Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 08:41
andina sve pohvale tebi i tvojim vrijednim đacima, ni ja nemam nikakvih sumnji da će vaše školsko dvorište ubrzo postati zelena, rascvjetana oaza i da će se susjedi i mještani dolaziti diviti vašem vrtu i biljkama

znam kako je težak teren koji je nasipan građ. materijalom jer i sama imam taj veliki problem,
ali mislim da možda ne bi trebali odustati od ideje, samo se malo više potruditi i zatražiti pomoć (od većih i jačih)

šteta bi bilo ne ostvariti san o starinskom vrtu, koliko god kamenjar može biti lijep
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 11:05
Andina, nemaš brige, naša zadruga "Kad se male ruke slože..." stiže na proljeće u akciju i dio sa šutom bit će očišćen u trenu, a imamo i jakih muških članova...
sve se dogovorimo na kaviWink...
Nadam se da si počela praviti popis biljaka za starinski vrt...sjećam se da u u vrtu moje bake uvijek bili božuri, slamnato cvijeće, lepe kate, gumbeki za Sve Svete, u proljeće potočnice, ljubice, mirisni karanfilići, pa turski klinčeki,  a na jesen je sve bilo puno buča. Moram još obnoviti sjećanja...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 11:59
Andina, bravo tebi i "malim" cvjećarima!
Ne odustaj od starinskog vrta!!!!
Mislim da vam nebi na odmet bilo prikolica- dvije zemlje!
Možda gdje u blizini postoji kakvo gradilište, p
Ili možda čiji tatek dela u građevinskoj tvrtki, pa bi on nekak "nabavil"!
Upravo tak sam ja dobila prošli tjedan jedan kamionček zemlje !
Clap

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 14:41
ja sam lani plaćala 180,00 kna za kamion zemlje i to iz obližnjega iskopa.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 16:25
Wink...mi smo prošli samo s litrom domaće šljivovice...kućna radinost pa nismo uložili puno novčeki u zemlju...Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 16:52
Sve pohvale za ideju,a malim cvjetoljupcima velika 5 za rad i trud,a kako ide zima i nema baš nekih poslova oko cvjetnjaka predlažem da mi cvjetoljupci pošaljemo sjemenki za  razno cvijeće te da se podjeli djeci ,a oni  u februaru i martu posiju iste u saksije-pitare kući te ih paze i nadgledaju do aprila i onda ih donesu da ih posadite u cvjetnjak,tako da mogu uživati i pratiti svoje biljkice-cvjećkice kako rastu i cvjetaju,puno pozdrava za tebe i tvoje učenike  iz Sarajeva
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 18:13
Silvestra, tateke ćemo uključiti ako ne budemo imali pomoć tehničke grupe učenika. Naime, cvjećari djeluju u okviru novoosnovane školske zadruge pri kojoj se još formiraju sekcije pa očekujemo da će biti i neka tehnička.

Natalija, danas u našem naselju ima puno prekrasnih kamenjara pa možda ideja o jednom takvom u školskom vrtu i nije loša. On bi ionako bio blizu novog, dograđenog dijela škole te bi se tako i u vrtu pokazao vremenski kontinuitet od 1859. do danas.

Retriver Sara, vidjela sam da je forumaška zadruga "Kad se male ruke slože..."izuzetno maštovita, vrijedna i sposobna. Hvala ti na divnoj ideji, sigurno bi se mnogi pridružili. No, mislim da je poanta u tome da mali cvjećari sami nešto učine i da budu ponosni na "djelo svojih ruku". Da vidiš samo s koliko žara se natječu tko će ići štihati (naravno, i ne biti taj sat na nastavi Wink ).

Popis "starinskog" cvijeća već sam napravila:

mirisna ruža, kadifica,  neven, šeboj, karanfil, pupavica,  pelargonija, lijepa kata, suncokret, potočnica, zijevalica, božur, srdašce, rododendron, dragoljub, đurđica, perunika, jorgovan, prkos, narcis, šafran, visibaba, kukurijek, ivančica, kamilica, stolisnik, dalija, mak, ljiljan, hortenzija, sljez, jasmin, šćir

Ovo što je napisano crvenom bojom već  smo posadili, nabavili sjeme ili su nam obećane sadnice, a ostalo ćemo potražiti kad napravimo (zajednički) kompletan plan vrta. Ideje sam pokupila uglavnom iz teme Vrtovi naših baka, no ako se sjetite još nekih cvjetova iz starih vrtova, drago bi mi bilo da me posavjetujete.

Lovro, hvala ti za ovaj savjet. Stvarno bi nam dobro došao kamion plodne zemlje. Poradit ćemo na tome.

Sarajka, nisam imala namjeru "žicati", ali ideja ti je izvrsna, naročito u pogledu onog sijanja i nadgledanja kod kuće. To ću svakako primijeniti. Neki su nam roditelji obećali pomoć u sadnom materijalu i sjemenju, a nešto smo već i dobili. Vjerujem da će se svi rado uključiti.

