Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8990919293 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2017 u 12:03
Predivno sve. Jako poučno za mlade ljude, na njima ostaje ovaj naš žalosni svijet.

Bilo bi dobro da se može krenuti i u privatne vode da mladi uče budu budući poduzetnici. Svako iskustvo je dobrodošlo.
Recimo date oglas da uređujete dvorišta i prodajete sadnice koje su vam viška ili ih sami naklijate. Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2017 u 14:56
Hvala, Miška! Nadam se da će biti puno kupaca i da će im se svidjeti naši proizvodi.

Šmrcko, upravo to mi je i bila namjera - dati djeci ideju što i kako napraviti da bi se moglo zaraditi. Plus to što ćemo zarađeni novac uložiti u kupnju materijala za ogradu. Bude li dobra zarada, naći će se nešto i za počastiti mraveke. Viškove iz vrta i sjemenje prodajemo na Uskrsnom sajmu. Prodavali bismo i klijance, ali nemamo plastenik pa ih ne možemo uzgojiti do veličine potrebne za prodaju. U učionici je pretoplo pa se samo izduže i klonu. Zato se, uz viškove vrtnih trajnica, ograničavamo na gomolje dalija i gladiola te rizome kana i lopoča. 
Hvala ti na idejama, lijepo je pročitati dobronamjeran savjet.Hug

U teglicama koje smo napravili (neke s rupicama na dnu, a neke su samo ukrasne) prodavat ćemo sukulente. Većina je već spremna, nedostaje još samo "final touch" - nešto blještavo (kuglice, prah, konfeti ...naravno na teglicama, ne na biljkama ) za Božićni ugođaj. 







“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2017 u 21:26
Koliko ste toga pripremili, najradije bi došla u kupovinu sve vam je krasno zahvaljujući tebi draga. Možda jednom zaista bi voljela posjetiti ovaj divan školski vrt.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2017 u 21:34
Ponuda bolja nego u nekim vrtnim centrima smile55
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2017 u 20:19
Catalpa, kad te put nanese na istok ZG-a, javi se, bit ćeš nam drag gost!Hug 

Nisa, baš si me nasmijala! Hug Mislim da će nam tvoj kometar ubuduće postati slogan. Wink

Što bismo mi da nema ovog foruma?! Velik dio naših sukulenata razmnožen je od poklona naših forumašica. Hvala vam, drage moje! Obogatile ste moj život, ali i proširile vidike mojim mravekima.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2017 u 10:08
Andina, zbilja ste divno aranžirali :)
kada je Božićni sajam?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2017 u 00:23
15. 12. u 17 i 30 je Božićni koncert naših učenika i zbora, a u 18 sati je sajam.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2017 u 20:08
Napokon su počeli radovi- u prvoj fazi je izgradnja pothodnika od škole do dvorane.

Evo koliku su rupu iskopali. Danas se sve treslo kad su bušili - i zemlja, i vrt, i škola... Mislim da će sve krtice i voluharice pobjeći daaaaleko, daaaaleko i neće se brzo vratiti. Big smile


Već sam uspjela uspostaviti kontakte s radnicima Cool i bagerom su mi donijeli kamen koji smo dečki i ja našli na livadi preko puta vrta pa ga nismo mogli ni pomaknuti. E sad ga treba još namjestiti kak spada!!!Wacko

 Malo o vrtu: Sedum palmeri je već par godina prezimio vani, prošle godine podnio je -17. Razmnožila sam ga i popikala pa da vidimo kako će podnijeti ovu zimu.


Na povišenoj gredici ispod boca zapelcane su grančice lespedeze koje mi je Biba poklonila na ZG kavici. Žarko želim da se zakorijene. Mislim da je ovo idealno mjesto za lespedezu jer ima kamo padati, tlo je dovoljno propusno, a ne presuho, sunca ima u obilju. Držite palčeve!


Povišena gredica prekrivena je mjestimično kartonom i debelim slojem komposta, a kamenjar je malo zakorovljen jer stvarno ne stignem sve obaviti. 


Zato je sve spremno za sutrašnji sajam. Evo kako izgleda moja/naša sobica s biljkama na zimovanju, teglicama pripremljenim za sajam i mojim papirima za nastavu (tri u jedan LOL). 


Preksutra slijedi izvješće sa sajma. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2017 u 20:40
Ne sumnjam da će biti uspješan. Jako su mi lijepe festuce kad ih je nekoliko zajedno.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2017 u 23:36
Preksutra će sobica sigurno u izvješću biti prazna, a za zapelcanu lespedezu mjesto je odlično tak da je uspjeh izgledan  sa i bez palčeva. Smile
     
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2017 u 13:08
Nisa, ovo s plavom travom mi se učinilo najlogičinijim mjestom jer je dosta ocjedito i ima sunca cijeli dan, a po nekoj logici tu mi ne pašu kamenjarke poput seduma ili čuvarkuća. Vidim da nisam pogriješila. A tek kad se rascvatu... stvarno zaustavljaju pogled.

