Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonovo uho - Begonia hydroctylifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonovo uho - Begonia hydroctylifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Slonovo uho - Begonia hydroctylifolia
    Objavljeno: 22 Rujan 2018 u 13:23
begonije se lako razmnožavaju, odreže se pelcer ili grana, u vodu ili izravno u zemlju i to je to. Ja preferiram izravno u zemlju, lagana vlažnost supstrata, od velike vlažnosti može istrunuti. 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kris View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Rujan 2018
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2018 u 08:36
TREBAM POMOC
moja begonija je dosta velika i ima dve velike grane, ja bi to razdvojio na dva djela ali me malo strah to razdvajati na dva djela.
svugdje vidim mogucnost razmnozavanja listom ali nitko o presađivanju 
HELP?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2015 u 14:10
Hvala, Mari! Hug Nisam ni znala da ima tako medene, male, roze i neobične cvjetiće. Heart
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2015 u 19:25
procval ti jeTongue preslatkoSmile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2015 u 17:45
Meni je bilo žao odrezati taj prorupani list, a ona se snašla. Big smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2015 u 21:22
LOL kako se lijepo snašla Clap
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2015 u 20:42
cvate... kroz rupicu koju je napravila tuča - pustila je grančicu s cvjetićima Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 20:57
Moj mali doprinos ovoj zapostavljenoj temi... listići ponegdje poderani jer ju je u 8. mjesecu sredila tuča, iako je bila pod krovom... 
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 14:21
nedavno sam ga dobila,Thumbs%20Up 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:26
gt nemoj je stavljati kraj radijatora, mislim da nema potrebe

pažljivo je izvadi iz teglice pa još pažljivije skini zemlju i stavi novi suši i propusniji supstrat,
ili stavi tu istu zemju samu kraj radijatora do sutra, da se prosuši pa dodaj malo mrvljenog stiropora ili nečeg sličnog za propusnost supstrata

i obavezno stavi neke kamenčiće ili stiropor ili komade cigle na dno da ne stoji u vodi kad zaliješ

mislim da će se oporaviti, na slikama stvarno ne izgleda strašno - meni osobno, nije čak ni vidljivo
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:07
Pa to nam moraš malo detaljnije opisati o čemu se radi i kakva je njega da ti možemo pomoči.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 12:45
Ovu begoniu sam si jako željela. Sad kad ih imam nekoliko mladih one su oboljele. Molim za pomoć i savjet :




Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 11:57
Ono na bjedna se ne odnosi da je bjedna trebalo je ispasti jedna vrsta.Greškica prilikom pisanja. Evo i moje begonije.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 22:46
Pozdrav Yolli!Slonovo uho ili bjedna vrsta begonije.Možeš je razmnožiti iz pelcera ili staviti list u vodu gdje se lako ožiljava.Jako je ljepa i zahvalna imam je i ja ali neznam kako da stavim slikicu.Možda jednom prilikom.Pozdrav.
Na vrh
Yolli61 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yolli61 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 07:27
Molila bih znalce ove biljke da mi pomognu i kazu kad bi ovu biljku trebalo presaditi? Kako je pelcate?smile85 Vase supeeer izgledaju
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 21:18
evo jedna i iz moje zbegonijabirke
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 23:14
Ovo je moja zapelcana proljetos.Stvarno brzo rastu.


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 17:34
evo i moje...poznata je i pod imenom studentsko srce. Ja ju u proljeće iznesem van u sjenu, pa u jesen ponovo u kuću
 
 
Izvinjavam se ali slika nije baš najbolja.....Biljka je vrlo malo zahtjevna, vode što manje, pustiti da se zemlja dobro osuši pa onda zalijevati....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 14:43
Ako će biti kod nekoga,ja molim.
Mislim da mi je rosa poslala i kolko sam je pazio,ipak se osušila
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 21:34
Uh,sva puca od ljepote...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.