Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtnjak i njegovi čuvari
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtnjak i njegovi čuvari

 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Povrtnjak i njegovi čuvari
    Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 23:59
kako smo napravili povrtnjak na našem glinenom zagorskom bregu
 
 
postavili smo stupove za paradajze, krastavce i mahune
 
rezultati su tu, ali i drač
 
kelj
 
tikva
 
hokaide tikvica
 
paprika
 
radič
 
prokulica
 
 
gredica sa zeljem
 
mini paradajzi
 
slasni paradajzići
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 00:05
A to su njegovi čuvari Svake godine novi
 
Ambrozije i Klotilda
 
Filomena
 
Florijan
 
Zakarije
 
Kunigunda
 
još jedna sličica da je bolje vidite.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 07:18
Povrtnjak je za 5, a čuvari su genijalni! Pa još ta imena! smile186Šteta što ne vidim Ambrozija i Klotildu. Gdje ih samo nađe?! Jesi li to ti bila tako kreativna? Svaka čast!
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 08:10
evo ih Andina, tu su

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 08:49
Super ste to napravili, pravi profesionalci!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 10:00
Pa to je u vrtu prava izložba! Još samo nedostaju Cvijeta i Cvjetko! E pa kad njih staviš, možeš naplaćivati ulaznice. Smile 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 10:10
super ti je povrtnjak a čuvari tek! Koja ti je to sorta mini rajčice, ona u dugim grozdovima? I što to raste iza, kupine ili nešto drugo? Ono kaj izgleda kao plantaža? Divno ti je sve
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 10:37
Draga Ana ,evo me opet malo kod tebe,ove slikice me ostavljau doslovno bez riječi.Prekrasno draga! Prekrasan ti je vrt!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 11:21
Krasan povrtnjak s prekrasnim čuvarima, tko ih ne bi poželjeo u svom vrtu? Jesu li uspješni? Kad se sjetim povješanih vrećica, CD-a, rastegutih mreža i što sve nismo probali u bezuspješnoj borbi protiv pernatih napasti. Odustala sam od povrtnjaka zbog fazana, vrabaca i tko zna čega još.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 14:03
Anabistrica bravo, svaka čast,  PREKRASNO!!!!!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 17:05
prekrasno smile227smile141za čuvare, ma kako vam se samo da Clap
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 00:28
Hvala svima, znala sam da će vam se moji čuvari dopasti. Jedne godine nisam napravila novog čuvara/čuvaricu pa mi je vrt bil jako prazan. Volim ih u vrtu makar su totalno neefikasni. Gledam ja jedno jutro kaj se to miče ispod strašila, kad ono zeko. Uopće ga nije primjetio. A tek ptičice ...
Ali ptice mi niš ne jedu osim sjemena salate, a toga tolko ostavim da ima i za njih i za mene za iduću sezonu.
Dođu meni i srne u vrt, ali ne preko ljeta ngo na jesen na salatu. Zato radim ogradu od žive vrbe. To je na dijelu prema šumi, a moram u veljači nastaviti.
Pogledajte kak to izgleda
 
tak je to izgledalo kad sam ga tek ispreplela
 
a ovak preko ljeta
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 00:34
Da Hana, između povrtnjaka i šume su kupine bez trnja. Bilo ih je 80, ali ih smanjujem, a posadila sam malina. E, njih obožavam, a obožavaju ih i ptice. Lani nije bilo trešanja pa su mi kosevi, drozdovi i čvorci pojeli sve maline, ali ih je bilo pod kraj ljeta. A ove godine ih nije bilo zbog suše.
A za mini paradajz ne znam koja je sorta. To sam jednom na nekom domjenku uzela uzorak za sjeme i stalno ga imam. A za ovaj žuti ko kruškice sam dobila sjeme.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 08:06
Ja bi ovo nazvala Umjetničkim vrtom
smile57
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 12:09
Ova ograda od žive vrbe mi je zakon! Ovo je stvarno umjetničko djelo!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 17:03
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Povrtnjak je za 5, a čuvari su genijalni! Pa još ta imena! smile186Šteta što ne vidim Ambrozija i Klotildu. Gdje ih samo nađe?! Jesi li to ti bila tako kreativna? Svaka čast!
 
Da, to su sve moje kreacije, Andina. Strašilo radim negdje u svibnju ili lipnju, a kreacija ovisi o trenutnom materijalu kojeg imam. Hrelić (fihtplac, buvljak) mi je dobar izvor materijala. Ipak mi treba dosta vremena da osmislim kompletan lik.
Imena? Sva su vjerovala ili ne, iz katoličkog kalendara.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 17:22
Ovako lijepe vrtne čuvare još nisam vidjela.Tongue,a dopala mi se i ograda od vrbe.Da li sama pelcaš vrbe na licu mjesta ili......?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 19:52
Predivan povrtnjak,a ograda od žive vrbe me ostavila bez teksta.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 20:47
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Pa to je u vrtu prava izložba! Još samo nedostaju Cvijeta i Cvjetko! E pa kad njih staviš, možeš naplaćivati ulaznice. Smile 
 
A kak bi trebali izgledati Cvijeta i Cvjetko? Mogu ih napraviti, samo ne znam kak.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 20:56
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Ovako lijepe vrtne čuvare još nisam vidjela.Tongue,a dopala mi se i ograda od vrbe.Da li sama pelcaš vrbe na licu mjesta ili......?
 
U veljači sam narezala grančica vrbe i zataknula u zemlju uz vrt.  Uz svaku sam zataknula kolac tak da ih ne pokosimo i primile su se, ali ne sve. Iduće godine moram popuniti. Grančice su bile debljine olovke - otprilike, a duljinu sam ostavila oko 60 - 70 cm.
U svakom slučaju, to se radi u kasnu zimu, ali kad nema snijega.
Planirala sam da ću naučiti plesti košare pa sam ih zato zasadila. S obzirom da od toga nema niš barem za sada, isplela sam vrbe jer mi ih je bilo žao šišati. Ko zna kak bu to izgledalo kad ostare.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.