Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućica u cvijeću - moja životna želja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaKućica u cvijeću - moja životna želja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 16>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 10:38
Triša, baš si me razveselila. Ja sam osoba s velikim životnim teretom, ali i s velikom životnom energijom. Provela sam godine na forumima s tužnim temama. Odlučila sam se okrenuti životu, a za mene su biljke, a osobito cvijeće, izvor života. Rijeka, pirdružite se mojoj kućici u cvijeću, nemojte samo poviriti, a ja ako što trebam, tražit ću. Hvala. Evo jedno konkretno pitanje. Prije par dogina upravo iz Rijeke dobila sam palmu (na slici) Ne znam ništa o njoj. Ako znate javite. Dok sam postavljala sliku, vidjela sam da je "bigmama" već postavila svoju sliku iste vrste palme, pa ako mi da koji savjet, razveselit će me. Moja se nešto lomi, nema lijepu boju i sl.

Što se i tiče zida koji želim ozeleniti, a suprug ga hoće obojati zeleno kao fasadu kuće, slažem se s Mirom, bit će jednolično, a biljke neće doći do izražaja. Razmislit ću o boji zida, ali evo i vama sličica pa da malo podijelimo mišljenja. Uvijek je više prosječnih glava pametnije od jednog "pametnjakovića". [IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/3737ef38-DSC03003.JPG" />



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 11:51

Ne znam jel sam propustila ili nigdje nisi napisala odakle si.
Na slici se slabije vidi, pa pogledaj u mom vrtu jel to ista palma kao moje.
Ako je, onda bi joj možda bilo bolje vani u vrtu.
Moje su vani već godinama (Zg) samo ih zaštićujem preko zime.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 12:44
Nisam napisala, zaboravila sam. Živim u Osijeku, a bila bih sretna ako je mogu posaditi vani. Pokušat ću vidjeti tvoje slike Anastazija, pa ako je to to Slavonija će dobiti primorskog štiha. Baš se tome radujem jer sam južnjačke krvi - Mostar.

Anastazija, ja pokušala naći slike tvoje palme, ali ne ide, molim te upute. Nova sam pa se baš i ne snalazim. hvala
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 15:25

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5618&PN=5

ovo ti je link od mog vrta

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 15:27

Neznam kako se stavlja da se može kliknuti i otvoriti, molim onoga ko zna da nam pomogne.
Imaš pod moj vrt u slikama - Anastazijin_ zeleni raj.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 15:38
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 16:14

milice7, puno ti hvala. smile78
Sad vidim da otvara petu stranicu  Confused, to je tako slučajno, nisu palme baš tu  Embarrassed
Nadam se da buš ih sad lakše našla.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 19:11
Zribal, ako je to palma koja raste vani, najbolje da je vani, što su ti i drugi savjetovali. Takvih palmi po Rijeci ima puno i narastu prilično visoke, ako je to ta vrsta onda joj se donji listovi obavezno moraju rezati tako ide u visinu. Postoji i vrsta koja ide u širinu, no kako još nismo sigurni kakva je tvoja, pratit ćemo pa ćemo zajednički doći do najboljeg rješenja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 21:58
Anastazija, ovo je zaista zeleni raj, sve sam pregledala pa bi bilo kakav komentar s moje strane bio suvišan. Vidjela sam palme i čini mi se da bi to mogla biti ista vrsta. Mislim da bi najbolje bilo da napravim novu fotografiju iz koje bi bila bolje vidljiva. Ja ju imam već 4 godine i stalno je unutra u staklenoj lođi. Kako često boravim u južnim krajevima Lijepe naše nagledala sam se sličnih palmi u vrtovima, ali u Slavoniji ne. Bilo bi mi žao da smrzne. Ovu zimu ću je još zadržati u stanu pa možda do iduće jeseni dođemo do najboljeg rješenja za nju, da ne pati. Sliku ću postaviti sutra.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 09:45

Mislim da je to najpametnije jer bi joj presađivanje van sada bio preveliki šok, a i mora se stići dobro zakorijeniti.
Napravi to u proljeće i dobro zalijevaj da se primi.
Meni su ljudi sa Paga rekli da ih nakon presađivanja zalijevam u "srce" odozgora i primile su se. A bile su presađivane iz stare kuće kao veće i korijenje im je bilo porezano skroz na kratko. Isto su stare, ali je lijeva tolko manja jer je tek pet godina nakon presađivanja počela dalje rasti. Do onda nije pustila niti jedan list, ali sam se ja cijelo vrijeme nadala jer je bila zelena i nije se sušila.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 18:38
Fotkala sam ponovo moju palmu i evo dvije sličice. Kad sam ju izdvojila od ostalog cvijeća i stavila samostalno vidim i da nije tako mala, te mi se dopala i mislim da je s njom bolje ne riskirati nego i dalje držati unutra.



