Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  123 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Za sve je "kriv" ukrasni slak
    Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 21:45

Priča 1.
Kao dijete, uživala sam u bakinom vrtu prepunom cvijeća. Kad sam odrasla, uvijek sam u kući ili na balkonu imala jednu do dvije biljčice oko kojih se nisam baš previše trudila. Nije bilo vremena za njih, djeca su bila mala, posao, obaveze, drugi interesi... Početkom ovoga ljeta na balkonu sam u žardinjere posijala ukrasni slak koji se penjao po ogradi i tako sprječavao poglede znatiželjnika na krš i lom koji je tamo vladao. Svidjelo mi se kad je počeo cvjetati i svakog bih jutra trčala vidjeti ima li koji novi cvjetić - i prije nego sam zapravo otvorila oči. No, kad su ga napale uši, pa još prešle k susjedi na pelargonije, odrezala sam ga do kraja i "za kaznu" počela nabavljati novo cvijeće! Uredila sam balkon. To me dovelo na ovaj forum, a forum je "kriv" za to što sam shvatila da sam oduvijek zapravo željela uzgajati cvijeće, samo nisam imala priliku.

Priča 2.
Za vrijeme terenske nastave početkom školske godine, prolazila sam s učenicima glavnom ulicom u naselju i promatrala (ovaj put pozornije nego prije) vrtove i okućnice. Koliko samo divnih ideja imaju ti ljudi: stara kola ukrašena cvijećem, živopisne gredice pažljivo raspoređene uz travnjak, kamenjari, lukovi od ruža ... sve uredno i oku ugodno! Samo je moja škola, stup obrazovanja i kulture u naselju, okružena korovom, zapuštenim grabama, izgaženom zemljom...

Priča 3.
Godine čine svoje. Dani i noći provedeni uz računalo ostavili su traga na mojem zdravlju. Gledam sitnu dječicu kako pričaju o nivoima koje su prešli, pucaju poput Lare Croft, raspredaju o tome čija je tko ljubav u najnovijoj epizodi popularne sapunice. Pomalo već natucaju španjolski i turski. A ne znaju baciti loptu! Još manje je uhvatiti! Nakon deset metara trčanja uspušu se kao da su pretrčali kilometar. Sjetim se svojih kostiju. Zar i njih to čeka? Kada? S četrdeset godina? Ili možda već s trideset?

Odluka je pala: Vodit ću cvjećarsku grupu! Dodir s prirodom, kretanje, osjećaj za lijepo, vrijednost rada, zadovoljstvo postignutim - to je to što djeci treba!

A kako je sve teklo do sada, vidi se u sljedećem filmiću:

http://imageshack.us/clip/my-videos/14/511v.mp4/

Nemam puno znanja, ali imam volje i imam CIF! Mislim da je to dovoljno.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 22:00
bravo, hvale vrijedna akcija!
tako je lijepo vidjeti dječicu kako se svojtski trude u radu. lijep ste napravili odabir biljaka. ne sumnjam da će tu vladati prava cvijetna raskoš. mogu samo zamisliti koja će to ljepota biti na proljeće kad se sve razbuja! sa zanimanjem ću pratiti razvoj događaja!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 22:38
hej, Andina...imaš i nasWink...drago mi je da su otvorila temuSmile.
Filmić je odličan, oduševljena sam "pelcaonom".
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 22:59
Bravo Andina Clap, dok sam čitala tvoj  post, osjetila sam neko posebno zadovoljstvo što još uvijek ima ljudi koji će djeci usaditi ljubav prema onome što nam je priroda dala, svaka čast, film je super, vidi se koliko uživaju... 
život je more
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 23:32
Tako se to radi sa djecom. Treba ih od malena naučiti cijeniti vlastiti rad i poticati na kreativnost, učiti lijepom. Biti će ih manje po ulicama i kojekakvim lošim mjestima.

