Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 47>
Korisnik
Poruka
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 14:25
Ovu priču završit ću s nečim lijepim, a to je zna se Natalia. Spomenuo sam ranije da ona ove godine slavi Kinse (ovako se izgovara), odnosno ima Fiesta da le Quince, odnosno proslavu petnaestog rođendana (quince znači petnaest na španjolskom). Ovakve proslave tipične su za zemlje Latinske Amerike, a označavaju prijelaz djevojke u ženu. Ovo je vrlo velika svečanost, slična našoj svadbi. Šiva se posebna haljina (kao haljina princeze) i poziva se puno gostiju (Natalia je pozvala oko 100). Proslava traje cijelu noć i završava ujutro s doručkom. Sve obiluje raznim ceremonijama (ulaz, prvi ples, hrana, 15 svijeća, torta, karioke itd.), a jedna od njih je izrada spomenara sa slikama slavljenice. Natali sam ja slikao te donosim još jednu njezinu sliku, te zajedničku sliku modela i fotografa (rekao sam da ću završiti s nečim lijepim).




U idućem javljanju predstavit ću vam Japanski vrt, pa vas pozivam da i dalje pratite ovu temu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 16:00
lijepo
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:08

Odlično

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 22:06
Nisam se još rastopila i s užitkom pratim tvoje putovanjeTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 08:57
prelijepa je obitelj tvoga bratića! natalija je prava ljepotica!
zanima me kakav je osjećaj kad je božić po ljeti. neobično mi je vidjeti okićeni bor pored rascvjetanog stabla!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 09:35
Zaista toliko toga lijepog, novog i posebnog doznajemo uz ovo tvoje putovanje..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 09:39
tvojoj sestricni LJiljani zavidjam na dvije stvari: sto zivi u Andama i ima brojnu obitelj! no zahvaljujuci tebi vidjet cemo barem dijelic svega toga...   
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 10:13
Držislave HVALA, a Nataliji sretan rođendan i smile78iz daleke Hercegovine.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 11:01
Zahvaljujem također na vrlo zanimljivoj reportaži koju do sada nisam htjela prekidati komentarima, ali sam je stalno pratila. A mojoj imenjakinji, Nataliji, želim sve najbolje u novom razdoblju života u koje je kročila. smile169
P.S. Jedva čekam Ande! Wink
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 16:20

I ja ovim putem čestitam lijepoj Nataliji njen 15. rođendan. Sviđa mi se i ZAJEDNIČKA...

Napisao si da Kinse označava prijelaz djevojke u ženu. Imaju li i mladići  neku sličnu proslavu? Od koliko godina su punoljetni?

U odgovoru Baki na prethodnoj stranici (o "onoj" koja bolje snima, te priča više od tebe) sigurno si mislio na NivesZ...Wink

Da ne zaboravim - upućujem lijepe pozdrave sestrični pod nickom Alic-Tadic i također željno očekujem tvoje javljanje i slike iz Anda...

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 23:35
Davor i Mabel su se uključili na forum tako da će oni vidjeti sve vaše čestitke Nataliji.
Drago mi je da ti se sviđa zajednička. To je sigurno zbog toga što na majci piše Gorski kotar.
Dobro si pogodila da je ona koja više priča od mene NIvesZ, a onu od koje sam ja učio slikati, nisi još pogodila, probaj još jednom, možda pogodiš.
Gledao sam jučer slike s druženja u Rijeci.
Daj mi molim te pošalji jednu zajedničku sliku (može i s Brača) i napiši tko je sve na njoj da pokažem Seki. Ja znam večinu cura, ali ne bih volio pogrješiti.
Upravo sam se vratio iz ZOO vrta. Reportažu o tome napisat ću za par dana, a za sada vam stavljam sliku žirafe i njenog jezika. Neću ništa komentirati, jer kada sam prošli puta komentirao papige neki forumaši/ice nisu samnom htjeli razgovarati. Zaključite sami što je pjesnik htio reći.


Ovaj vikend je u Argentini dugački vikend jer se u ponedjeljak ne radi. Seka i ja idemo sutra u La Platu, u nedjelju idem s Davorom u jedan ekološki park, a u ponedjeljak ćemo isto negdje skitati, tako da vam neću moći složiti japanski vrt do idućeg utorka, ali ću zato, nadam se, prikupiti puno novoga materijala za nova javljanja.

P.S. Moje komentare slika iz Rijeke, ne mogu prešutiti, ali ću ti ih poslati na privatnu poruku.
Na vrh
NivesZ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NivesZ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 10:26
Prelijepo,prekrasno! Talentiran si,mora se priznati! Ne pricam najvise,to je notorna laz! Jedva cekam Ande!Tongue
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 11:36
dr.žislave,

hvala ti na prekrasnoj reportaži i pratećim komentarima.

Najprije da zaželim sve najbolje Natalii za njen rođendan i da joj se sve želje ostvare.
                          

Divno je putovati s tobom i upoznavati tako daleke krajeve, kamo su naši davno otišli trbuhom za kruhom.

Puno pozdrava tvojima, našim novim forumašima Seki, Davoru, Ljiljani i njihovim članovima obitelji uz punosmile79 svima.

A papige, predivne su, još kad govore...

Ova žirafa, sa dugim jezikom, mislim da je bodulska - jede iz susjedovog vrta. LOLWink

Puno pozdrava sa sunčanog Krka.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 11:44
Pratim temu i stalno virkam. Predivne ruže, maštovito ime kujice "Kiša"- baš super, rado bi se bućnula u bazenu, iako je i u Rijeci predivan sunčan dan, ali daleko od "bućkanja".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 14:16
Nataliji, imenjakinji moje snahe, sretan ulazak u odraslo doba, nek joj bude uvijek veselo i bezbrizno
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 08:18
Kako lijepo!!! Naravno sretno Nataliji, no jedva čekam nastavak reportaže. Lijepo je ovako iz fotelje upoznavati udaljene krajeve.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 13:46
Mislo sam da neću stići staviti Japanski vrt do utorka, ali kako je došlo do promjene planova (i vremenskih prilika) iskoristit ću ovo slobodno vrijeme za post o

Jardín Japonés (Japanski vrt)




Isto kao i vrt ruža (La Rosedal) nalazi se u sklopu parka trećeg veljače (Parque Tres de Febrero). Pod upravom je Japansko-Argentinskog kulturnog društva . Rasprostire san a oko 2 hektara površine i jedan je od najvećih japanskih parkova na svijetu, izvan Japana. Dovršen je 1967. godine i otvoren je prigodom posjeta princa Akihita i princeze Michiko Argentini.

U središtu vrta nalazi se jezero preko kojeg vodi Puente de Dios (Božanski most) koji tradicionalno predstavlja ulazak u raj.




Ovamo se dođe kada se pređe Božanski most. Da li ovako izgleda raj (još) n znam, ali bit će još slika, pa prosudite sami.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 14:00
Jezero je obogaćeno vodoskocima...


...i kamenjem dovezenim iz Japana...



...kao i tipičnim japanskim ogradicama...



...na kojoj sjedi jedna tipična argentinska ptičica Bicho feo (Pitangus sulphuratus)


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 14:10
Oko jezera je cvijeće. Na žalost proljeće je ovdje već dobro odmaklo tako da nije bilo puno rascvjetanih biljaka. Očito ću morati još jednom doći ovamo, ali na proljeće.





Na kraju šetnje vrtom dolazi se do kulturnog centra.



U kulturnom centru između ostaloga smještena je Zelena kuća poznata po kolekciji bonsai-a.

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 14:20
Šta da kažem,ludilo!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.