Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 19:38
Prekrasna Yuca!Vaša ljubav prema cvijeću se vidi,a još je lipše kad se nagradi
velikom jukom,tek takoiz čista mira.To je poseban gušt!Bravo za novu generaciju vrijednih ručica!
Sve mi se čini da će uz takvu mentoricu i oni poželjeti
subotnje slobodne aktivnosti bez obzira na kišu i vjetar
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 20:39
Da, Mari, s maleckima uvijek ima zanimljivih trenutaka. Ne stignem zapisati sve što "provale", ali kad bih imala vremena, mogla bih ovdje napisati priče za cijelu humorističnu TV seriju. I bila bi bolja od turskih sapunica. :)  Primjerice, jedan drugašić nam se želio pridružiti u vrtnim aktivnostima pa upita svoju učiteljicu iz boravka: " Učiteljice, a mogu li i ja ići na onu kulturu?" :) (Grupa koju vodim ima naziv Hortikultura.)

Da, Miška, tek tako ... iz čista mira! A čovjeka nikad u životu vidjela nisam! Što se tiče subotnjih aktivnosti ... čisto sumnjam! Ipak je ugodnije doma gledati TV i igrati igrice. Možda na proljeće... kad zatopli... Vidjet ćemo!

Ovoj sam travici tek danas saznala ime - Chasmanthium latifolium.


Kad smo kod travica, u kamenjaru se razbujala medvjeđa vlasulja - Festuca scoparia, pristigla iz Korjenkina vrta, a tu su i još dvije (jedna se ne vidi na slici), meni nepoznate, iz BB vrta.

Za sada imamo u vrtu deset vrsta ukrasnih trava. Poslikat ću ih sve u krupnom planu u proljeće, kad se malo bolje razviju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 20:53
kako se zove ova u desnom donjem ćošku ???
Obožavam tu travu i imao sam ju jednom ali mi je na žalost uginula
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2015 u 00:23
Dobro nam došao, Matko! To ti je medvjeđa vlasulja (Festuca scoparia iliti Festuca gautieri). Pokušat ću na proljeće skupiti njezino sjeme.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2015 u 21:44
Nakon poduzeg vremena smile56i nauživala sam se što sve male ruke mraveka pod budnim okom i rukom "stroge" LOLučiteljice stvoriše, ma smile141
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2015 u 21:02
Pregledala sam sve i jako mi je simpatična priča sa jukom-palmom,čitam i pratim tvoju temu možda se ne javim uvijek i ja isto skupljam informacije, čitam o vrtnom dizajnu te se nadam da ću do mirovine završiti bar približno kako želim.Međutim vrt ti je i sada veoma skladan sa prekrasnim kombinacijama biljaka stazom i jezercem.smile78
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2015 u 20:49
Aralija, Catalpa, hvala vam na posjeti.

Evo novih biljčica u našem vrtu: Acer palmatum 'Atropurpureum', kupljen još proljetos, a sada preseljen na stalnu lokaciju u donji kamenjar.

Ovakve se krizanteme nose na groblje, ali meni su one lijepe i u vrtu. I baš su dobro popunile prazno mjesto nakon šišanja i čupanja japanskih irisa.

Detalj iz donjeg kamenjara.

Kad sve polako vene, kadifice se još ne daju.

Ima ih i na rubu "ljekovite" gredice, samo su nešto sitne.

Pogled s druge strane.

I lablab još pomalo cvate.

Vezano za lablab, evo pričice. Njegove sam mahune s užitkom gledala i veselila se sjemenkama. Nešto sam, nasreću, već skupila, no nadala sam se da će biti i za dijeljenje. Boravkaše sam upozorila da ne otkidaju mahune jer želim da u njima sazrije sjeme. Neki dan dođem ja u vrt u vrijeme kad su boravkaši tu tulumarili i ugledam jednog maleckog kako nosi pune ruke mahuna lablaba. Svidjele su mu se onako sjajne i crvene pa si je dijete nabralo malo... Srećom, nešto je još ostalo na višim granama koje nije mogao dosegnuti. Pao mi je mrak na oči i očitala sam mu bukvicu. Sutradan mi se došao ispričati, a meni je, nakon malo razmišljanja, zapravo bilo drago što je uopće zapazio tako lijepe mahune. Tako smo se pomirili i onda sam cijeloj njegovoj grupi pola sata pričala o tome kako biljka klija iz sjemenke, ali samo ako je sjemenka zrela :)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2015 u 21:08
Malo jesenskih slika. Žuta multiflora se kočoperi, a kućna srećica se širi u dnu betonske kocke i nitko je ne vidi. No, važno je da je tu i da joj je dobro.

Još jednom žuta krizantema, ali sada u društvu sa suručicom. U pozadini počinju cvasti visoke dalije.

Crvena krizantema u punom sjaju.

I ljetni čempres napokon pocrvenio.

Pogled na središnju gredicu iz žablje perspektive (tako da se bolje vidi plavuljak).

Cosmos je neumoran.