Sve pohvale!
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 00:00
Andina,ljubav prema prirodi usađena je u svakome živome biću...bitno je na vrjeme raditi sa djecom na tome da spoznaju što je pravo bogatstvo ljudskog življenja...to sigurno nije novac,skupe stvari i krpice koje stavljamo na sebe...bogatstvo svakog čovjeka je u njegovoj duši,ljubavi prema svemu živome ,biljkama,životinjama,a time i prema čovjeku...jako sam se oduševila kad sam vidjela da ste se primili lijepe aktivnosti u školi...da vodite cvjećarsku grupu...i mi smo je nekada imali u mojoj školi...dok sam ja bila još školarka...naravno to je već bilo pred puno vremena...ali sjećanje na te dane još i danas je pohranjeno u mojoj duši....samo naprjed i iznenadit ćete se što su djeca u stanju samo im treba poticaj...smile158smile162smile106smile64smile161smile99smile127smile148smile57smile183smile120smile113
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 08:07
Andina, prekrasno. Bit će to lijep školski vrt uz toliko vrijednih, malih vrtoljubaca.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 08:31
Sve pohvale za inicijativu, lijepo je kad se radi s djecom i kad im se usađuju "prave vrijednosti" Thumbs%20Up
klasa optimista
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 09:28
Zahvaljujem svima na potpori. Nisam htjela stavljati slike da ne opterećujem forum (bilo bi ih previše), no ubuduće ću vas i fotkama izvještavati o našem radu.
Baka Bea, dio našeg (eventualnog) uspjeha bit će zahvaljujući i vama! Wink
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 09:56
Svaka čast.Tako se odgajaju mladi da ne uništavaju okoliš i zelenilo.
Moram se vratiti na početak priče.Tko kaže da uši nisu došle kod tebe sa susjedinih pelargonija?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 11:55
Učiteljica u punom smislu riječi! Divno!

Veselim se nastavku divne vrtlarske priče.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 13:14
Andina jako mi je drago da si napokon otvorila temu i da možemo pratiti male vrtlare, a možda se zaleti i koja slika tvoga vrteka smile57
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 13:25
Bravo Andina, osvjetlala si obraz struci, nama učinila radost a u svakom malom srčeku posijala cvetek, tako se izgrađuju  ljudi, tako se nadograđuje kućni odgoj... blago tvojim učenicima i njihovim roditeljima što te imaju
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 14:45
Andina pa uopće nisam skužila da imaš temu.
 
Ovo što si nam pokazala je mene osobno oduševilo!!! Bravo!!!
 
Mnoga djeca ( a i roditelji ) će ti biti zahvalni kada shvate da se djeca uče nečemu konstruktivnom i da nisu prepuštena ulici i kriminalu.
 
Još jednom smile141
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 17:25
Još jednom svima puno hvala na pohvalama i potpori. Nisam ni sanjala da bi to moglo izazvati ovakve reakcije. Strah me samo pred vama, iskusnim znalcima, da nešto ne upropastimo, da nam biljčice ne povenu, da ne posadimo nešto krivo, tj. na mjesto gdje neće uspijevati pa da se ne osramotimo. Zato ja odmah dvaput priznam da ne znam puno o uzgoju cvijeća (kažu - kad priznaš, pola ti se prašta), ali marljivo učim.

Kiki-ko?, nisu uši došle od susjede. Moj ih je slak bio pun zato jer me nije bilo doma dva tjedna, a MM ga je zalijevao bez naočala. Susjeda brižno njeguje svoje pelargonije i nikada nisu imale uši.

Kontesa, ja, nažalost, nemam svoj vrt. Imam samo balkon koji je sada gotovo pust jer sam većinu biljčica spremila na spavanje ili ih unijela u stan. Kad ga pospremim, možda stavim koju fotkicu. Embarrassed
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 17:40
Već smo naišli na probleme. Dio zemljišta koji sad štihamo pun je cigala, šute, kamenja, žica i ostalog građevinskog materijala koji nakon dogradnje škole nisu odvezli nego ga samo zatrpali. To nam narušava cijelu koncepciju "starinskog" cvjetnjaka. Naime, škola je stara više od 150 godina i namjera nam je bila posaditi cvijeće koje se uzgajalo po vrtovima u vrijeme njezina osnutka. Sad ćemo na ovom teškom terenu, čini se, morati napraviti kamenjar koji, koliko znam, baš i nema tradiciju u prigorskom kraju.


Uploaded with ImageShack.us

Ispred ovog šahta i ružnih stupova vodovodne instalacije imamo namjeru sagraditi polukružno nešto kao nadzemni dio bunara, pa na to staviti tegle s cvijećem. Jedva čekam proljeće.
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 19:27
Andina,za starinski bunar treba malo uključiti i tateke...i oni bi bili oduševljeni da pomognu....smile149
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 22:04
Sve pohvale za inicijativu i trud. Sa veseljem cu pratiti nastanak i rast ovog vrta.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 22:18
Čestitke smile120na dosadašnjem postignutom!
predivnu si temu otvorila ClapThumbs%20Up

tebi i djeci želim da vam sve uspije još bolje i ljepše nego što ste zamislilismile79
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 22:38
Bravo Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.