nekako prazna.
bolja mi je bila u plodovima zemlje.
 
ovdje je kao da je pokazala da ona može običnu emisiju dovesti na jedan viši nivo. napraviti umjetnost od toga a mislim da nam to ne treba nego da nam treba jedna obična emisija sa korisnim savjetima

Da, dosta ljudi voli to gledati jer žive u stanu i onda se unjonjkaju u bajku i kojoj se kapi rose zrcale na listu salate....Mi profi vrtlari ocekujemo nešto što još nismo vidjeli pa onda ostanemo razočarani pričom koja bi se mogla sažeti na par minuta u prilog za Dobro jutro Hrvatska.U svakom slučaju,dobro je da imamo bar neku takvu emisiju,estetski je odlična,vidi se da se Kornelija trudi.Ja pogledam uvijek na Youtube,žao mi je provesti nedjeljno popodne pred telkom,makar i po ovoj mećavi
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 18:16
današnja emisija baš dobra Thumbs%20Up
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 23:51
Je, ono o iskricama je dobro, a prilog o orhidejama je korišten i u emisiji koja je išla za Božić prošle godine.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:19
Iako svaku nedjelju redovito gledam Vrtlaricu, moram priznati da je većina toga već viđeno u Plodovima zemlje. Pa nije loše ponekad ponoviti gradivo. Samo se nadam da će dolaskom ljepših dana osvanuti nove ideje. Istina je da je rječnik kojim se služi jednostavan i svima razumljiv. Sigurna sam da će i ona s vremenom učiniti ovu emisiju kvalitetnijom i sadržajnijom. Vjerujem da osluškuje komentare i sugestije gledatelja. Dobronamjerne kritike nas uvijek natjeraju da analizirami, popravljamo i dotjerujemo svoj rad pa se nadam da će to učiniti i Kornelija.
Sutra je novi dan.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:31
Ovo trenutno što se prikazuje su reprize (izabrane emisijea) Vrtlarice. No, s početkom radova u vrtu kreću i nove epizode Vrtlarice - takvu sam najavu čula na TV, i ja se tim emisijama iskreno radujem
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 10:41
Pozdrav svima...i ja isto svake nedelje željno iščekujem vrtlaricu i jedva čekam novu sezonu sigurna sam da će biti još bolja i zanimljivija Wink
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 10:47
ja sam si sve epizode skinula s youtuba (osim prve) cak i abecedu vrtlarstve...ima super savjeta pa kad u nest nisam sigurna pogledam si
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 15:46

Ponovo sam čula najavu Vrtlarice. Danas će biti 4-ta od 6 odabranih epizoda već emitiranih u serijalu Vrtlarice.

Novi ciklus Vrtlarice počet će s emitiranjem 11.3.2012.
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:55
Zgodno napravljena emisija . Uvijek ima nešto zanimljivo za vidjeti i čuti. Bilo bi super kad bih nakon intervijua s ljudima , par slikica i savjeta dala barem desetak minuta za prave vrtlare što mogu raditi u to vrijeme , za početnike kako organizirati pozicije biljaka i općenito uređenjem, .... Bilo bi puno korisnije :)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:47
Vrtlarica je, moje je mišljenje, emisija iskusne zaljubljenice u prirodu  i biljke (koja je uz to i pejzažni arhitekt) koja tu svoju ljubav na vrlo jednostavan i krajnje pristupačan način želi podijeliti sa svojim gledateljima.
 
Mene osobno oduševljava lakoća pričanja i obraćanja urednice i voditeljice emisije, uz odličnu kameru i pomno birane detalje. Svijet oko nas je jako lijep, to posebno mi svakodnevno naglašavamo - a vrtlarica to pokazuje kamerom, fotografijom, detaljima, kadrovima..
 
Nisam sigurna da je Vrtlarica mišljena kao neka stručna emisija u smislu obraćanja osobama koje se profesionalno bave cvjećarstvom, povrtlarstvom, zemljoradnjom..jer da bi bila takva emisija potrebna je suradnja puno više stručnjaka, botaničara, agronoma, meteorologa, biologa, kemičara, ekologa.. A ona nas uglavnom sama provodi kroz teme o cvijeću, povrću, vodi u goste zanimljivim ljudima i priča tople ljudske priče. Ovo je emisija zabavne redakcije i kao takva odlično ispunjava svrhu. Razumijem da su tu stručnjaci tog posla pomalo razočarani.
 
Uz to, svi mi koji smo na CiF-u već smo u godinama forumskog života puno toga naučili slušajući i čitajući naše stručnjake (Baka Bea, Dado, Fermina Daza, u novije vrijeme i Viridarivm i mnogi drugi...), iz iskustva mnogih drugih forumskih dragih ljudi puno toga zapamtili, probali u vlastitim vrtovima i mislim da je teško zadovoljiti našu potrebu da nam Vrtlarica donese neke nove velike spoznaje..
 
