Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 17:26
zvace ona tebe aurora cim je sretnes
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 18:36
a neces vjerovati danas smo se srele puuuuno puta...i ne sljivi me dva posto...al zato one bromelije smile93... ali bila sam karakter...

negdje u toku danasnje "kave" objasnila sam uzrok mojoj samodisciplini (otisla po jabuke i ni jednu biljku nisam kupila) 
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 18:38
a sutra ces opet ici po nesto....
naravno praznih ruku   

Ažurirao dina - 04 Prosinac 2007 u 18:40
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 18:46
ili kao sto sam i prije vise puta rekla : autom
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 20:00
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 20:46
jednino sto mi se desi, da nagodinu, ima sitnije listove, nego kada se kupi.
 
a donata stvarno ti je lijepa i velika BZ.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:29
Donata, superrrr!
Ja sam prošle godine kupila dvije ( iz iste kutije). Jednu odnijela sveki, a drugu ostavila sebi...moja je za manje od mjesec dana usahla, a njena cijelu godinu divlja i raste..izgubila je crvene listove, a danas vidim da su prošarali neki donji ( ne ovi s vrha listovi)...Kaže ona "ma vidi ovu, cilu godinu lijepa, a sad kad treba ona ce uvenuti"..ja mislim da ipak neće...
Donata, jesi li ti imala s ovom kakve "tretmane", tipa orezati, zamračivati i sl. ili si je samo ostavila na mjestu i ona sama rasla?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:33

Ja svoje podrežem, kada prodju i listovi otpadnu, a ove godine nisam ih zamračivao niti bilo sta takvo slicno i sada crvene. A treba im kratak dan da dobiju boju isto kao i kritantema da procvjeta!!

Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 20:24
Originalno poslano od člana frida frida napisao:


Donata, jesi li ti imala s ovom kakve "tretmane", tipa orezati, zamračivati i sl. ili si je samo ostavila na mjestu i ona sama rasla?


Ništa...bila cijelo vrijeme na istom mjestu u kancelariji...
znači u 15 sati se zatvaraju rebraste žaluzine ispred staklenih vrata...
Možda joj je to zamračivanje baš idealno...sad se svaki tjedan prihranjuje univerzalnim  ...i to je to. Baš me zanima dali će joj crveni listovi biti veliki kao prošle godine....tek su krenuli...smile91
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 20:31
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Krasna je,Donatasmile91
A jel se one mogu zapelcati grančicama? To kako je ti,Admine,porežeš,jesi probao grančicu zapelcati?


Ja sam nedavno probala ali nije uspjelo smile60...našla da se ipak razmnožava ljetnim reznicama...


Evo našla sam da joj potkraj ljeta treba smanjiti izvor svjetlosti na 10 sati na dan inaće neće cvijetati...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 21:21
Ako preživi do ljeta,probat ću
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 09:45
Krasne su,ja sam neki dan gledala u baumaxu no činilo mi se malo previše dati 50-70kn za jednu zvijezdu(kojoj listovi već polako žute jer je kod vratiju)
Na vrh
SueZP View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SueZP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 09:59
Ja sam bila jucer, i bile su tamo kod bozicnog asortimana... Cinile su mi se ok i nisam im mogla odoljeti. Jos samo da opstanu....
A MM se svidio amarilis, pa je i on krenuo put kucice s nama!Wink
"...sećanje je smešna lupa, koja sitne stvari uveličava..."
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 10:20
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Krasne su,ja sam neki dan gledala u baumaxu no činilo mi se malo previše dati 50-70kn za jednu zvijezdu(kojoj listovi već polako žute jer je kod vratiju)


jezivo je kakve su kod nas cijene biljaka Confused... već sam pisala negdje o tome, ali evo npr. u Berlinu je božična zvijezda - otprilike ove veličine kao što je SueZP kupila - u prosjeku od 2,5 do 3,5 eura...
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 10:27
to je skoro kao i kod mene, tu cu cca 25-30 kn
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2007 u 10:11
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Krasne su,ja sam neki dan gledala u baumaxu no činilo mi se malo previše dati 50-70kn za jednu zvijezdu(kojoj listovi već polako žute jer je kod vratiju)


jezivo je kakve su kod nas cijene biljaka Confused... već sam pisala negdje o tome, ali evo npr. u Berlinu je božična zvijezda - otprilike ove veličine kao što je SueZP kupila - u prosjeku od 2,5 do 3,5 eura...
                                                                                                                             
                     
 Pa i kod nas su takve cijene.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
tkošto
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2007 u 10:52
istina je da su cijene dosta visoke, ali dosta često se nađe cvijeća po vrlo povoljnoj cijeni samo su to manji primjerci.
Radije volim kupiti manji cvijet i uživati u njegovom rastu.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:25
Treba li je prihranjivati nečim?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:30

ja ju sad kada sve prođe, samo skratim i tako ostavi.

 
a zaljevam ju i prihranjujem preko proljece i ljeta kada i sve ostalo cvijece, nema nikakav poseban tretman!!
 
i dobra je ove godine, imam jos jednu ali je bila više u hladu i nisu joj brektele uspjele pocrveniti!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:31
a ove godine nedostatke sam malo prekrio sa sanseverijama Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.