Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  123 17>
Korisnik
Poruka
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Slike ruža
    Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 15:54
Zanimaju me slike vaših ruža, pošto ih namjeravam saditi, a imam malo prostora za njih pa ne bi htio posaditi neke koje mi sa ne će svidjeti.
Nemojte me krivo shvatiti, ali broj mjesta je ograničen i prednost želim dati najljepšima.
Na slikama vrtlarija slike ruža nisu baš najvjerodostojnije ružama u stvarnosti.
Gledao sam i po internetu, po temama na ovom forumu i našao sam pojedine slike ruža, a za ostale slike molim vašu pomoć.
Zanima me njihova bujnost, visina i sl.
Od čajevki : aqua(roza)
             monika(narančasto-žuta)
             mabela ili la luna(žuta)
             double delight(bijela sa crvenim rubom)
             avelange(bijela)našao sliku
             ingrid bergman ili kardinal(crvena)

grmolike : angela(roza)koliko je bujna?
           iceberg(bijela)
           regal red(crvena)
           lichtkonigin lucia(žuta)                                                                                       

Namjeravam posaditi i graham thomas,ali njegove slike sam pronašao.
Mislim napraviti ružićnjak 4 m dužine i 1,5 m širine, u jedan red bih stavio 6 čajevki, a u drugi red 4 grmolike i thomasa, je li to pregusto?

Unaprijed hvala na slikama!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tinaj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 18:15
helou, možda ti uspijem malo pomoč!!!!!
od ruže koje si nabrojal imam ti aqua, i double delight i gmoliku regal red....inače mi ni jedna nije zauzela puno mjesta, sve ovisi kaka ju orežeš na prolječe...ostavljam po 3 pupa i sredinu malo više da dobijem neki grm.....možda za stručnu pomoč da nazoveš rasadnik ruža u Novom selu podravskom...zove ti se virag...ugl ja sve ruže naručujem otamo i savršene su... hope I helped!!!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 18:48
ovo ti je moja iceberg
angela
evo još jedna iz daljeg , prošlu jesen sam skoro sve ruže presadila na druga mjesta pa mi ove godine i nisu baš bile kao prije ali angelu možeš pustiti da ti bude puno veća i bujnija stvar je samo u orezivanju mpt ju je pustila na žičanu ogradu kao penjačicu i bila je prekrasna ja sam ovu pelcala od te njene
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 19:03
ovo je iceberg izbliza

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 20:30
Ovo je moja Double delight
 
 
a ovo je Monica
 
 
 
Ja sam ti pokazala ruže koje ja imam,a koje ti tražiš.
Što se tiče slika u katalozima uzgajivača,mislim da su im slike vjerodostojne,ja nisam primijetila da bi ruže bile drugačije od njihovih slika i opisa.
 
A što se tiče gredice u koju ti želiš posaditi ruže,moje je mišljenje da ćeš ih prenatrpati.Ja osobno ne bi sadila zajedno čajevke i grmolike ruže koje zauzimaju puno više mjesta.Pogledaj u katalozima koliko ruže moraju biti udaljenje jedna od druge,pa probaj izračunati koliko ti imaš mjesta.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 22:00

ovo je moja Duble deliht jako je mirisna dosta obilno cvate cjelu godinu. pošto ja volim mirisne ruže istaknula bih posebno njen miris
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 22:12

iceberg
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 01:37
Moja je Teahibridi - La luna, jako žuta.Nisu joj kožnati listovi.
 
Prekrasna je. Imam još koju sliku samo je moram naći.
 
Rijeka

Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 07:36
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Ovo je moja Double delight


 


 

a ovo je Monica

 


 


 

Ja sam ti pokazala ruže koje ja imam,a koje ti tražiš.

Što se tiče slika u katalozima uzgajivača,mislim da su im slike vjerodostojne,ja nisam primijetila da bi ruže bile drugačije od njihovih slika i opisa.

