Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 47>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 23:30
Eto, konačno sam i ja proputovala Argentinom i nauživala se lijepih predjela, parkova, vrtova i cvijeća zahvaljujući našem putopiscu, njegovoj simpatičnoj rodbini i prijateljima. Zahvaljujem Držislavu na lijepoj reportaži i prekrasnim ilustracijama.
A sada, sretan put i sretan povratak s ovog "malog" putovanja.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:12
...pratim ovo zanimljivo putovanje i vjerujem da se dobro provodite...kao i obično, lijepe i zanimljive fotke, a naročite one predivnog slapa u Jajcu i Rastokama Smile...sretno vam cijelim putem!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:22
Drugi dan našeg puta nisam stigao staviti jučer pa idem danas brzo nadoknaditi moj propust.
 
Utorak 12.3.2013. započeo je pojavljivanjem sunca što sam iskoristio za jednu sliku Sarajkinog vrta, tek toliko da se podsjete oni koiji su ga vidili, a oni koji nisu da ga vide.
 
 
U vrtu su za sada procvjetale ove žute ljepotice
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:25
Nakon doručka Sarajka, Zijo, Mara i ja smo se uputili u grad gdje smo se trebali susresti sa Sekom i Bebom.
 
Opet za podsjećanje jedna slika vijećnice. Kada smo prije nešto manje od godinu dana bili u Sarajevu oko vijećnice je bila skela, pa nisam imao lijepe slike. Vijećnica je obnovljena i sada je opet zablistala.
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:27
Seka i Beba su u Baš ćaršiju došle s tetom Lijerkom, a dogovorili smo se da se nađemo kod česme.
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:34
Šetnja Baš ćaršijom ....
 
 
... završila je na ćevapima kod Želje.
 
 
Ako niste primjetili na obje ove slike niti jednoj usta nisu zatvorena. Tako je bilo cijelo vrijeme pričalo se stalno na četri kanala. Sva sreća da se ja već dulje vrijeme družim s forumašicama pa mi to nije ništa neobično. Šteta što nisam napravio zvučnu snimku, ali razmišljam da u budućnosti osim slika snimim i zvuk.  
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:35
Dok su se cure sladile ćevapima, ja sam dobio čisti somun i čašu vode.
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:38
Nakon ćevapa kod Želje oprostili smo se od Sarajke. Sestrične su s tetom nastavile šetnju ....
 
 
... a ja sam Mari pokazivao dućane. U ovom dućanu uspio sam nas oboje uslikati (vidi mene u gornjem desnom uglu).
 
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:41
Na kraju dana napravio sam jednu povijesnu zajedničku.
 
Branka, Beba, Lijerka i Seka.
 
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 08:42
Za kraj drugog dana našeg puta još jednom stavljam sliku Sarajevske vijećnice. Građevine koja me uvijek ponovo oduševljava svojom ljepotom.
 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:16
Kao i obično kad je putopisac u pitanju, predivnosmile141
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:36
Jučerašnji dan, Srijeda 13.03.2013. proveli smo u opraštanju od domaćina te laganom spremanju za nastavak puta. Odlučili smo promijeniti rutu jer smo se dogovorila da ćemo tetu Branku odvesti u Kakanj, da ne mora ići autobusom. Nakon Kaknja put smo nastavili prema Bugojnu, gdje smo se zaustavili da popijemo kavu i protegnemo noge. Vrijeme je bilo dosta hladno i vjetrovito, a povremeno je pala i pokoja kap kiše, koja u kombinaciji s vjetrom nije baš bila ugodna za dulje zadržavanje na otvorenom. Ipak sam ekipu uspio "nagovoriti" na malu šetnju i poziranje.
 
Jedna od zanimljivijih zgrada u Bugojnu je zgrada gimnazije.
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:41
Sigurno ste primjetili da je fasada ove zgrade ista kao i fasada Sarajevske vijećnice. Ne znam zbog čega je to tako, a ako netko zna molim ga da i nas ostale upozna s time. Ja znam da su u Austro-Ugarskoj monarhiji sve zgrade koje su bile državne (ovo znam da je vrijedilo za Hrvatsku) morale biti obojane u žuto, a najočitij primjer je HNK u Zagrebu. Može biti da je na teritoriju Bosne i Hercegovine vrijedilo pravilo da fasade državnih zgrada moraju biti obojane u žuto crvene pruge.
No kako god bilo ispred zgrade gimnazije sam našao još jedan zanimljiv detalj i nisam odolio da ne poslilkam Seku i Bebu ispod njega. Valja mi neće zemjeriti (jako).
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:44
Iduća zanimljiva zgrada je Hrvatski dom. Seku je zbunilo to što u Bugojnu postoji Hrvatski dom i rekla je pa normalno mi je da u Argentini imamo Hrvatski dom, ali zašto vi u ..., i onda se sjetila da nismo u Hrvatskoj nego u Bosni i Hercegovini.
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:48
Prije odlaska iz Bugojna naišao sam na ove dvije zamotane djevojke. Neznam kamo bi ih svrstao, stavljam sliku pa ih vi sami razvrstajte gdje želite.
Napomena za forumaše iz Argentine; ovu desno smo prozvali Figureti.
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:50
Put smo nastavili preko Gornjeg Vakufa-Uskoplja, pa preko prijevoja koji se nalazi na visini preko 900 metara nad morem, da bi se potom spustili na Ramsko jezero.
 
Prešavši prijevoj otvorio nam se pogled na Prozor-Ramu.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:53
Na Ramskom jezeru posjetili smo samostan Rama Šćit, koji osim crkve, škole mira, etnografskog muzeja i galerije ima nekoliko vrlo lijepih skulptura.
 
Križ
 
Posljednja večera
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:57
Glavni oltar u crkvi.
 
Freska Svete Terezije. Seka, Beba, a i Ljiljana u Buenos Airesu su išle u školu Santa Teresita, pa je ovo bila prilika da se podsjete na školske dane.
 
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 18:00
Etnografski muzej smješten je u posebnoj kući napravljenoj samo za muzej. Postava muzeja nalazi se na četiri kata. Teška srca moram priznati da je ovaj muzej ipak bolji od naše Etnografske zbirke u Liču.
 
Evo par slika iz muzeja.
 
 
 
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 18:02
Kako reportažu uvijek završim s nečim lijepim evo za kraj jedna zajednička; Figureti i medo.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4243444546 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,390 sekundi.