Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj mali povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj mali povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 12:29
Krasno to kod tebe izgleda. Pravi domači paradajz mmmm... ma miriši do mene kad ga berešClap
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:16
E, drage moje. Meni je sve nekako lijepo kad se sije, pa niče pa čekamo prve plodove, ali kad počinje berba već mi sve miriši na jesen. Ne da ne volim jesen, ali ide i zima a mi ljubitelji prirode nerado boravimo u zatvorenom. No, ipak kad plodovi dozrijevaju mi se hvalimo. Evo mog prvog vjenčića češnjaka:

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:23
Zribal,prekrasan ti je češnjak!
Moj ove godine ništa ne valja i morat ću ga pod hitno mjenjati ...Kupiti novi za sjetvu...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:23
A rajčice obrane, ne stignu još ni sazreti a moji tinejdžeri se počaste za doručak, Mama sretna i zadovljna.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:26
Monstera, ja sam ovaj češnjak dobila od jedne bakice, susjede, koja ga godinama sije. Ovo je od moga sjemena koje sam sačuvala i to sam izvadila tek prvih nekoliko koje su mi smetale. Ostalo vadim sutra, pa na sušenje. Zaista sam prezadovoljna. Nikad ničim tretiran, a ništa od nametnika ili bolesti na njemu nisam primjetila. Osobno ga puno koristim u svježem stanju i onda mi je jako važno da je takav kakav je.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:34
I moj je bio uvjek prekrasan sve do ove godine,no pošto ga imam već dugo godina,moram ga mjenjati i kupiti neki bolji. Navodno da se on mora izmjeniti nakon nekoliko godina,a kod mene je baš stvarno dugo da ga nisam uopće mjenjala..Sad ga moram prvom prilikom kupiti za jesensku sjetvu,ali to ću potražiti negdje u Agrokući,jer čujem da bakice kod nas kupuju onaj kineski i onda na placu prodaju pod " svoj domaći" i puno skuplje ga cijene nego u trgovini. Onda ga radije kupim u nekoj poljoprivrednoj apoteci,nego da me netko prevari kineskim češnjakom,jer taj da si želim saditi,mogu ga i sama kupiti u trgovini...Ja ga također ničime ne tretiram i jako puno ga potrošimo.. On mi je valjda No.1 u kuhinji!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:57
Ja sam tako žalosna zbog tih prevara na tržnicama da mi je muka od tih bakica. Šteta, bilo je to lijepo povjerenje, sve dok nisam vidjela jednu kod koje sam sve kupovala, kako obrađuje vrt u centru grada između pruge i ceste. Više ne vjerujem nikome. Nisam znala da se luk mora promjeniti nakon nekoliko godina, jer mi je rečeno da ovaj već decenijama siju. Istina, rečeno mi je i da je ranije bio mnogo krupniji. No, meni baš i ne igra ulogu njegova veličina, svakako ga sjeckam, nego kvaliteta.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 19:30
Da eto vidiš kakvi su ljudi postali,nitko nikome više ne može vjerovati. Najžalosnije je to što si čovjek misli,ajde kupit ću nešto od neke bakice,ona sigurno ničime ne šprica ili ona ima svoje domaće,kad ono vraga,kupi jeftino stransko smeće i proda pod domaće.. A za češnjak ,nisam ni ja znala da ga je potrebno nakon nekoliko godina promjeniti,jer zapravo ako se ne promjeni iz godine u godinu je sve sitniji...Nije ni meni bitno ako će biti nešto malo sitan,no kod mene je sad već jako sitan,nikakav i moram ga promjeniti,no svakako ću ga onda potražiti u nekoj poljoapoteci,makar i da je stigao iz Nizozemske,bolje i to, nego kineski iz trgovina...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 22:37
Halo Zribal! Eto i mene malo po tvom vrtu. Za češnjak se ne sekiraj, to je sigurno stara provjerena sorta. Dokaz imaš u tome da ga nije napala ni bolest ni nametnici, a ove je godine toga bilo na pretek. Takav je sadila i moja baka valjda cijelog života, bez mijenjanja sjemena. Na veličinu glavice je najvjerojatnije utjecala klima, tj. ovo vrijeme koje je iz godine u godinu sve luđe.
Kad se jednom dokopate starih, pogotovo autothtonih sorti povrća, ne ispuštajte ih iz ruku, bez obzira na veličinu ploda. Najbitnije je da je provjereno i zdravo!
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 22:54
Slažem se dadinice i jako se ponosim ovim češnjakom. Lijepo mi se i očuva svake godine imam dovoljno sve do zriobe novog. Jedite češnjak što više, jako je zdrav.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 11:26
Meni je nezamisliva moja kuhinja bez češnjaka!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:29
Cure, češnjak se ne mora zamijeniti, nego pustiti da procvate i da se osjemeni pa to sjeme posijati u jesen. Sjeme izgleda ko jako mali češnjakeci. To mi je savjetovala žena koja već dugo godina uzgaja češnjak i čuva uvijek svoje sjeme.
A kaj se tiče kineskog češnjaka, to se odmah vidi po tome kaj su sve glavice skoro jednake veličine, brkovi izrezani duboko i jako je bijeli. Naš domaći češnjak nije izgledom tak savršen. Samo izgledom.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 23:34
Ali je zato savršen okusom i ne pozeleni kad ostane nasjeckan. Možda umišljam kad mislim da naš domaći ima i intenzivniji miris.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 19:55
Kod tebe sve prekrasno Heart svaka čast smile78
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 20:35
Hvala Ksan, sada već po malo uživam u plodovima svoga rada. Vjerujem da je tako i kod tebe.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 22:02
Drage cure,
ali ste mi vrijedne!smile57
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 00:25
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Hvala Ksan, sada već po malo uživam u plodovima svoga rada. Vjerujem da je tako i kod tebe.


