Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2016 u 07:44
Prekrasno vrt izgleda, ideje odlične, nadam se da će biti sluha za vaše planove, a i ja se prijavljujem na dopunsku u vanjskoj učionici
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2016 u 17:58
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Zvjezdice, hvala. Ovaj hibiskus sam proljetos zapelcala i pelcer već sprema cvjetove.

Aralija, hvala, iz tvojih usta u Božje uši! Smile Nadam se da će i ove godine biti zainteresiranih za grupu.

Sara, hvala na komentaru. Lakše je bilo održavati pola vrta i taj dio sada donekle pristojno izgleda, no nakon posjeta onom prekrasnom dvorištu zajedničke prijateljice nekako me bilo sram zbog neurednosti školskog vrta. Ljepota i urednost koju sam tamo vidjela najprije me oduševila, zatim deprimirala, a nakon prospavane noći dobila sam još veću želju da jednom i naš školski vrt izgleda tako uredno i lijepo. Sada sve ovisi o tome koliko će se vrtoljubaca javiti i kada će se početi kopati. 


...molim te, ne pretjeruj...ponavljam ti, ta dva vrta se uopće ne mogu uspoređivati, po svemu su različiti, počevši od veličine pa do dizajna...meni osobno je tvoj školski vrt ljepši jer mi se više sviđa takav stil...nema depresije, primi se posla, hahahaSmile...pusaHeart
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2016 u 17:38
i sama kao Andina imam problem jer sve mora biti besprijekorno i bez trave.sad sam u fazi prebacivanja biljaka i drugacije organizacije u cvijecu i grmovima....znam da se netreba travom opterecivati i ona je dio nasih vrtova ali to je nesto jace od nas samih....dobro nasa Sara kaze nesekiraj se jer vrt je savrsen bas takav kakav jeste i posebno volja i ljubav tebe i malih rucica nemoze se mjeriti sa nicim...smile99
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2016 u 21:21
Nisa, jedna velika smile79za tebe!!
Josipa, Hug ! Baš sam nedavno gledala emisiju u kojoj vrtlar govori o tome kako gotovo svi, unatoč planiranju i nacrtima, selimo biljke, reorganiziramo gredice i nikada nismo posve zadovoljni izgledom vrta. No, istaknuo je da je upravo u tome draž vrtlarenja. 

Sara, eto, primili smo se posla, a još nije ni školska godina započela. Big smile




A evo i malo cvijeća:



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2016 u 17:58
samo neka se nesto pomalo radi i ici ce to....drago mi je da nisam sama u oblikovanju cvijetnjaka i izgleda vrta....to me bas raduje i doista jeste car vrtlarstva....Wink
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Ante00 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2012
Lokacija: Iza duge
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante00 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2016 u 22:14
Bravo
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2016 u 22:42
Školsko zvono zazvonilo a vrijednii mraveki i prije zasukali rukave, BRAVO za mraveke BRAVO za mentoricu

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2016 u 08:44
ooo, pa i najlon ste maknuli, odlično!!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2016 u 08:21
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Školsko zvono zazvonilo a vrijednii mraveki i prije zasukali rukave, BRAVO za mraveke BRAVO za mentoricu


Potpusujem
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2016 u 13:02
Ne šećem često po vrtovima jer sam upoznala većinu vrtova sa ovih naših stranica pa se uglavnom ponavljaju već viđeni prizori, ali kod tebe znam tu i tamo navratiti iz razloga jer je ovo malo drugačiji vrt od ostalih.
 
Kao prvo, stalno nešto dodajete, preuređujete, selite... dinamični ste, niste dosadni, zaigrani ste baš kao što djeca i trebaju biti! 

Drugo, a meni najvažnije, je to što uz tvoje mentorstvo uz svaki cvijet vidim i male ručice koje se brinu oko svih tih biljaka, a te ručice, kada jednom osjete zemlju u ruci, njen miris, rahlost, podatnost, kada jednom vide kako je iz sjemenkice iznikla biljčica i kako se stvorio jedan novi oblik života, ta djeca će shvatiti puno toga o životu uopće, o radu, rezultatima rada... 

Te ručice koje su osjetile zemlju, sijale i pratile rast i razvoj biljaka, uživale u rezultatu svoga rada, će sigurno i kada narastu taj osjećaj zadržati u sebi, - a mislim, da je osim lijepog izgleda školskog okoliša to  ipak najvažnije postignuće i najbolja didaktička metoda dopunjavanja i oživotvorenja onog svega što djeca uče u nastavi, kod nas nažalost još uvijek najviše metodom "ex cathedra".

Ali uvijek je u školstvu bilo entuzijasta koji su svojim raznim angažmanima djeci proširivali vidike, dodavali im "šlag na tortu", onaj šlag koji im u suhoparnom (i često bez entuzijazma provođenom) redovitom programu nastave nedostaje.

