Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ananas salvia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ananas salvia

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ananas salvia
    Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 13:51
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 13:57
Napokon se rascvjetala Salvia elegans,u narodu poznata kao ananas kadulja.Ovo je ostatak inače vrlo bujnog grma,2/3 grma sam pokidao za čaj.Kao da je i počela cvjetat nakon što sam je reducirao.Nadam se da će preživit zimu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 15:57
jako je lijepa, boja cvjetova je super kontrast za zelene listove, lijepo izgleda na slici, a u stvarnosti još i bolje

može se naći i pod imenom salvia rutilans, a pročitala sam da bi je pred zimu trebalo orezati i malčirati,
 u zoni 9 bi trebala biti trajnica (u zoni 7 je jednogodišnja), porijeklom je iz središnjeg meksika

a osim listova i cvjetovi se mogu koristiti kao dodatak salatama, voćnim koktelima i za dekoraciju, kolača npr.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 20:53
evo "bliža" slika cvijeta



Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 00:15
Zanimljiva biljka, kupila sam je na cvijetnom sajmu u Rijeci. Prodavač odnosno proizvođač rekao je da je trajnica i da se zove ananas kadulja. Drago mi je da je otvorena tema o toj biljci. Na slici vidim da ima lijepe crvene cvijetove. Moja ih biljka još nema, a pitanje je da li će ih i imati ove godine....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2011 u 13:40
Baš sam se pitala što se desilo s tvojim "ananasom" iz Filipjakova.Vidim da si počeo stavljati slike.E sad očekujemo i samo tvoju galeriju.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 23:24
predivna je
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 08:26
Da li postoji ananas kadulja plavog cvijeta?Ja imam vrlo sličnu kadulju (cvijet joj je isti kao na Natalijinoj slici samo je plav) koju sam sijala prije par godina i trajnica je. Kad sam prije dvadesetak dana presađivala jedan grm, jako sam se iznenadila oblikom njenog korjena. Korjen joj se sastoji od mnogo izduženih gomoljčića.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 07:25
Sasvim slučajno kupila ovu ljepoticu...Molim vas iz iskustva vi koji ju imate, koji položaj njoj najviše odgovara tako da ne fulam u startu ?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 08:35
moja je još u tegli, lani sam dobila grančicu pa je nisam sadila u vrt
ove godine je nešto porasla, ali još nisam sigurna hoću li u zemlju s njom

tegla je bila i sad je na svjetlom mjestu, sunčanom, ali čini mi se da traži više vode od obične kadulje koju nikad ne zalijevam

doduše, sve biljke (pa i obična lavanda) traže vodu kad su u posudi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:13
Hvala Natalija, ja sam svoju šibnula u vrt na sunčano mjesto...nekako ću paziti da joj dajem vode redovito Smile  a što ću s njom na jesen e to ćemo vidjeti....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:20
za svaki slučaj - kad se raširi , uzmi koju reznicu pa zapelcaj u teglu
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:40
Natalija, imaš pravo Wink...
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 10:48
Imala sam ananas kadulju.Ostala mi je preko zime u vrtu.Čini mi se da je propala.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 19:55
Originalno poslano od člana macorka macorka napisao:

Imala sam ananas kadulju.Ostala mi je preko zime u vrtu.Čini mi se da je propala.


ne mora biti, oreži suho,a možda potjera kad još ugrije
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 04:00
Natalija imaš pravo. Moja je isto nestala, ali već mladi izdanci vire...
sutra je novi dan
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 05:49
i moja ananas salbija izbacuje listice ....ziva je smile71
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
elly-b View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elly-b Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 21:56
Imam i ja jednu u malom cvjetnjaku, ove godine sam je morala orezati jer su stare grane jadno izgledale ali već tjera brdo mladica.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2013 u 17:15
moja je u loncu , ostavit ću je preko zime za svaki slučaj a na proljeće u zemlju

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 20:07
bas danas sam pogledala suhe grane moje ananas salvije..bila je veliki grm, nisam stigla je orezat pred zimu,uskoro cu je frizirat i cekat listice da potjeraju
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.