Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Crveno srce - Iresine herbstii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Crveno srce - Iresine herbstii

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Crveno srce - Iresine herbstii
    Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 19:12
Posto niko ne spominje ovu biljcicu evo ja cu malo


Zahtjeva svjetlo mjesto i temperaturu ne hladniju od 16 stepeni
Ne spada među poznatije loncanice a listovi pod suncevim zrakama dobivaju tamniju boju ,Od proljeca do jeseni sezahtjeva dosta vlaznosti
dok u zimskom periodu dovoljno ju je zaliti jednom sedmicno
Presađuje se svake godine u proljece
A redovno prskamo mlakom vodom

Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 23:15
baš je lijepa!
smile227
moram priznat da ovu biljku vidim prvi put Embarrassed

Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 23:17
 i ja je vidim prvi put...sviđa mi se...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2007 u 23:54
Dina sve vise me uvjeravas da imamo identican ukus..
Obozavam tu biljku...davno prije sam ju imao,no tesko ju je naci
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 07:16
lijepa biljcica...a kako se razmnozava?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2007 u 16:30
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

lijepa biljcica...a kako se razmnozava?



reznicama dugim oko 10-15 cm
stavim ih u vodu kad puste zile sadim ih u ocicnu zemlju jako vole svjetlost pa ih drzim na prozoru



imala sam jednu koja je bila duga oko 2 metra ali sam je osisala od nje napravila pelcere i podjelila    
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 11:43
Ovo prvi put vidim.Jako mi je zanimljiva.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 12:58
vrlo je dekorativna u kuci...  tako neobicno lisce ima i jednostavno mami poglede...
 
 
iam moja jedna frendica kod sebe na posu i jednostavno je wauuuuuuuu...
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2008 u 18:39
ako smijem dodati malu opasku- na slici je Iresine herbstii a ne hemigraphis
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:44
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

ako smijem dodati malu opasku- na slici je Iresine herbstii a ne hemigraphis
Baš sam mislila kako ju ja oduvijek imam pod iresine. A imam dvije, jedna cca 1,8 m, druga malo manja. U svakom slučaju na proljeće im treba "frizura" pa tko želi neka se javi na pp.
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 08:48
Kako sam vratila biljke na svoje mjesto jer nema bora, to i ostale imaju novi raspored.
I evo potražila iresine. Kat.rea tvoja, koja je došla Hoyi a ona ljubezno dala meni komadićak, koji sam s hormonom i plastičnom bocom "sredila"i primila se super, i evo uživam u njoj. Sad je dobila počasno mjesto, zato sam i potražila temu, da vidim malo jesam li je dobro smjestila. Ona je baš kao ova gore na slici.Još nije velika ali je bitno da živi!Big%20smile 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 15:16
Bako drago mi je da je živa. Na proljeće ju stavi van i vidjeti češ kakva će biti...... narasti će i dobiti baš tamno crvenu boju.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2010 u 17:50
Bako irezina je je jedna predivna biljka koju sam nekad imala nevjerojatno mi je bila draga....Clap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2010 u 23:35
Prekrasna biljka, imala sam je davno, ali mi je uginula.
Sjećam se da sam imala problem s ogoljavanjem donjeg dijela grana, odnosno padali su listići u donjem dijelu biljke? Zna li netko zašto?
                               
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 19:03
To se i meni događa i moje su sada skoro golih grana, ja pretpostavljam da im je suhi zrak, a i velike su... One vole puno vode, ali zimi se ih ne usudim previše zalijevati da ih opet ne utopim.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 15:22
Katice, a kakva su ti iskustva s orezivanjem? Jesi pokušala biljku nisko odrezati? Možda bi se ponovno razgranala, pa bi i u donjem dijelu imala listove, ili ne?
Lijepi pozdrav                       
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 15:46
Ja sam tu preslatku biljku dobila od kat.ree. Zaboravila na nju i pustila je vani. Neki dan mislim prazna tegla idem je isprazniti kad ono živo korjenje moje iresine. Brzo sam je natrag zatrpala, a kako sam se već pomirila s njenim gubitkom, sad me ful zaintrigiralo dali će izaći mladice.
Ako ne zna se što ću žicati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 21:26
ova biljkica je predivna..obozavam ovakve biljkice,nazalost nisam nikad imala a i nemam koga trazit pelcer al ako gdje naidem sigurno cu je nabaviti...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2010 u 21:32
Ona je sva takva, mislim te prekrasne crveno- bordo boje? Naprosto sam luda za crvenim cvijećem a kod ove , crvene definitivno ima u izobilju Clap.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 16:26


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.