Je je, samo nekako imam osječaj da kod mene je sve sitnije  Smile reci mi kad je sađen taj bijeli luk proljetni ili jesenski  moj je tri puta manji i proljetni je.
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 07:20
Ako imate sjeme od starih baka i susjeda bilo kojega povrća nikako ga nemojte mijenajti. Češnjak obavezno saditi u jagode. Bez pol muke je krasan. Mijenja se samo zemlja, tj. položaj u vrtu.

Kako su jagode na istom mjestu slobodno najviše četiri godine, dakle i češnjak može biti toliko. Nakon četiri godine se sele na drugu gredicu jer više nema zadovoljvajućeg prinosa. Zemlja na kojoj su jagode često ima u sebi dosta nematoda, zato da bi kajsnije mogli bez problema koristiti tu zemlju uz češnjak i jagode je dobro imati posađen i gdje koji neven jer je on ubojica nematoda.

Luk bilo koji, ne treba pokrivati ako se on prije zime dobro ukorijeni.Isto tako se može na jesen sijati i mrkva, ako joj korijen radi tj. raste neće se smrznuti. Između luka obavezno sijem peršun i mrkvu jer jedno drugo štite od crva. Jedino treba paziti da se mrkva posije na vrijeme da stigne izrasti do leta lukove muhe, koji je prvi sredinom travnja do početka svibnja,a drugi polovicom svibnja do početka lipnja. Već sam razmišljala da bi sijala mrkvu zajedno sa lukom, ali za jesenski luk nisam siguran da li bi mrkva nikla, jer luk sadim dok su već dosta niske temperature.No kad razmislim sjeme bi imalo prirodnu statifikaciju, pa bi na prolejće sa prvim zatopljenjem sigurno odmah niklo, dakle ovu jesen ću probati tako.

Zribal vrt ti je prekrasan, poznat mi je užitak kad na stol izneseš nešto što je raslo pod tvojom rukom. Uživaj.

Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 12:07
Nema te... Svejedno sam sama prošetala.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 21:15
Ksan ja nikad nisam sadila češnjak u proljeće jer se ne uspije razviti za dva mjeseca. Da bi se biljka razvila i dobila češnjeve potrebno je određeno vrijeme niskih temperatura i najmanje 10 mjeseci razvoja. Tako su mene naučii, a ne moram biti u pravu. Jedne godine sam sadia u projeće jednu malu količinu koja mi je ostala od prethodne godine i dobila sam male okruge lučice bez češnjeva.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.