 

A što se tiče gredice u koju ti želiš posaditi ruže,moje je mišljenje da ćeš ih prenatrpati.Ja osobno ne bi sadila zajedno čajevke i grmolike ruže koje zauzimaju puno više mjesta.Pogledaj u katalozima koliko ruže moraju biti udaljenje jedna od druge,pa probaj izračunati koliko ti imaš mjesta.
Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 07:46
Kao prvo da vam zahvalim na slikama i informacijama.
Piše da je razmak sadnje 70x70 ili 80x 80, ja sam to shvatio da npr. 4 ruže u 3 m i još graham thomas u 4 m.
Znam da mi je jedna čajevka viška i da bi bilo bolje da   stavim 5 ruža u 4 m.
Zašto da na stavljam zajedno čajevke i grmolike ruže?
Mali kaktuse moram ti pohvaliti ružićnjak i reći da je on razlog zašto namjeravam napraviti sebi jedan.
Nadam se da će biti barem upola lijep kao tvoj!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 07:54
Samo naprijed igy81,želim ti na napraviš lijep ružičnjak i da uživaš u njemu kao ja u svojemu.
Još jedan savjet,pogledaj i visinu ruža kad sadiš u dva reda,pogotovo ako ti je grdica uz zid ili ogradu.Monica je puno viša od Double delight,da ne moraš dogodine presađivati jer su neke ruže zaklonjene kao što se meni dogodilo.U mojoj gredici su kombinacije floribunda i čajevki,s tim da su floribunde naprijed posađene jer su niže.(moje su posađene cik-cak u tri reda)
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 08:23
A koliki bih trebao razmak stavljati između čajevki, a koliki između grmolikih, njih mislim malo povezat da mi se previše ne raziđu.
Kolika bi mi trebala biti širina gredice da imaju dovoljno mjesta tih 6 čajevki i 4 grmolike i jedna engleska ruža(jedne grmolike ruže bih se odrekao).
Ako im je premalo mjesta onda bih samo sadio 6 čajevki i eng. ružu u gredicu dužine 5 m i širine metar.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 08:36
Problem sa grmolikim ružama je da imaju duge grane i ne možeš ih povezat kad počnu cvasti,njima treba zraka,a povezivanjem ćeš ih ugušiti.Ja imam na drugoj gredici dvije Graham Thomas ruže,razmak između njih je 1,20,s obzirom da imaju duge grane i na njima puno cvjetova u grozdu,one su u punoj cvatnji prilično teške i povijaju se prema dole i tada će ti zakloniti,odnosno prekriti druge niže ruže.
Trebaš voditi računa o tome,da ruže ne smiju gušiti jedna drugu,one moraju disati,odnosno osušiti se np.poslije kiše,inače upravo tu dolazi do bolesti,bez obzira na špricanje.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 09:00

Ovo su moje ruže za koje si tražio slike

Angela






Double delight - dok se otvara cvijet i kasnije kada je pred odcvjetavanjem






Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 09:09
Lijepe ruže.
Izgleda da ću saditi čajevke kada sa ograničen sa prostorom.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 09:45

Ja bih svakome preporučila da prvenstveno sadi grmolike / engleske ruže. One su najčešće mirisne što nije slučaj kod čajevki, puno bolje izgledaju jer oforme lijep grm i bujno cvjetaju. Ne treba se bojati da će zauzeti previše prostora jer ih se orezivanjem može držati u zadanim gabaritima.

"Mislim napraviti ružičnjak 4 m dužine i 1,5 m širine, u jedan red bih stavio 6 čajevki, a u drugi red 4 grmolike i thomasa..."

Ja osobno bi ovako posadila kako si ti napisao. Naime, ja imam i gušće posađene ruže i sasvim mi dobro napreduju...


Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 10:01
Ima li netko slike ruža čajevki:aqua(roza),ingrid bergman ili kardinal(crvena), a od grmolikh :regal red(crvena) i lichtkonigin lucia(žuta), bio bih vam zahvalan.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 12:14

ovo je ingrid bergman

stablašica%20
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 19:49


Ovo je moja ruzica, ali ne znam naziv!
Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 08:41
Mandevilla jeli to ruža iz reznice ili rasadnika,pošto nije jako razgranata?
Čisto da znam koliko će mi mjesta ruža zauzeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.