Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2015 u 10:00
Samo sam zavirila..... Pozdrav vrijednim  ručicama....smile79
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2015 u 19:11
sve napreduje i uziva u paznji...veliki trud se ulaze sto se vidi po rezultatima....bravo...smile92
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2015 u 23:02
Kao prvo, divim ti se koliko imaš biljaka o kojima treba brinuti, kako vrtnih tako i sobnih, a posebno se divim i odajem priznanje za strpljivost koju imaš u radu sa djecom. Mislim da nije lagano današnju djecu zainteresirati za rad u vrtu a pogotovo ih naučiti što je biljka a što korov.
Ti i ovaj vrt ste zaslužili puno više pažnje i češće prikazivanje na tv-u!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2015 u 21:06
Pozdrav i tebi, draga Milice! Uskoro ću sijati biskupov korov pa ti javim kako napreduje. Hvala na sjemenju! smile79

Josipa, i za tebe jedna veeelika smile79!

Slavujčice draga, najljepša hvala! smile79Potpuno si u pravu što se tiče učenja razlike između cvijeća i korova. Njima je trava sve što je malo i zeleno, a kad ima pokažem sliku cvijeta koji će nastati od te "trave", čudom se čude. LOL A što se tiče strpljivosti - vjeruj mi, rad s djecom u vrtu me odmara i veseli, nasuprot onom u razredu. To je zato jer im ne moram ništa na silu ulijevati u glavu - kažem im i pokažem ono što ih zanima, bez opterećenja da nešto moraju zapamtiti. Relaksacija i za njih i za mene. Big smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2015 u 21:26
Andina, nadam se da će nešto izrasti. Kod mene nije još počeo rasti jer je još hladno. On po zimi nestane a u proljeće opet izraste.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2015 u 21:36
Još u studenom pobockala sam reznice Andromede polifolia i sve su se primile. Iako ona cvate sredinom proljeća, i u vrtu još nema ni naznaka cvatnji, danas je najmanja reznica, visoka tek nekoliko centimetara, na mom balkonu procvala.

Inače, ovu biljku još nazivaju močvarnim ružmarinom jer listovi sliče ružmarinovim, a uspijeva na vlažnom i vrlo kiselom tlu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 17:21
Još malo cvjetića: 
Šafrani u vrtu

Amarilis u razredu
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2015 u 20:46

Andina, Andromede, makar je mala, odmah se okitila cvjetićem, a izgleda da ima još jedan pupoljak.
Bijeli Amalilis, i to dupli, je prekrasan. Takav još nisam vidjela.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2015 u 21:09
smile120bravo za napredni vrt i biljke, stalno nešta novoThumbs Up
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 10:25
U ovaj vrt uvijek rado navratim...
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 22:15
Carol, i meni je ovaj amarilis posebno lijep. Kupila sam ga prošle godine kao jadnu, poluumrlu lukovicu za 5 kn, a vidi ga sad! Namjeravala sam ga dati u prodaju na školskom sajmu, ali sad ću ga ipak zadržati za sebe. Cool

Mari, nadam se da će uskoro biti još nešto novo. Wink

Rubensica, uvijek si nam drag gost. Hug

Još jedan cvjetić u razredu - prvi cvijet našeg Graptopetaluma.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 22:22
Mislim , draga Andina , da bi sad vec mogla slak osloboditi optuzbe !
Dokazao je da nije kriv , dapace ! Ili ?

                                                                             
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 00:45
E, sad, ... optužba ili priznanje? U naslovu teme ono "kriv" stavila sam u navodnike, dakle, moglo bi se čitati i "zaslužan". Big smile U pravu si, gute Fee, slak je doista zaslužan za sve što se dogodilo u školskom vrtu, ali i na mom balkonu, u kuhinji, kupaoni, na stubištu...LOL u zadnje četiri godine.

Šestašice su bile vrijedne. Napunile su petnaest boca otpadcima jabuka za bioenzim. Sada treba čekati do kraja svibnja da ga procijede.

Evo malo ranoproljetnih sličica iz vrta.
Drugašići na vlažnoj gredici uklanjaju korov...

... a ovako to izgleda nakon završenog posla (opet sam zaboravila ime ove travice, grrr):

Sedumi u vrtu: Sedum palmeri

Sedum album (i žuta lužarka koja odlazi na spavanje)

Sedum rupestre "Angelina"

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 00:56
I ovome sam zaboravila ime.

Potočnice još nisu ni protrljale okice, a već pripremaju cvjetiće.

Malecki narcisi su mi preslatki.

Oni ispunjavaju ovu gredicu dok ne procvate japanska perunika.
 

U sjenovitom dijelu cvjeta kukurijek.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 07:05
krasno,amarilis bi bas bilo steta da si prodala,sedumi se sire i sire to im je posao....kukurjek ja mislim da je najljepsi kad isadje pod snijegom....odlican posao za sve vas... a posebno za tebe jer znam kako je tesko animirati djecu za fizicke poslove a tvoji mravi zuje i uzivaju...bravo uciteljice radis veki posao....smile55
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 08:38
Andina, lako je vama lijepo urediti školsku okolicu kada imate tako vrijedne rukice da vam pomažu. Da mi je samo znati tko ih zna motivirati za taj posao ? E njemu skidam kapu. Smile

 

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 11:11
Sedumi su se predivno raširiliClap ...znaš da sam pomalo ljubomorna na vaš vrt, kolko ste super uspješni (sram me je priznatiEmbarrassed) ma sve vam ide od ruke..Budite mi i dalje tako vrijedni i zaljubljeni u vaš školski vrtsmile57 Lijepi pozdrav tebi i učenicimasmile79
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 11:43
Sve pohvale vrijednim rukama i rucicama!
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 19:34
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

I ovome sam zaboravila ime.

Andina, mislim da je ovo saxifraga arendsii.
smile79
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 22:34
Kako li su samo vrijedna djeca!! I cvijeće to tako lijepe vraća. Sve je predivno, baš veselo proljeće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.