Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Alsobia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Alsobia

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Alsobia
    Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 12:42
Ne mogu naci temu o njoj, valjda nije otvorena, ispricavam se ako jeste.
 
Divna biljcica, daleka rodjaka africke ljubicice, laganija za uzgoj od nje, pusta vrijezice kao jagoda i lagano se zakorjenjuje, a cvjetic je sama cipka.
Slika je sa neta, jer sam bila ljena da slikam svoju, a cvate cijelo ljeto, prestala je tek negdje u studenom, ostavila sam je u plasteniku, mozda bih morala barem jednu malu rezervu donijeti doma.
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 13:38
Prekrasan cvjetić!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 07:44
nina stvarno je predivna smile94, gdje si je samo našla
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 07:57
Kako je lijepa, nježna, nježna...!!!
Bože, koliko li još ima biljaka iznimne ljepote o kojima pojma nemam?!
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 21:05

Prelijep cvijet ,uvijek nešto novo Tongue

"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 13:14
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

Kako je lijepa, nježna, nježna...!!!
Bože, koliko li još ima biljaka iznimne ljepote o kojima pojma nemam?!


Ovome zaista nemam što dodati.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 13:29
smile227  ti si carica sa svojim cvijecem
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 15:11
Divan cvijet! Gdje si ga nabavila!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 13:57
smile64Draga i ja se iznenadila ljepotom!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 19:14
kako je neobično lijepa, pretpostavljam da je imaš i u drugim bojama?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 22:38
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

Kako je lijepa, nježna, nježna...!!!
Bože, koliko li još ima biljaka iznimne ljepote o kojima pojma nemam?!


I ja bih voljela znati koliko vrsta biljaka iznimne ljepote Nina ima!!!  Da barem na jednom mjestu vidimo čime bi nas u proljeće još mogla ponuditi da ukrasimo svoje vrtiće i terasice!!  Nina, zašto ne staviš biljčice koje češ imati za prodaju u jednu svoju malu prodavaonicu!!!  Mislim da bi nas veoma obradovala ponudom  ali i mi tebe kupnjom!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 14:07
Sara, koliko ja znam, od alsobie ima jos samo jedna boja, bijela sa ruzicastim, ali tu nemam i nisam je nikad vidjela kod nekoga od koga bih mogla kupiti ili traziti.
Free, imam ja toliko biljaka, ali zapravo prodajem ogranicen izbor, one koje sam zaista testirala i koje su se pokazale jako zahvalne za svaciju (ili barem svaciju) ruku i za ove dvije hrvatske klime. Ostalo je sve u raznim fazama eksperimentiranja, istrazivanja, itd....
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 15:55
Nina, pa ako trebaš kompanjona smile213za testiranje i istraživanje u kontinentalnom dijelu ljepe naše, dobrovoljno se javljam!!  Sve mi se čini da imam barem jedan uvjet: zrnce ludosti, jer ove moje trenutne 388  tegle upravo to i jesu!!  Zrnce ludosti i isprobavanje ruke!!!smile156
Da dobijem na lotu, napravila bi 3 grijana plastenika 100mx30m!!  A za to danas trebaš biti totalno lud, a to mi je želja od davnine!!  A ovih 13,5 miliona kaj nam je izmaklo, izuzev sretnog dobitnika, moglo nam je riješiti sve želje i željice!! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 22:11
Andina nam je podijelila alsobije jučer na kavici. Svoju ću sutra presaditi u teglicu, a sad imam par pitanja. Gdje da stavim biljku, na sunce ili hlad, mogu li je staviti na verandu kad zatopli ili mora biti skroz u kući.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 23:40
Koliko sam pročitala na nekim stranim forumima, alsobia se uzgaja kao i afričke ljubičice. Dakle, u kući, s obiljem svjetla, ali ne i direktnog sunca. Voli toplinu. Tlo treba biti bogato hranjivim sastojcima, rahlo i propusno, po mogućnosti pomiješano s perlitom. Važno je da se ne zasuši, tj. redovito ga treba održavati vlažnim. Listove se ne smije prskati jer onda strunu. Prihranjivanje je obavezno svaka dva tjedna ako želite da biljka cvjeta. Ujesen će prestati cvjetatii. Biljka zimi miruje pa je treba rjeđe zalijevati. Kažu da najljepše izgleda u visećim teglama jer pušta vriježe koje lijepo padaju preko ruba teglice. Ja ću svoju ipak pokušati staviti na balkon u sjenu kad dođe toplo vrijeme, tek toliko da vidim kako će se ponašati.
Ako sam u nečemu pogriješila, molim Ninu da me ispravi.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 06:22
Ha, ha, Free, tek sada vidjela tvoju poruku! Ah, da nam je samo malo vise uvjeta, gdje bi nam bio kraj!
Andina, sve si u pravu, barem koliko ja znam. Ja cu moju pokusati prihranjivati kao i ljubice sa gnojivom bogatim fosforom.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 10:55

Nina a da li bi i ja mogla prihranivati svoju svaka 2 tjedna, ako mi je prodaš Wink !!! 
  Erithrina me nije pokolebala nimalo, jer duranta, češki slakić i calliandra rastu a coocineus još čekam, prenijela sam ga van!!  I čekam   smile64 !!!!!

 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 05:13
Free, poslat cu ti nekoliko rozetica alsobie, pa se igraj i zakorjenjuj. Da ne kopam po arhivi, posalji mi adresu na pp.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 01:44
Niknula mi alsobia!!!
Ne znam jesu li vam se uspjele razrasti rozetica koje nam je Nina tako nesebično podijelila, no meni je, nažalost, uginula i to kad sam je presadila u rahliji supstrat. Možda sam pretjerala s vodom. Za inat sam nabavila sjeme, posijala ga prije dva tjedna i jučer je niknulo. Cool

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 05:41
bravo andina smile126

alsobie koje si mi poslala su se držale do ljeta, na mom balkonu im je bilo prevruće iako nisu bile na suncu, već svjetloj sjeni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.