Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2016 u 12:05
I ja nimalo ne sumnjam da ćeš to biti jedan novi prekrasan kamenjar. Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2016 u 09:05
smile199malo sam pregledala i uzivala....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2016 u 22:40
Pozdrav, drage moje šetačice i hvala na ohrabrenju. (Aralija, baš mi je simpatično ono "..izgradili još stariji"Smile). Nemojte misliti da smo odustali zato jer se nisam dugo javljala. Naprotiv - u velikom smo poslu! Premještamo cigle i ponovno uređujemo stazicu pod borovima, čupamo korov, sijemo i sadimo... ma svašta radimo. Evo finalne verzije novoga kamenjara.

Još samo da se razraste bršljan i sakrije paletu i bit će to ono što sam zamislila.

Malo krupnog plana:



U donjem kamenjaru cvjeta Arabis.

Cupressus macrocarpa Goldcrest ima prekrasnu zlatnu boju, a na suncu doslovno blista.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2016 u 22:57
U sjenovitom vrtu mi je posebno zanimljiva ova paprat koja, dok otvara listove, izgleda kao čupavi vanzemaljac:

Šarenolisna hortenzija ni ne treba procvasti da bi bila lijepa.

Zato cvate ciklamica kupljena na rasprodaji (tri komada - 9 kn, zajedno s ukrasnim teglicama Cool).

Bergenije su ove godine puno raskošnije nego lani.

Ako sam dobro proguglala, ovo bi trebala biti pastirska iglica, Geranium robertianum. Pojavila se jesenas u vrtu, prezimila i već otvara cvjetiće.

Znam da ona spada u korove, ali čitam da je vrlo ljekovita pa mi ju je žao iščupati. Osim toga, dobro je da djeca uživo upoznaju još jednu ljekovitu biljku.

I Dicentra polako otvara svoje cvjetiće.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2016 u 23:07
Na sunčanim gredicama anemona se pokušava probiti između korova. Još nismo stigli oplijeviti, no nadam se da ćemo joj ovoga tjedna olakšati život.

I za kraj današnjeg javljanja samo da vam pokažem kako izgleda dio vrta koji će biti prekopan.

Ostala je tu još pokoja biljčica, nešto cigala i pijeska koje ćemo uskoro ukloniti, a onda nek kopaju kako hoće. Sad već jedva čekam da počnu!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2016 u 07:43
sad je sve na sigurnom,
biljčice su smještene i već pokazuju kako su zadovoljne,
pa se može kopati
Kamenjar dobro izgleda a panj je kao obavezna dekoracija već čekao čuvarkuće da ga ukrase.
Anemonica je preslatka
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2016 u 14:54
Uvijek mi je drago vidjeti nove slike iz ovog vrta. Smile
Sedumi su zadovoljni okruženi kamenčićima, kamenjar će izgledati sve bolje, kada se biljke malo razrastu. Svaka biljka je lijepa na svoj način. Dicentra je prekrasna.  smile78
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2016 u 15:55
Anemone dicendra  ciklame novi kamenjar bravo za vrijedne ruke
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 23:59
Miška, Zvjezdica, Kamenjarka - hvala vam što ste tu! Evo još malo sličica našeg cvijeća.

Dicentra u punom sjaju.

Lunaria i Epimedium

Na središnjoj gredici ima još praznih mjesta, uglavnom zbog iščupanog korova. Tulipani su tek počeli cvasti, no, rijetki su i vidim da ih moramo više posaditi.

Ova dva su mi najljepša:


Malo narcisa...

...pa malo presličica...

... pa malo zumbula.

Iza perunike se razbujala suručica.

Nagradni zadatak: pronađi leptira!Smile

U kamenjaru cvatu Armeria maritima i Sedum palmeri.

U drugom kamenjaru još jedan Sedum palmeri i dva Phloxa.

Procvao je i encijan.