Aurelia, sobica nije baš prazna, ali ovo nam je bio najbolji sajam do sada. Zaradili smo 1025 kn. Bit će dosta za nabavku letvica za ogradu! Big smile

Prvu fotku sam stavila samo da vidite posjećenost, a ostale govore same za sebe.





Nakon što sam ovo uslikala, prodane su još tri teglice. Moje najvjernije mame (koje su inače za vrijeme prošlih sajmova pokupovale pola naših cvjetića Wink) nisu mogle podnijeti činjenicu da nismo dostigli tisuću kuna pa su kupile i ono što nisu namjeravale. Tako je to kad sin prodaje cvijeće vlastitoj mami. LOL Hvala im!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2017 u 23:39
Čestitke na uspješno organiziranom sajmu.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2017 u 08:39
Hvala, Lucy!Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2018 u 22:47
Trese se zemlja, zgrada, vrt ... radi se naveliko. 

Zbog trase pothodnika stradao je ljetni jorgovan. Jednostavno su ga iskopali bagerom i odvezli. Ali ja sam pretpostavila da se to može dogoditi pa sam unaprijed zapelcala grančicu.Cool

S prvašićima sam pripremila hranu za ptice, a strojevi ih sve rastjerali. U subotu sam cijeli dan bila u vrtu i vidjela sam samo dvije vrane i jednu svraku. Sjenicama ni traga! Unhappy



Na kraju polugodišta radnici su vadili kocke iz dvorišta, a pod kockama - prekrasan sitan šljunak. Odmah sam dečke izvukla s nastave. Pokupili smo desetak tački šljunka i prevezli ga na stazice da popunimo rupe između cigala.




Evo kako sada izgledaju krug i stazice.

Tako će biti do proljeća kad ćemo šljunak pomesti i staviti ga oko jezerca nakon proljetnog čišćenja. A što se jezerca tiče - danas sam se šokirala! Lopoči potjerali mlade listove. Što da im sad radim?


Izvirili su i lukovi.


Zašto je jedna lovorvišnja dobila žute rubove na lišću? Previše alkalno tlo ili neka bolest?

I da završim s nešto ljepšim sličicama: Ovih dana s nekoliko cvjetića procvao je ružmarin.

Grm smilja uživa kao da je na Mediteranu.

Helianthemum napokon ima oblik kakav sam željela. Jedva čekam da procvjeta.

Koradove travice su mi sada prelijepe pa ću ovom sličicom završiti današnje javljanje. 

Još jednom svima želim puno sreće u novoj godini, a tu se podrazumijeva i puno lijepih rascvjetanih biljčica.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2018 u 10:03
smile57 Čestitam na dobroj organizaciji sajma, super prodaja i zarada.
Želim svima uspješnu i cvijetnu cijelu 2018 Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2018 u 15:31
Hvala, Korijenko! Sretna nova i tebi i nek ti sve lijepo cvjeta!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2018 u 16:21
Sve dobro u Novoj godini i posebna čestitka na tvom angažmanu i animiranju učenika da vole biljke i njeguju okoliš u kome žive i borave.

Za lovorvišnju što pitaš, ovakvom žućenju listova može biti uzrok nedostatak željeza u tlu. Slično se meni pojavljuje na nekim hortenzijama koje su davno posađene u jako loše tlo izloženo i ispiranju kod kiša.
Probaj dodati ono tekuće željezo - ako je u tome stvar bude pomoglo.


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2018 u 23:32
Hvala, Cimicifuga. Sutra idem kupiti tekuće željezo i zaliti lovorvišnje..
Sve najbolje želim tebi i tvojima, posebno prekrasnom unučiću koji je sada sigurno već pravi momak.smile79
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2018 u 19:37
Hvala na dobrim željama!

Da da, unuk raste "kao iz vode". Sada je to dječak od 5,5 godina i imamo svi posla sa njime preko glave. Dok je kod nas okupira nas sto posto, svugdje ga ima, sve dira, a onda kada ode bude nam sve prazno i neobično.

Željezo stavi u vodu i zalij zemlju u krugu od metra oko biljke i to u nekoliko navrata u razmaku od 3 - 4 tjedna. 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2018 u 14:56
Hvala, već sam to danas napravila, no nisam znala da trebam uskoro ponoviti. Hvala Bogu da imamo ovaj forum i ljude poput tebe koji nesebično dijele savjete. Hug
Da nema vas, nikada ne bih uspjela s ovim vrtom jer sam do prije par godina bila totalna neznalica. I još uvijek učim! 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8990919293 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.