Da vidite samo kako prolaznici zastajkuju kad vide kako dečki štihaju, trube u znak podrške i dovikuju pohvale. Ljudi dragi, za mene je ovo stvarno otkriće!


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 19:23
možda smo se krivo shvatile, koka, mislila sam na pomoć u vezi težih fizičkih poslova vezano za bunar i čišćenje šuteWink...
sarajkina ideja je odličnaClap!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2011 u 19:58
Ups, sorry! Embarrassed Izgleda da me malo ponijelo... Hoće to s godinama. Smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 09:07
draga, imamo identični problemWinkWink...hehehe...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 16:10
Da ne otvaram novu temu, a da opet poslušam kontesu, evo malo mog "vrta u stanu".



- gornji red (slijeva nadesno): scindapsus, klorofit, bolesni flamingov cvijet, perzijska ljubičica, opet klorofit i kućna paprat koju spašavam od uginuća.
- srednji red: uskršnji kaktus (nešto kilavi), pilea spruceana (ne znam domaći naziv), tek ocvala dipladenia (i ona je bolesna) i vrtić (skroz desno).
- najniža polica: Pilea Nummulariifolia – puzavi Čarli (uopće ne puže Wacko), Tradescantia pallida ‘Purpurea’ - hvala FranjicaSmile, amarilis  koji sam nedavno dobila od kolegice, begonia elatior - kupljena za 5 kn u jadnom stanju, ali se oporavlja i, skroz desno uz monitor, naravno, spatifil.


Scindapsus koji je cijelo ljeto proveo na balkonu, usprkos vrućinama i pripeci, bujao je svom snagom, a donijela sam ga iz škole, kako kaže Lantana, kao mali picmoljak.


Puzavac koji ne puže, Franjicina tradeskancija, amarilis i begonia.


U vrtić sam privremeno složila: peperomia cupid, Kristov trn, peperomia griseoargentea i dizygotheca elegantissima - prstasta aralia.


Klorofit mi je također bio cijelo ljeto na pripeci i toliko se razrastao da sam ga morala dijeliti. Sad imam dva, a uskoro će ih biti tri ili četiri jer su im tegle opet premale. Iza njega se skriva kućna paprat koju sam dugo držala na balkonu pa mi je skoro uginula na suncu. smile42
Zahvaljujući CIF-u, život joj je spašen.

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 09:31
sve pohvale,za skolski vrt,za tvoj kucni vrt
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 22:31
Hvala, gioiaa.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 22:48
radi se u školskom vrtu ali i u kućnom
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 11:06
Andina radite prekrasnu stvar i puuuuno uspijeha želim smile79
Volja i rad i već ste na pola putaWinkprekrasne biljčice i vjerujem da ćete puno toga postići,samo ne odustajatiWinksamo naprijed...i još jednom sve pohvale smile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 11:13
sjajna ti je ideja!Tongue i hvale vrijedna akcija!ClapClapClapClapClapClapClapClap
ovakih pozitivnih odluka i poduhvata trebale bi biti pune novine i portali, cvijeće bi trebalo zamijeniti njihovo smeće...
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 11:32
Originalno poslano od člana VILMAČ VILMAČ napisao:

sjajna ti je ideja!Tongue i hvale vrijedna akcija!ClapClapClapClapClapClapClapClap
ovakih pozitivnih odluka i poduhvata trebale bi biti pune novine i portali, cvijeće bi trebalo zamijeniti njihovo smeće...

Vilmač, znaš onu pjesmicu, "više cvijeća, manje smeća....i čisto plavo more...."Clap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 02:03
Blue sky, Tea, Vilmač - hvala vam. Evo još jedne sličice da vidite da se i dalje radi. Naziru se posađene paprat i hoste, a sade se lukovice zumbula, narcisa i presličica. Ako ne bude dobro cvjetalo, možemo li ih  preseliti na sunčanu stranu? I kad bi za to bilo najbolje vrijeme?



Sad me brine još jedno: S obzirom da ovo drveće ima (i) tanko površinsko korijenje, malo smo mu korijenja potrgali sadeći druge biljčice. Hoće li mu to naškoditi?
P.S. Ovo smeće smo kasnije počistili. Embarrassed
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 20:49
Neće mu ništa naškoditi....dapače godit će mu...odlično mjesto za sadnju lukovica tulipana i slićnog...odmah cvjeta na proljeće...a poslije se mogu ubaciti trajnice...i ne trebate se bojati...cvjetat će...jedva čekam proljeće da vidim...veliki pozdrav malim cvjetoljupcima i Vama Andina...smile79WinkWink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 20:55
Ma bit će to super..samo naprijed i uspijeh neće izostatiWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.