Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 47>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 19:19

Kako misliš da ti se svirač argentinskih pjesama požalio kako stranci ne kupuju CD? Hoćeš reći da se sporazumijevaš bez prevoditelja?

Morala sam se javiti da pohvalim slike ali nemoj da me boli vrat dok ih gledam..Wink..Okreni ih.....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 19:50
Požalio mi se preko prevoditelja. Slike više neće biti naopako. Tek sam se naučio stavljati ih, ne moraš odmah njurgati, a i za ukočeni vrat ima lijeka.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 20:09
Pa vi Lič-ani ste stvarno umjetnici u prikazivanju slikom i rječju....ClapClapClapDobrodošao i vjerujem da ćemo svi s veseljem  gledati i čitati tvoja putna izvješća iz te daleke zemlje! Thumbs%20Up
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 20:33
Dobro došao,i ja ću s veseljem pratiti tvoje putovanje u daleke zemljeClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 20:39
Doro došao dr. žislave i sretno ti na putu...baš se veselim putovanju baš kao i ostatk društva smile57
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 22:38
Prekrasne slike,vredne divljenja....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 11:19
dr. žislave, dobrodošlica na forum i od mene!!!! Drago mi je da sam te osobno upoznala ( eh, o tebi  neću curama pričati... tek da te vide... Tongue).
Drago mi je da si se uključio jer bi bila velika šteta ne vidjeti djelo tvojih ruku ( sa fotoaparatom).
Drago  mi je da si nam se javljao, pratit ćemo te na putu i sretno ti bilo tamo!
smile141za krasne fotografije!
 
Rijeka

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 12:11
 
 
Dobro došao dr.ŽISLAVE!
 
Upoznati sve te ljepote Argentine,pratiti ću sa radošću.
Dobro da sam nabola-temu,
jer cure te čuvaju za sebe.Wink
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 13:02
dobrodošlica i od mene!smile73
viđeno me oduševila, sa nestrpljenjem čekam nove slike!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 14:08
Evo nas u Sekinom vrtu. Ovdje svaka kuća ima vrt, a vrtovi su ograđeni visokim zidovima, što zbog sigurnosti, a što zbog intimnosti. Cijeli grad je izgrađen u pravilnim kvartovima 80 x 100 metara. Ulice se sijeku pod pravim kutem. S ulične strane su kuće, eventualno mali dio ispred kuće je ostavljen za cvjetnjak. Dvorišna strana rezervirana je za vrt u kojem se u večini slučajeva nalazi bazen, montažni ili građeni. Seka ima montažni bazen i baš se spremamo ga ovih dana montirati. Još uvijek je malo prehladno. Temparatura jedva dođe do 26 stupnjeva.

Prve slike Sekinog vrta će vam dočarati ugođaj, a kasnije ću se posvetiti detaljima.
V
Vodena površina u vrtu, a ova visoka čupava biljka je papirus.


Ovo svi znate što je, a ova ležaljka je najomiljnije mjesto moje sestrične Seke



Vjerujem da i za ovu biljku znate što je, a ovo ispod biljke je vrtna kućica - kućica od 70 kvadrata, u kojoj je velika prostorija s roštiljem, kuhinja, kupaona i WC. Ovdje to zovu kinćo i mjesto je gdje se okupljamo kada se skupi veće društvo, a to je skoro svaki treći dan.

[

Ispred kinća je ovaj travnjak, s jednom “malom” dracenom...



...te jednom klupom.

Sigurno ste primjetili ovaj gotovo nevjerojatni travnjak, a tajna ovog travnjaka je između ostalog u zalijevanju. A zalijevanje izgleda ovako:



Iza one slike klupe od maloprije nalazi se biljka koju ovdje zovu achira (Canna indica).


Callistemon citrinus koju ovdje zbog oblika cvijeta zovu čistač cijevi (Limpiatubos) je vrlo česta i vrlo velika biljka. Raste po vrtovima, ali i na neuređenim površinama, kao korov. U pravilu je veličine drveta.


Za kraj današnjeg javljanja red je da predstavim i moju sestričnu Seku.


