Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 47>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 19:56
Mislim da je Seki bilo posebno drago što je uz nju za ovaj rođendan bio i njen najstariji sin Branimir.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 19:55
Namjerno neću napisati koji je rođendan proslavila, ali samo da znate da su torte nosile posebno odabrane i obučene hostese, te da je ulazak torti u glavnu salu trajao 15 minuta. Toliko je torti bilo.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 19:52
Jučer, na Josipovo, proslavili smo rođendan Adriane Jozefe Tadic de Majer, ili ti naše Seke.

Seka je blistala cijelu večer, a paparaziu su je stalno oblijetali.

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 19:15
Uz prekrasnu reportažu koju nam podariste i od mene iskrene čestitke za jubilarac a godine neću spominjati
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 14:16
dragoj Seki sretan od srca rođendan želi Ramiza i Zijad

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 13:41

Seka, sretan Ti rođendan! Vjerujem da su se domaćini potrudili da ti ovu proslavu pripreme najbolje što mogu i da će ti ovaj dan ostati zauvijek u sjećanju.




Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 13:10
Kako si nas obavjestio da Seka dans ima rođendan, neznam gdje bih joj čestitala pa ću ovdje.

 

Draga Adriana – Seko, žao mi je da te nisam upoznala, sve jedno,   od srca  Ti  želim  sretan  jubilarni rođendan!

 

 
Rijeka

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:59
Naravno da završetak posjete nije mogao proći bez zajedničke fotke.



Ovime završavam za danas. Nastavak slijedi prekosutra, jer sutra je Sekin 60. rođendan i bit će veliko slavlje kod mene u kući.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:57
Večer smo proveli kod Smiljana i Katice, čija je kuća pomno uređena.



Osim kuće imaju i prekrasan vrt. Sva sreća da sam sačuvao sliku vrta koju sam napravio prije par godina kako bi vam mogao dočarati ono o čemu govorim.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:53
Na početku korza postavljen je obelisk koji označava 1000 godina od krunidbe kralja Tomislava. Seka se slikala uz njega da se vidi da i Livno, kao i Buenos Aires ima svoj obelisk.



Uz dnevnu sliku donosim i ovu noćnu sliku obeliska. Mislim da je bolja.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:51
Nastavili smo šetnju korzom i uslikali se ispred kuće u kojoj su živjeli naš djed i baka sa svojom djecom, od kojih navodim Stanka - Sekin i Bebin otac, te Stipo, njegov brat a moj otac.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:48
Potom smo otišli do Damirove supruge, moje strine Katice, koja je javni bilježnik (ili notar kako se naziva u BiH).

Napravili smo zajedničku sliku u njenom uredu, a ja ću opet ponoviti tko se sve nalazi na slici. S lijeva na desno: Nina Tadić (kći Damira i Katice), Damir Smiljan Tadić, Mara Tadić, Katica Tadić, Adriana Seka Tadić i Miriam Beba Tadić.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:44
Kad smo već bili u gradu nismo mogli da ne posjetimo neke naše rođake.

Ušli smo u zlatarsku radnju Brace Popovića (predzadnji s desne strane). Uz Bracu stoji moj stric (izvanji) Damir Smiljan Tadić. Na svu sreću s nama nisu bile neke moje dobre prijateljice s CIF-a, pa smo zlatarsku radnju napustili vrlo brzo.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:38
Nakon muzeja krenuli smo u šetnju gradom.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:37
U etnografgskoj zbirci najviše su mi se dopale ove naušnice.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:36
U muzeju se također može razgledati postav zbirke oružja i vojne opreme. Izdvojio sam sliku paradnog noža..



.. i Thompsona

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:33
U dvorištu muzeja smješten je dio arheološkog postava. Meni je za oko zapao ovaj vodovod iz 1. stoljeća.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:30
U i uz samostan nalazi se Franjevački muzej i galerija Gorica Livno, koja djeluje kao kompleksna ustanova u kojoj se čuva kulturno-povijesna baština od prapovijesnih razdoblja do novijeg doba.

Posebno mjesto zauzima Galerija slika Gabrijela Jurkića iz koje donosim nekoliko slika.







Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:18
Livanjsko groblje smješteno je na lokaciji Gorica, gdje se nalazi istoimeni franjevački samostan



Pogled s kora na unutrašnjost samostanske crkve Svetog Petra i Pavla iz 1854. godine.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 20:49
Kasnije, kada smo se svi okupili krenuli smo put groblja da se podjestimo na naše predtke. Ovo je grobnica našeg pradjeda i prabake (Ivo i Kata), te neke od njihove djece, snaha i unuka.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.