Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2017 u 16:41
Lijepo bih molila znalce da me posavjetuju: Što učiniti s tujom "Danica" nakon što joj se posušila sredina?

Hoće li novi rast popuniti ovu suhu sredinu? I izvana se vidi da se malo posušila, ali ipak se još malo zeleni.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2017 u 16:44
Čini se da sam ružu uspjela spasiti.
To se, nažalost, ne može reći za dva grma dunjarice. Unhappy Sada je moram ponovno rasađivati i čekati tri godine da se razraste.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2017 u 16:57
Kad sam već tu, evo još malo sličica.
Cinije se ne bune što su nagurane na malom prostoru. Cvjetaju bez prestanka.

Najzanimljivije su mi ove 2 u 1.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2017 u 17:10
Lablabu dogodine moram napraviti bolji oslonac. Od nekoliko sjemenki evo što je nastalo.


Cosmos je počeo obilnije cvjetati s prvim kišama. Baš me zanima koliko će se dugo održati.

Na gredici uz ogradu cvatu kleome, kokarda i alisum.


Središnja gredica ukrašena je crvenim asterom.

Moram opet pokazati ove juke jer su mi predivne.

U jezercu se zlati Lysimachia.

Rhoeo polako napreduje, a skoro sam ga izgubila. I njemu sada odgovara kišno vrijeme.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2017 u 17:24
Ovdje raste svašta - kane, katananha, travice, pustinjska ruža, poslušnica, još jedna tuja i još štošta. Kad ne znam kamo bih neku biljku posadila, ja je posadim ovamo. Kasnije, kad dobijem bolju ideju, preselim je na novu lokaciju.Embarrassed

Mislila sam da sam izgubila ove čuvarkuće s crvenim vanjskim listićima pa sam ih otkrila u panju.

Lijepe kate su sada u svom elementu.

Malo dalje...

Još dalje...

Pogled na vrt s druge strane ceste.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2017 u 20:35
Svaka slika ima svoju priču koje zajedno čine cvjetnu cjelinu ovog hvalevrijednog vrta. Clap
     
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2017 u 20:48
smile57 smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Ante00 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2012
Lokacija: Iza duge
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante00 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2017 u 21:26
kao i sto puta do sada ..bravo...
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2017 u 09:25
Svaka slika što ide dalje sve ljepše od ljepšeg bravo.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2017 u 18:02
Hvala vam! Vidim da ipak ima onih koji posjećuju CIF. Žao mi je što više ljudi tu ne objavljuje svoje slike. Većina se preselila na Facebook, ali meni je ovdje ipak draže.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2017 u 21:49

Posjećuju Andina posjećuju... i dive se... ali šute... sudim prema sebi! 

Vrijedni ste i uživajte u svakom trenutku i u ljepoti koja vas okružuje..
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2017 u 22:16
ove godine nemam kate i cinije, osim nekoliko samoniklih, pa kad vidim kako su tvoje lijepe, čudim se sebi Osmijeh; rhoeo vidim prvi put i sviđa mi se, na prvu sam mislila da je neka tradescantia
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2017 u 22:04
Javlja se vjerni posjetitelj ovog krasnog vrta....... za zadnju sliku smile57
Uživajte u jeseni Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 16:37
uživam u vašim ciglenim stazicama,posebno onoj obrubljenoj alisumom
Juke su prekrasne,kao i aster,cinije,lijepe kate..ma, sve je 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2017 u 20:04
NinettA, Korijenko, Miška - pusa za vas!
Nisa, u pravu si. Rhoeo jest tradeskancija - Tradescantia spathacea. Ovoga sam prošle godine spasila iz jednoga školskog kabineta od sigurne smrti. Namjeravam ga razmnožiti i jedan dio vrta ljeti njime ukrasiti. Ujesen će ga, nadam se, biti za dijeljenje.Smile 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2017 u 08:41
nikako da uhvatim vremena za inspekciju...zapravo imam vremena, ali Davor sve kasnije dolazi s posla i nemam auto cijeli dan...a vikendi su momentalno rezervirani što za gljivarenje što za neke druge obaveze...tako da ostaje samo ova, virtualna inspekcija, hehehe...a kaj da ti velim, volim da je rascvjetano i veselo u školskom vrtu!!!Pusek!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2017 u 22:22
Hej, draga, veselilo bi me da dođeš, ali pričekaj da završim "papirnate" poslove pa da stignem počupati korov. Embarrassed Kad slikam, pazim da se ne vidi koliko ga ima. A za inspekciju to mora biti sređeno tip-top.Wink 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2017 u 22:51
Danas sam malo bila vrijedna, ali nisam se sjetila uslikati sve što sam napravila. Uglavnom - bila sam na placu i kupila nešto novih biljčica, posadila ih, nekoliko trajnica preselila, premiješala kompost, napokon počupala one grozne suncokrete (nikad više kao ove godine Angry), odrezala glavice sa sjemenom, presložila tegle u jezercu i povadila alge, tu i tamo oplijevila, zalila sukulente koji su pod nadstrešnicom, pomela sve stazice, malo slikavala... Dan je bio kao stvoren za rad u vrtu - sunčano i toplo, a zemlja vlažna i rahla. Nažalost, nitko od učenika nije došao da mi pomogne. Od kada sam osmašima najavila da više ne mogu izlaziti s nastave, čini se da su izgubili interes. LOL Doduše, još nisam oformila grupu, a petaši već pitaju kad će u vrt. Vidjet ću idući tjedan koliko će ih se prijaviti.
Evo još malo sličica, ovaj put bez komentara. 








“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2017 u 14:48
Lužarke su prekrasnei baš se dobro ističu
u kamenjaru.Mini stela još cvate?
Sve je tip-top!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2017 u 17:04
Da, da, sad je ljepša i bogatije cvijetom nego u proljeće. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8788899091 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.