Ja ju osobno jako volim pogledati, neobavezno, i kao što rekoh najviše mi se sviđa činjenica da vjerujem u ono što Kornelija priča. Iskrena je, autentična. Voli prirodu i našla je načina tu svoju ljubav na nas prenijeti..
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:52
Thumbs%20Up Anaida. To je emisija za gušt s ponekim dobrim savjetom za nas koji nismo profesionalci.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 19:55
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Thumbs%20Up Anaida. To je emisija za gušt s ponekim dobrim savjetom za nas koji nismo profesionalci.
 
Anaida, Otok Thumbs%20Up to je i moje mišljenje. Ne vidim razloga zašto trpati emisije u isti kalup; emisije mogu i trebaju biti raznovrsne upravo onoliko koliko interesa za raznovrsnošću ima. Treba ih samo imati što više sa što više različitih pristupa temama.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 22:02
Godinama sam pratila serije emisija na nekim njemačkim programima i u komparaciji sa tim emisijama "Vrtlarica" nije bog zna što.

Unatoč tome, gledam ju jer je jedina emisija te vrste kod nas...

Po mome, u tom vremenu koliko traje emisija trebala bi nam puno više toga dati.
Jest da je prekrasan doživljaj gledati usporene snimke letećih kapljica vode, ali ta emisija bi trebala biti prvenstveno informativna i poučna... Mislim da neznaju napraviti emisiju u kojoj će se gledateljima nešto koncizno prenijeti.  Kada bi izrezali sve nekorisne kadrove i sve preopširnosti, ostalo bi svega par minuta koje su nam zaista bile od koristi.

No, nadam se da će se sa vremenom nešto promijeniti na bolje.
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:47
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Vrtlarica je, moje je mišljenje, emisija iskusne zaljubljenice u prirodu  i biljke (koja je uz to i pejzažni arhitekt) koja tu svoju ljubav na vrlo jednostavan i krajnje pristupačan način želi podijeliti sa svojim gledateljima.
 
Mene osobno oduševljava lakoća pričanja i obraćanja urednice i voditeljice emisije, uz odličnu kameru i pomno birane detalje. Svijet oko nas je jako lijep, to posebno mi svakodnevno naglašavamo - a vrtlarica to pokazuje kamerom, fotografijom, detaljima, kadrovima..
 
Nisam sigurna da je Vrtlarica mišljena kao neka stručna emisija u smislu obraćanja osobama koje se profesionalno bave cvjećarstvom, povrtlarstvom, zemljoradnjom..jer da bi bila takva emisija potrebna je suradnja puno više stručnjaka, botaničara, agronoma, meteorologa, biologa, kemičara, ekologa.. A ona nas uglavnom sama provodi kroz teme o cvijeću, povrću, vodi u goste zanimljivim ljudima i priča tople ljudske priče. Ovo je emisija zabavne redakcije i kao takva odlično ispunjava svrhu. Razumijem da su tu stručnjaci tog posla pomalo razočarani.
 
Uz to, svi mi koji smo na CiF-u već smo u godinama forumskog života puno toga naučili slušajući i čitajući naše stručnjake (Baka Bea, Dado, Fermina Daza, u novije vrijeme i Viridarivm i mnogi drugi...), iz iskustva mnogih drugih forumskih dragih ljudi puno toga zapamtili, probali u vlastitim vrtovima i mislim da je teško zadovoljiti našu potrebu da nam Vrtlarica donese neke nove velike spoznaje..
 
Ja ju osobno jako volim pogledati, neobavezno, i kao što rekoh najviše mi se sviđa činjenica da vjerujem u ono što Kornelija priča. Iskrena je, autentična. Voli prirodu i našla je načina tu svoju ljubav na nas prenijeti..
 
Meni je bilo jako drago kad sam otkrio da ima na tv neka emisija o bilju, i nadam se da će prerasti u emisiju za vrtlare,ne samo u zaljubljenike lijepe fotografije.Do tada se sa nostalgijom prisjećam emisije koju je 80tih uređivao Velimir Đuretić.Sjećam se da sam slučajno upalio telku baš kad je bila prva epizoda.Snimali su u vrtu obitelji Meštrović i novinar je ukopao prvu štihaču.Dalje je sve islo temeljito i sistematski.Jurio sam iz škole da ne zakasnim i ne propustim niti jednu epizodu.Na tv Slo ima subotom odlična emisija na vrtu,ali više ne mogu uhvatiti signal od kad je dtv digitalizirana
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.