Na jastučac sam posebno ponosna jer sam ga uzgojila iz sjemena, a ove godine je napravio baš lijep tepih.

Šeboja ove godine imamo malo jer smo dosta biljaka podijelili, ali nešto smo ipak sačuvali.

Pogledajte kako Allium giganteum čuva svoj pupoljak. Savio je list iznad njega da ga slučajno što ne ozlijedi. Smile

Evo kako moji cvjećari plijeve, siju, okopavaju...

Stariji dečki su u velikom poslu - treba prebaciti cigle i pijesak sa starinske gredice i napraviti stazicu pod borovima.


Prvog travnja trebala je početi izgradnja dvorane. No, ništa se još ne događa. Confused
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 08:03
Veseli me šetnja po vašem cvjetnom carstvu... Sada su mi zapeli za oko narcisi 4 u 1, baš su zanimljivi....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 09:23
Hvala ti, Milice!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 10:19
sve ljepši i ljepši vrt, teško je bilo što izdvojiti u masi lijepih slika, kamenjar je sladak ko bombončić
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 12:27
Našla sam leptira, iako se dobro sakrio među cvjetićima. Sve mi se sviđa kod vas u vrtu.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 13:02
Veselo je proljeće u ovome vrtu, Andina ja sam isto rekla da moram na jesen zasaditi više tulipana, lijepi su i bilo bi šteta ne imati ih više. 
Sve vam je lijepo, narcisi, presličice, zumbuli, šeboj, sedum palmeri je divan, jastučac je ogroman, ma sve super. I još kad učenici sudjeluju u stvaranju i održavanju vrta, to je ta svaku pohvalu, smile78
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2016 u 21:08
. Svake godine sve ljepše i ljepše.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2016 u 10:16
Potpisujem Dijanu i sjećam se vaših početaka. Ovo je sada prava vrtna oaza.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 08:49
Kod vas uvijek radno uvijek novi podhvati...bravo za vrijedne rucice....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2016 u 21:29
Pozdrav, drage moje gošće! Bolest me nakratko udaljila od foruma, ali i od radova u vrtu. A baš smo počeli čistiti i preuređivati jezerce! Sam Bog zna što ću naći u vrtu (a što ne!) kad se vratim na posao.

Nisa, hvala ti! Kad ti to kažeš, onda znam da vrijedi - jer tvoj ukus i smisao za lijepo izuzetno cijenim otkad sam detaljno prošetala tvojim vrtom.

Bugice, nisam navela nagradu, a ti si zadatak riješila bez pol muke. Smile  Neka nagrada onda bude: "Sjedni, pet!"Big smile (A može i sjeme ili biljka iz našeg vrta po tvom izboru! Wink)

Zvjezdice, hvala! Za ovako lijepe riječi šaljem ti veeeeliku pusu! smile79

Dijana, Karmen, hvala vam! Da nismo gubili vrijeme na seljenje biljaka, cigli i pijeska, sada bi to izgledalo još bolje. U našem vrtu nisu radili strojevi, mi sve radimo ručno, onak - po starinski - s motikom, lopatom, tačkama... , a to zahtijeva puno vremena pa se često ne stigne napraviti sve što treba. No, zato će, nadam se, dogodine biti puno bolje.

Josipa, kako bih rado da ovih zadnjih pothvata nije trebalo biti, ali što je, tu je! Hvala ti što nas obilaziš!


Evo kakvo je stanje bilo dok još nisam otišla na bolovanje:






“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2016 u 21:36
Samo  prijavljujem šetnjicu i sve vrijedne ručice pozdravljam......smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2016 u 22:17
Pozdrav vrijednoj i veseloj ekipi koja nadahnjuje. Novi kamenjar već sada lijepo izgleda, posebno mi se sviđaju detalji. Paletu ste bome dobro iskoristili, bršljan će ga stručno obaviti, onako kako samo on zna.
Sutra je novi dan.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,387 sekundi.