Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorište i vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorište i vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 86>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 15:15
Ja sam se s pivom otarasila tih balavaca, nema ih višeThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 15:28
Lako ih je istrijebiti ako ih nema puno,no kod nas su nekad prava pošast.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
doberman View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje doberman Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 15:45
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    
Namami bandu s pivom, ujutro ih samo skupi i presudi. Malo je to na duge staze ali svakako se isplatiLOL

Pazi ti da se ja ne nađem s njima pa da i meni ne presudišsmile156
 
Još da ih i pivom častimo, pa da bude pjesma do zore. smile135smile96
I onda pozovemo policiju da ih uhapsi zbog remečenja javnog reda i mira. smile195
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 15:53
@dobermanThumbs%20Up
Nije ti loša idejasmile121
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 15:59
smile156 smile156
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 16:00
Ma dajte ljudi! Tko je još vidio pivom puževe častiti? Ja bih onda radije sve vas počastila pivom ,a ne puževe,njih ćemo častiti s nečime od čega će krepavati.Začudo pošto ne podržavam nikakve otrove,čula sam da je kaveni talog živi otrov za njih.E pa na proljeće onda krećem u akciju!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 16:03
doberman ,a što je sa uništavanjem tuđe imovine? Mislim da bih za to puževi mogli zaraditi jaaaako veliku kaznu!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 16:09
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ma dajte ljudi! Tko je još vidio pivom puževe častiti? Ja bih onda radije sve vas počastila pivom ,a ne puževe,njih ćemo častiti s nečime od čega će krepavati.Začudo pošto ne podržavam nikakve otrove,čula sam da je kaveni talog živi otrov za njih.E pa na proljeće onda krećem u akciju!
Daj ženo, budi racionalnaako puževe počastiš s pivom, nestat će, dok ako nas počastiš jednom, nećeš nas se otarasit pa ti vidi
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 16:11
Naprotiv Bebi,meni bi bilo jako drago da se vas ne mogu otarasiti! Što ću kad vas sve volim!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 23:22
Draga Monstera, imaš lijepu Brugmansiu ( Anđeosku trubu ), a vrt uz tvoju ljubav će sigurno iz dana u dan biti sve ljepši, samo budi ustrajna. Sa puževima mislim da imamo skoro svi problema. To sa pivom je odlično, mislim na puževe, ali bi morala raditi u pivovari. Zato ja štap u ruke i u lov..... i imaš sigurno pravo da ih Doberman nema, jer nebi tak veselo mahal repom. A voluharice, priča za sebe. Zbog njih nemam tulipane, Avatarjedino ne jedu narcise (kuc,kuc u drvo). A sličice sa dugom i zalaskom sunca su krasne i ja si volim to uslikati.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 23:37
Hvala Draga Carol! Kao što sam već rekla isprobala sam već sve i svašta u vezi puževa.Ovaj puta ću eksperimentirati s talogom od kave ,pa ćemo vidjeti i taj učinak. Nemaju baš svi problema s njima,kod moje mame ih nema.Tamo kad ljudima pričam o tim puževima,svi me u čudu gledaju,nisu nikad ni čuli za njih i nisu ih nikad ni vidjeli,eto kao da ne živimo u istoj državi.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 00:18
Evo i mene u tvom vrtu, Monstera. Imaš lijepog bilja već sada, a do proljeća ćeš se već pobrinuti za vatromet tak da po ljetu ko vidi vrt ostane bez daha. Ima puno biljaka koje ne jedu puževi. I trajnica i jednogodišnjeg. Imam ti ja puževa isto pregršt, a rješavam ih se isto ko i Carol. Okrutno - štapom. Tu nemam milosti. Kad bi barem mogla tak i voluharice i krtice. Zbog krtica mi travnjak izgleda ko njiva. Iduće godine počinjem sakupljati sjeme za dijeljenje i razmjenu, pa da vidiš kak bu ti brzo premali.
Krasna ti je ona slika zalaska sunca. Kad to vidiš zaboraviš na sve probleme (mislim na puževe i ostale napasnike).
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 09:08
Joj fuj puževi! Kod mene ih je isto najezda. Susjedi ne kose svoj vrt, tamo im je fino vlažno, nitko ih ne dira... A kod mene dolaze na klopu Angry Sve živo su mi pojeli, čak su se i na ruže penjali.
Zato sam se jesenas, teška srca, pozdravila s mojim cvjetnjakom i posadila čemprese. Nadam se da njih neće pojest smile42
Na vrh
doberman View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje doberman Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 10:23
Vidim da se nekom sviđa moj rep. smile195
Emilly, isti slučaj je i kod nas. Kod susjeda se razmnožavaju, a kod nas dođu na gozbu. Prošle godine, kad je bilo puno kiše, plazili su čak i po kući. Užas. smile100
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 11:25
Draga Ana već ne znam što nisam isprobala protiv puževa.Ne znam da li ti je i koliko poznata biljka Sikavica ( od nje se rade Silymarin tablete) jako je slična čičku,ali daleko ljepša od čička.Što da kažem biljka je bodljikava,toliko da dok bi ju čovjek dirao treba itekako debele rukavice,ne bi vjerovala,bila je poplava,a mali pokvarenjaci su se uspentrali i na nju.Ja sam stala i mislim si: "Majko draga ,pa ima li čega što vi ne volite!" Isto mi je rečeno kako ih dragoljub i kadifice odbijaju,mogu mirno reći,ni to nije istina! I dragoljube i kadifice pojedu mi do korijena! Ne znam više što učiniti po tom pitanju.Ovo što kažeš za štap,ja sam ih znala na još okrutniji način rješavati,vidjela sam moju zločestu susjedu kako hoda nožem naokolo.Tad smo si još bile dobre,pa sam je pitala što radi.Ona kaže dođi vidi,ja odem k njoj,a ona sva već od bijesa i muke reže puževe kako kojeg nađe,tako ga i prereže i ode dalje.Počela sam i ja tako,no i to me već dosta umorilo i još više razbjesnilo,da te mjere da bih već od bjesa počela zubima škrgutati!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 11:36
doberman,di ćeš boljih uvijeta,nažalostConfusedMožda da malo susedu bukvicu očitate i da pokosi taj travnjakAngry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 11:57
Draga Ana toliko sam se razbjesnila na puževe ,da sam se zaboravila zahvaliti,pa evo Zahvaljujem ti na lijepim riječima! Zalaske sunca i igre boja na nebu,obožavam! A za sjemenje,potrudit ću se da i ja nešto skupim za razmjenu,pa da mogu razmjeniti nešto sa svima vama,dragim ljudima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:16
Kod mene jedino osteospermum nisu jeli, pokušaj s njim Wink

Doberman, i ja sam ih znala naći kako plaze po fasadi. Penjali su mi se čak u tegle od orhideja (par su i pojeli) Angry
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:20
E baš dobro da si mi rekla Emilly,dobila sam neke sjemenke toga cvijeta,reci mi da li si ti to kad sijala iz sjemena,da li je to zahtjevno?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 12:28
Uglavnom kupim gotove biljke.
Ljetos su mi se sami posijali u teglu sa amarilisima, sad su već veliki narasli.
Nije baš neka zahtjevna biljka. Bar iz mog iskustva
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 86>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.