Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje - generalna tema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje - generalna tema

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 33>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2016 u 22:19
bugica prekrasna je Thumbs Up

evo jedna moja, bila mi je skoro "otišla"

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2016 u 19:11
Operacija spašavanja uspješno izvršena. Gledam u nju bugiceza5 već 5 minuta ... predivna je. Big smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2016 u 18:55
Procvjetala prva koja je kupljena u sumnjivom stanju Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2016 u 20:12
Rekla bih da jesmo... LOL

Petit, prelijepa ti je dejica. smile64
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2016 u 19:06
Preeedivna je petit, ma one su ludo zarazne (ili smo mi pravi ovisnici Big smile).
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2016 u 15:57

moja prva orhideja i moja prva postavljena slika
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 11:42
Kod mene je definitivno manjak prozora. LOL Zimi je velika gužva posvuda.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 10:25
i meni je bila nepoznanica to spašavanje, ali vrijedilo je pokušati, ma znaš što orhideje su jako zahvalno cvijeće, one dugo i neumorno cvatu, samo da je više prozora
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 10:15
Zahvaljujem, napravit ću tako. I nadala sam se da će me netko savjetovati, iako iščitala sam i temu, ali lakše je kad ti netko kaže, pogotovo jer nemam iskustva s orhidejama. Bacam se na posao i nadam se da će uskoro biti kao nova. smile127
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 10:11
ako ti je sumnjiva, nemoj dugo čekati nego odmah je izvadi iz tegle očisti od kore, odreži sve do zdravog, operi pod mlazom vode, dobro osuši, pospi cimetom i posadi u novu koru, teglicu isto dobro operi, osuši.....nemoj polivati nekoliko dana, a onda pomalo vode, neko vrijeme će mirovati a onda će krenuti i bit će lijepa
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 10:01
Imam ja još dvije tako kupljene i oporavile su se. Ova mi je u startu presumnjiva, no odlučih probati akciju spašavanja. Definitivno je bila prezalivena, a korjenje ne izgleda trulo, nekako je zelenkasto, a kod ovih kod kuće, dio korjenja je čisto bijel. Ova kupljenja ima sve samo en bijelo korjenje... zato me i strah da će krepucnuti. Zasad je na "sušenju"...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2015 u 09:47
bugica, listovi su zdravi    kakvo je korjenje?

tako sam i ja dvije spasila, isto za 10 kn kupila i eno ih već godinama lijepe zdrave, cvatu kao i one što su nabavljene u cvatu po redovnoj cijeni

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 22:13
prekjučer kupljena i, nadam se spašena, za 10 kn u Pevecu u Zg
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 11:50
Jesu li ti crvici bijele boje i sitni, jeeedva vidljivi? Ako jesu, onda su skokuni, tako se zovu.
Mozes na netu naci informacije o toj bubici.

Inace i meni su ljubicice sve stradale, ali od grinje. Mladi listici su im u sredini svijetlili i obolijevali.
Imala sam ih minimum dvadeset saksija.
Ako to kod tebe jesu skokuni, nisu oni izazvali to stanje, vec previse vode a oni idu na prevlazne biljke. Inace ta bubica ne bi trebalo tako da steti biljkama.
Na vrh
sloboda11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Veljača 2015
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sloboda11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2015 u 18:08
Pitanje! POMOĆ
Orhideja do sada zdrava, puna cvijeta odjednom su počeli žutjeti listovi, mlitaviti. Mislila sam da je prerasla, pa sam je izvadila iz supstrata da otklonim suvišne žile, !!! kad ono mali puzavi crvići bježe. Žile su bile stanjene, smeđe, vlažne. Odrezala sam sve te žile do ONIH GORNJIH BIJELO - SIVIH KOJE SU BILE IZVAN TEGLE - JEL TO JESU ŽILE? Istuširala sam što je ostalo.
Posudu sam oprala, supstarat nemam do sutra, i sad što da radim? Da je ostavim u vodi? Ili bez vode do sutra?
Hvala

I da, zaboravih pitati da li je sansa da je zarazena i druga orhideja koja je bila blizu ove? Imam iskustvo s africkim ljubicama da su krepavale jedna po jedna ili sve odjednom...sto uzrokuje te crvice? Hvala svima
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2015 u 12:59
Niti jedna biljka ne voli baš selidbe, ali "nužda zakon mijenja" pa ako ju na kraće vrijeme preseliš sa prozora, neće se ništa strašno dogoditi - bolje to nego da na otvorenom prozoru bude izložena propuhu ili suncu.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2015 u 11:37
A smijem ju preseliti? Čitala sam da ona ne voli preseljenje.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2015 u 10:00
Možeš tako napraviti, jedino što orhideja ne podnosi propuh pa ju od toga moraš čuvati. Njih se ljeti može i vani držati - treba im izabrati zaštićeno, ne pretoplo mjesto gdje ne dopiru direktne zrake sunca. Ja sam ih znala na viksi držati kroz cijelo ljeto vani.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2015 u 07:57
Stavila sam orhideju na južni prozor i procvala mi je. Imam pitanje, pošto ćemo po ljeti često otvarati prozor, kamo da je stavim?Da li se slobodno premjesti ,dok bude otvoren prozor, na ormarić malo dalje od prozora i opet vrati na prozor?
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2015 u 19:04
Cimi, ne mogu te zamisliti bez orhideja, ali valjda se covjek svega zasiti a unucici su najljepsa cvjecka i najvece blago.

Ja sam svratila na temu samo da kazem da sam sokirana jednostavnoscu i nezahtjevnoscu ovog cvijeta! Mislila sam da je "spansko selo" uzgajati i odrzati u zivotu ovu egzotiku, ali ja ne vidim da je ista teza za uzgoj od najobicnijeg fikusa elastike Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 33>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.