[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/f358f17d-DSC03050.JPG" />

Baka, što se tiče hortenzije ona spada u meni osoito omiljen cvijet, ali s kojim nisam imala sreće. Jedne godine kupila sam nekoliko prekrasnih primjeraka i posadila pored vikendice, a kad sam došla slijedeći vikend imala sam što vidjeti - prazne rupe, a hortenzija nema - pokradene. Druge godine sam ih čuvala na terasi vikendice, ali je moj muž na mjesto gdje sam držala boce s ustajalom vodom ostavio rakuju- ja se zaletila i zalila moje hortenzije, treće godine u rano proljeće dok još nije ozelenila, moj tada mali sin, vidjevši kako ja oko moje jedine hortenzije stalno nešto čeprkam, lijepo isčupao iz zemlje, trči i viče "mama, primila se vidi ima mlade u zemlji"... eto, da nije tragično bilo bi smješno. U zadnjih par godina sam odustala, medjutim, sad kad imam vrt za nju ću svakako naći jedan kut, mislim da već znam gdje. Samo ne znam da li ih sada ima za kupiti ili je bolje da sačekam proljeće?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 20:00
LOLNasmijala sam se  problemima s hortenzijama. Sad bi ti bile pod okom, pa neće biti krađe, sin je već veći a rakiju dršte negdje dalje...LOLTi si cijelom poslu prišla studiozno a na proljeće će se već vidjeti prvi rezultati... bit će cvijeća a mi ćemo uživati šetajući!Thumbs%20Up
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 20:27
smile197Zribal, bar možeš reći da si jedina imala pijane hortenzije.
No, šalu na stranu, želim ti da sada uzgojiš najljepšu hortenziju na svijetu.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 20:33
 
Izgleda da se povećava i slavonska ekipa.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 21:28
Dobro došla u naše cvjetno društvo.Veselim se da ćemo moći pratiti kako nastaje tvoj vrt,vidim da su djevojke već dale puno savjeta,a čini mi se da i ti sama znaš što želiš.Samo hrabro.Clap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 21:30
Dobro došla!
Cure pomažući tebi, usput riješe i meni koju dilemu...možda i još kome!!!Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 22:05

Opet ja Embarrassed 

Odličan prijedlog od bake a tvoji komentari su me baš nasmijali LOL
 
Nemoj razmišljati da kupiš hortenziju nego lijepo "pikni reznice negdje na stranu, ili nekoliko na mjesto gdje ćeš ih imati pa da vidiš čuda! Možda bude i za tebe i za lopove LOL 
Pod teglu, mislim da se  mogu i sada zabosti, naravno, malo hormonalnog praha i vjerujemda ćeš iduće proljeće imati nekoliko. Ja imam tamno roza i običnu roza, pa ti  mogu poslati reznice a bijela mi je mala, ali bi se možda nešto i našlo.
Rijeka

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 22:26
Znala sam da ću vas nasmijati i sama se tome uvijek nasmijem mada je prošlo par od mog zadnjeg pokušaja. Znam da se mogu razmnožiti reznicama, samo što im treba puno vremena da se zakorjene, a tek da na rastu. No, ja uvijek rado imam cvijeće iz svoje radionice pa bih bila zahvalna Mira K da mi pošalješ, ako to nije problem.

Ja se jako veselim ovom forumu u druženju u svakom obliku. Cvijeće, ali i biljke općenito jako volim i nisam bez iskustva pa ćemo razmjenjivati mišljenja. Trenutno mi je svaki savjet dobrodošao jer konačno imam svoj vrt, i konačno šansu da od početka sve pokušam postaviti kako treba. Sutra ću saditi jagode iako su prošli svi rokovi. No, ako se ne prime, proljeće će doći pa ćemo opet. Ruže stablašice samo što nisu stigle i td. Radujmo se zajedno.
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 14:56
Prvo,DOBRODOŠLA smile73
Drugo,sve u vezi palmi pitaj našeg travu.On je "palma lover".
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 17:50
Ja ne znam točno što želim, jer želim sve, ali sam svjesna što mogu zbog moje fizičke ograničenosti. Evo, moj vrt iza kuće konačno dobio izgled. Zemlja je poravnana, ispod zida napravljena zasebna gredica gdjeć planiram posaditi penjačice uza zid (vjerojatno klematise radi lakšeg održavanja), a ispod njih dva reda jagoda koje će mu zaštiti korjen. Ispred zida bit će postavljeno 10 gredica dimenzija 1,20x3m u koje ćemo posaditi samo sezonsko lisnato povrće. Cvijeće i maleni travnik zauzet će ostali dio ovog malenog vrta. Razmišljam da ovaj dio ograde iza kojeg se vidi susjedov plastenik ozelenim kupinama. Bile bi mi od velike koristi, a moj pogled na prekrasne slavonske perivoje zagradio je dijelom plastenik dijelom garaža, pa mi sad svejedno. Šta mislite o kupinama ili malinama.

[URL=http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/vrtno_cvijece/vrt_iza_kuce_2/34106.aspx][IMG]http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/65a1a465-DSC06850.jpg" />

Još jedno pitanje, moja djevojčica jako želi jednu biljku - SRDAŠCA. Ne znam gdje ih je vidjela ali ja ih ne mogu naći po vrtnim centrima. Možda je bilo pa sam zakasnila. Evo, ja molim ako tko raspolaže informacijom ili možda presadnicom koju želi pokloniti, da mi se javi.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.