Osoba koja djeci dodaje "šlag na tortu" si ti i svaka ti čast na volji i trudu koje ulažeš u rad sa djecom. A mi smo sretni da te ovdje imamo i da se možemo radovati svakoj biljčici koju ti sa svojom dječicom uzgajaš.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2016 u 14:46
Andina je jedna od rijetkih osoba kojima se divim. Zbog takvih ljudi je svijet dobar i ljepši.
Želim ti dug život i još puno učenika da ih naučiš nečemu pametnom. Vjerujem da tvoji učenici vole školu.

Moram uzeti jednom vremena pregledati temu.
Sad i ja idem u moj blatnjavi vrt.Hug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2016 u 22:51
Josipa, Ante, Aralija, Sara, Mari -zahvaljujem vam svima na komentarima. Sve vas volim zato jer ste tu i jer nas podržavate. Hug

Cimicifuga, moram priznati da sam tvoj post pročitala  prije par dana i toliko se raznježila da jednostavno nisam znala što bih odgovorila. Tvoje riječi pogađaju ravno u srce! Jednostavno "Hvala!" bilo bi premalo i pomalo nepristojno od mene. Zato mi je trebalo vremena da skupim hrabrost i napišem ti odgovor.
Također moram reći da sam počašćena tvojim javljanjem na ovoj temi. Naime, čitajući puno toga što si napisala na drugim temama i gledajući sve lijepo što je prikazano u temi InoxCimina kućica, shvatila sam da si velik znalac i osoba s posebnim osjećajem za lijepo. Čak sam mislila da netko takav nema vremena ni želje za savjetovanje ovako neiskusnih "vrtlarica" kao što sam ja. Zato su me tvoje riječi toliko ganule i zato se osjećam počašćenom. Puno ti hvala što posjećuješ našu temu.

Šmrcko, hvala ti na ovome što si napisala. Bez lažne skromnosti, ne mislim da sam toliko zaslužna, no da sam drukčija od mnogih - jesam. Barem po tvrdoglavosti! Big smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2016 u 23:29
Puno bih vam mogla pisati o svojim osjećajima i razmišljanjima vezanim za rad u vrtu s djecom, o druženju s njima, doživljajima koje imamo, no, da ne duljim, evo sličica koja dokumentiraju što smo u zadnje vrijeme napravili:
Pripremili smo teren za učionicu na otvorenom.

Trasirali smo novu stazicu.

Onda smo se malo mačevali motikama i grabljama.LOL

Nakon folije i šljunka kao podloge, počelo je polaganje cigli.

Na kraju se učiteljica, uz pomoć vrijednih učenika, malo vozila na HoverBoardu, ali to nismo slikali. Nisam pala, časna riječ! Big smile

Još malo cvijeća:




“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2016 u 23:42




Meni posebno drage - žute lužarke.

Evo gdje su smještene:

Zašto se ovaj kaktus ovako savio? Bio je tako lijepo uspravan i snažan. Je li to od previše vode?

Ekipa adeniuma na mjestu gdje im ne štete svježe noći jer zidovi i betonske ploče dugo zadržavaju toplinu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2016 u 23:45
smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2016 u 23:51
O, Milice draga, pa još nisam ni pregledala kako izgleda to što sam stavila na temu, a ti si već tu! Hug smile79Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2016 u 13:56
Draga Andina...redovito posjećujem vaš vrt i divim se ljepoti koju ste zajedno stvorili...sjetim se svog djetinjstva i sudjelovanja u cvjećarskoj grupi u školi kada smo uređivali vrt i dežurali za zalijevanje sobnog cvijeća po razredima...vjerojatno je tada bilo zasijano sjeme ljubavi prema biljkama. Oprosti što sam svojim sjećanjem okupirala temu...smile78
     
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2016 u 17:18
Nikako nisi okupirala temu, naprotiv. Baš mi je drago da si se prisjetila svojih školskih dana i sudjelovanja u cvjećarskoj grupi. To mi daje nadu da će se i moji đaci sjećati svega lijepog što su ovdje doživjeli i učinili. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2016 u 20:49
Često prošetam i uživam u vašem radu,velikom trudu i ljubavi koja je uložena u ovaj divan projekt.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2016 u 07:31
Catalpa, hvala ti na tome što nas posjećuješ. Hug

Na sljedećoj slici su dvije biljke penstemona. 
Ovaj s primjesom ljubičastog bio je prije presađivanja crven kao i ovaj u sredini. Baš me zanima što je uzrokovalo tu promjenu boje.

A evo što se dogodilo bijeloj kadifici:
Netko je od učenika bio malo neoprezan! Budući da je biljka polomljena uz samu površinu tla, a ostalo joj je malo korjenčića, posadila sam je ponovno i učvrstila ciglama. No, očito joj više nema pomoći. Uhvatila sam nešto sjemena pa ako dogodine nikne, posadit ću je podalje od staze. Geek

Još jedan pogled na jesenske zvjezdane u punom cvatu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7879808182 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.