Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spremanje kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spremanje kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 26>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 22:24
Ja sam ih danas zalila,ove uz kuću gdje ne pada,a ostale je kiša jučer dobro oprala.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 08:43
Ja ću ovaj tjedan polako cijediti i pokušati prosušiti moje kaktuse, pa u zimovalište s njima. Bome je prognoza jako loša, niti jedne godine ih nisam ovako rano spremila. Bit će ovo jako duga zima.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 19:20
Izvještaj:svi kaktusi su u toploj sobi na sušenju,za desetak dana kad se dobro osuše ih preselim na hladno i nek lijepo spavaju zimski san.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 19:58
MK, mudro si postupila.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 20:16
Silom prilika!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 00:35
Do koliko stupnjeva držite kaktuse i sukulente vani?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 02:26

Melokaktuse i brazilske cereuse više ne iznosim van. Ostale kaktuse ću za vrijeme sunčanog vremena još uvijek iznositi na sunce. Nije vrag da je gotovo sa suncem za ovu sezonu. Shocked Sezone su sve kraće a istovremeno meteorolozi govore o globalnom zatopljenju. Confused  Baš im i ne vjerujem. Evo sada će oni sa najtoplijim rujnom u zadnjih 50 godina LOL

Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Do koliko stupnjeva držite kaktuse i sukulente vani?

Većinu sukulenata bi držao vani do noćnih 5 C. Kod mene je veći problem kiša. Kombinacija hladnog i mokrog vremena je ubitačna za sukulente. Počela je padati u petak i još uvijek pada Dead

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 01:11
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Silom prilika!


Kod mene je sutra dan "D" !!  Silom prilika sve pod hitno ide unutra !! A sušenje zemlje i gledanje posljednjih cvjetova ide u istom paketu !! Neka mi sutra pomogne dragi Bog i svi sveci !

Sad si mislim, koji posljednji cvjetovi kaktusa, pa ima još mnogo pupoljaka na njima !!  Unjeću im ja sunce, da se duže družimo, a pošto će se zima očito odužiti, imat će još sasvim solidan period mirovanja do sljedećeg iznošenja!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 08:23
Moji su jučer svi smješteni u zatvoreni prostor,a oni iz vanjskog vrta su presađeni i također zbrinuti na sigurno.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2013 u 20:30
Javlja li se itko od ovih mojih južnjaka....dal ćete spremati u petak na sigurno ,,,jer u zaleđu javlja oko 5 C ili niže stupnjeva,,,,sada neznam,,,neželim riskirati!! GeekWacko
Na vrh
Anemon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anemon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2013 u 01:15
Molim savjet. Svoje kaktuse sam pospremila u kuću (dovoljno svjetlosti, temp. zimi oko 10°C),ali kako je neprestano danima prije padala kiša, još uvijek je zemlja vlažna. Što da im radim? Temp. vani ne prelaze danju kod mene 15°C, a nemam mogućnost smjestiti ih u toplije okruženje da mi se prosuše. Da li da ih izvadim iz zemlje ili presadim?Confused
Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2013 u 11:04
Ja bi ih izvadila i ostavila par dana bez zemlje, da im se korijen posuši, a onda ih presadila u suh supstrat. Ali ja sam još zelena što se tice kaktusa, pa možda ovaj savjet i nije najbolji, hehehe Embarrassed Nadam se da ce se uskoro javiti neki iskusniji forumaš, možda ti da neki bolji savjet.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 18:20
Evo kako sam ove godine nekolicinu pripremila za zimovanje:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Anemon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anemon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 23:59
Ivana000, hvala ti puno na odgovoru. Danas je bilo lijepo sunčano, a prognoze su da će tako biti do druge polovice tjedna. Vidjet ću koliko će se do tada uspjeti posušiti, a ako se ne prosuše, pospremit ću ih kao Glikica svoje. Glikice, jesi li svoje oslobađala od sve zemlje prije omatanja novinama? Pretpostavljam da se uopće ne zaljevaju do proljeća?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2013 u 08:14
Nisam skinula svu zemlju.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 19:52
moji sukulentići (male bebice su spremljeni u zatvorenoj prostoriji s radijatorom.svjetla imaju,ali ne baš previše.polijevam ih subotom špricom -svakom po dva kubika.temperatura im je 10-13 stupnjeva.
već su 15-tak dana na tom mjestu. do sada nisam primjetila da se izdužuju.kako da postupam dalje s njima da se nebi izdužili.
početnik sam u uzgoju sukulenata,ali pošteno me opalilo tako da bih bila jako nesretna da propadnu.

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 20:48

22. 12. 2013

Danas su temperature preko dana bile 15 C jučer 12 C,  zadnjih tjedan dana uglavnom preko 10C. Kada su takve temperature kaktuse iznesem van. No, još uvijek nisam baš 100 % siguran dali je to za kaktuse dobro ili ne ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 21:30
Pa baš i nije kaktusi trebaju zimsko mirovanje. 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2013 u 21:58
Miss M. kakve bi mogle biti posljedice za kaktuse ? povremeno posjetim susjedu. temperatura u njezinom stakleniku je i preko zime  za vrijeme sunčanog vremena sigurno 25 C ako ne i više.

Kod mene su na temperaturi okolice (zraka) a ta je puno niža nego recimo u stakleniku kod Bešlića ili moje susjede kada je sunčano.

kaktuse ne zalijevam

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2013 u 19:20
Znam da za vrijeme sunčanih dana temperatura u stakleniku značajno poraste zato se i provjetrava povremeno. Ako ih ne zalijevaš nema smisla iznošenjem na sunce poticati vegetaciju neke manje bi to moglo iscrpiti previše.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,641 sekundi.