Sutra slijedi nastavak prikaza Sekinog vrta.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 14:26
Uživamo u slikama i puno pozdrava vam u Argentinu šaljemo!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 15:37
Miro ovdje u Argentini stalno mislim na tebe. Oni kažu gledaj - mira (piše se s dva r - mirra). Najčešće kada ti nešto hoće pokazati to kažu dva puta. Eto tako si mi ti stalno na pameti, jer čim mi neko kaže gledaj, ja pomislim na koga drugoga nego na tebe.
Ima još takvih riječi. Npr. baka (piše se vaca) znači krava, a što znači Triša ne smijem napisati da me administrator ne izbaci.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 16:27

Ajoj nemoj više prevoditi, tek si se uljučio na forum pa nebi bilo zgodno da odmah budeš izbačen...

Grančicu calistemona donijela sam sa Brača, na Supetru sam "slučajno" našla otkinutu grančicu u travi.

Vidim da si brzo zaboravio koje su temperature u Liču kad si napisao da tamo temperatura jedva dođe do 26°. Ovdje su trenutno 2°C.  Mala razlika...Wink

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 16:37
Ima nekih koji bi s pljeskom pozdravili izgovoreno glasno vaca!LOL
 
Inače ja ne spadam u znalce pa me zanima koja je ono biljka narandžasta koja pokriva kinćo....Izgleda fantastično.
Pozdrav sestrični!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 17:26
Ova reportaža me oduševljava. Moći  ćeš uživati promatrajući biljke u njihovom prirodnom okruženju a ne u posudama, kao kod nas (kalistemon - biljka koja me oduševljava) itd.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 19:10
smile141 za slike i opis putovanja. Predivno !!!!!!!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 19:24
Dragi moj ne smijem niti pomisliti da te zbog mog nika izbace s foruma, dakle budi pristojan i neke riječi jednostavno zaboravi.
Veliki pozdrav tvojoj sestrični, a njena je vrtna kućica duplo veća od mog stana, a o dvorištu i bazenu tolikih dimenzija mogu samo sanjati.
 
Za tebe našeg izvjestitelja iz Argentine smile79 veliki pozdrav od ekipe 051!
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 12:59
Sijećate se ove slike?


Iznad klupe se objesila vinova loza, koju guši bršljan, a sve to pokrivaju listovi banane. Neki dan sam rekao Seki da idemo obrezati lozu i bananu (čuj idemo obrezivati bananu) i da skinemo višak bršljana. Banani smo skinuli par listova, lozu sam povezao, a bršljan sam prorijedio. Sada se odjednom pokazla stara kućica...



Na kućici stoji natpis Adriana, kako Seku (Jadranku) zovu u Argentini. Loza se lijepo rasporedila, a i banana je dobila više svjetla i prostora.

Banana - cvijet i plod


Cvijet banane

Izgleda da će banana ove godine dobro roditi

I na kraju jedan pogleda na kompletan vrt
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 13:43
Izuzetno mi je drago što si se priključio forumu i tako nam omogućio da   pratimo tvoju argentinsku avanturu...pa zato i srdačno hvala našoj dragoj Nataly...
Osim što praviš prekrasne fotogrfafije, očito je da i znaš podosta toga o cvijeću, odnsno biljkama općenito tako da željno očekujem nastavak ovog zanimljivog i poučnog putopisa.
Srdačan pozdrav tebi i gđi.Seki
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 22:09
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:

Miro ovdje u Argentini stalno mislim na tebe. Oni kažu gledaj - mira (piše se s dva r - mirra). Najčešće kada ti nešto hoće pokazati to kažu dva puta. Eto tako si mi ti stalno na pameti, jer čim mi neko kaže gledaj, ja pomislim na koga drugoga nego na tebe.
Ima još takvih riječi. Npr. baka (piše se vaca) znači krava, a što znači Triša ne smijem napisati da me administrator ne izbaci.
 
Drago mi je da si nam podario nove, predivne slike! Zaista je sve tako krasno i vjerujem da uživaš. Drago mi je da sve "gledaš" i da misliš na mene Wink
Pa kada si nam predstavio svoju seku, zašto ne predstaviš i sebe Wink
Nigdje te nema na slikama... Vjerujem da ćeš  nam se pokazati negdje u cvijetu banane... i druge egzote.
 
Uživam u slikama i ja zahvaljujem Nataly što te je uvjerila da trebaš biti sa nama na forumu a kada se vratiš, organizirat ćemo i kavu sa tobom da nam malo uživo pričaš. Važi?
 
Puno, puno pozdrava i veliko hvala na prekrasnoj reportaži!
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.