I jedna "umjetnička" :).
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2015 u 05:22
Mada se biljke na ovoj slici ne vide baš najbolje, pokazala sam je jer kose zrake sunca na zalasku čine kamenjar nekako mističnim. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 19:06
Lijepa je igra svijetla i sjene u vrtu, o lablabu ne znam baš ništa dobila sam sjeme na zg. kavi od drage osobe divan ti je.  
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 20:48
Catalpa, drago mi je što nas posjećuješ. Na kavi si dobila sjeme ovog lablaba sa slike. To je sve naraslo iz samo dvije sjemenke, a penje se po osušenoj ukrasnoj trešnji. Lablab purpureus je penjačica brzog rasta. U našim krajevima je ljetnica jer ne može prezimiti vani. Ja sam ovaj lablab sijala krajem travnja i već sredinom svibnja posadila ga u vrt. Isprva sam ga redovito zalijevala, no kad se "udomaćio", nisam više vodila računa o njemu. Ljetos, za vrijeme suše, zalila sam ga možda tri-četiri puta, kao i ostalo cvijeće. Cijelo ljeto bio je pun cvjetova, a prve zrele mahune s pocrnjelim sjemenkama ubrala sam početkom rujna. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 21:15
Ovako se kod nas sakuplja s gredica i mete sa stazica opalo lišće.


Ovako se usitnjava.

Ovako se rezuckaju stabljike i listovi kana. Dok dvoje rade, ostali gledaju i uživaju na suncu. :)

A ovako se sve skupa odvozi na kompost.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 21:17
Pozdrav vrijednoj ekipi.....smile55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 23:19
Za mene je to jos uvijek veliki projekt koji pratim od prvog dana , nahvalila sam tvoje "mravice" , nahvalila sam tebe da si s njima toliko poduzetna , strpljiva , kreativna ,
sve to sam ti vec i nekoliko puta "dala na pismeno" a i na kavicama sam ti to takodjer uvijek naglasila ! Sada sam ostala bez rijeci . Pricala sam mojoj unuci , koja je
uciteljica u Njemackoj (prvasici su sad vec 2.razred) i ona ti se divi . Nazalost , skola na kojoj ona radi ima profesionalne vrtlare jer je to tamo i propis i obicaj !

                                                                                                                       Kinder bilder
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2015 u 07:08
pozdrav i pohvale za vrijednu ekipu
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 10:16
Milice, Kamenjarka, Hug!

Gute Fee, hm... profesionalni vrtlari u školama ... propis i običaj... - za nas je to znanstvena fantastika. Stern Smile No, s jedne strane mi je i drago jer ovako se ja mogu time baviti i prenositi djeci interes za uređenje okoliša. Kad bismo imali vrtlara, sumnjam da bi on to radio s djecom. Wink Pozdrav tvojoj unuci!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 11:01
Danas napokon kiši! Koliko mi je drago što ne moram zalijevati, toliko mi je i žao što ne mogu u vrt.Iako smo dosta toga napravili, ostalo nam je još okopati i zagrnuti ruže, zaštititi četkavac, oplijeviti...

Sama sam napravila novi komposter. Još treba napraviti jedan "boks" za finalno sazrijevanje komposta i postaviti tri prednje strane ("vrata"), no to će biti kad nabavim palete.


Dečki su premiješali kompost.


Ove jeseni sakupili smo puno lišća, ponajviše brezovog.

Dio lišća stavili smo u probušene plastične vreće i  namočili, a dio smo pomiješali u kompost.

Trebate vidjeti koja je borba oko toga tko će voziti tačke s jednom vrećom lišća (cca 2 kg). LOL


Sedmaši su iskopali kane.


Šestaši su vadili dalije.


Drugašići i trećašići skupljali su gomolje i stavljali u tačke, a kasnije pospremali u drvene kašete i kartonske kutije.


Nešto smo malo i sadili - Lithodora, pet malih sadnica kupljenih na placu. Valjda će preživjeti zimu.


Počupali smo Cosmose i odnijeli u kompost.


A onda natrag - utrka s tačkama! LOL

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 11:18
Malo jesenskih slika.
Turske karanfile na "starinskoj" gredici nismo stigli očistiti od lišća. To nam je zadaća za idući tjedan.


Puzavu dunjaricu pomalo razmnožavam pa su na nekim (tek otkinutim i odmah posađenim) granama listići požutjeli.


Hosta je dugo bila lijepa s požutjelim listovima.


Ovih dana i gazanija je još cvala.


S donjeg kamenjara nije bilo jednostavno ukloniti gomilu lišća (u blizini su dva ukrasna javora). Ipak, ovako očišćen, lijep mi je i bez cvjetova.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 12:19
baš je lijep u svako vrijeme
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2015 u 12:21
Predivno mi je vidjeti da učenici ovako vrijedno pomažu u jesenskim radovima u vrtu. Svaka čast Vama što ste im uspjeli usaditi ljubav prema biljkama i očuvanju okoliša. Clap  Vrt Vam je uvijek krasan. 
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7071727374 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.