Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje - generalna tema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje - generalna tema

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 33>
Korisnik
Poruka
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 20:33
Stvarno su prelijepe.Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 21:13
Prlijepe orhideje !
 
Na slikama sam vidjela plave orhideje ,da li su tako prirodno plave ili su obojane ?
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 22:32
anči, to je i mene zanimalo..cure su rekle da je to od tinte te da je boja slijedece cvatnje bijela..bas steta, jako je lijepa..
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 09:26
Da,nije prirodna bojaThumbs%20Down
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
geceta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje geceta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 13:29
Eto konacno i mene ovdje :-) zadnjih godinu dana poludila sam totalno za dejicama, sada ih imam 11 ( 4 nove iz Kalie, za sada samo 4 ), cim poslikam i skuzim kako ih staviti gore, i vi cete uzivati u njima. Za sada jednu od njih spasavam ( phal ), jedina je koju sam kupila u Konzumovoj cvjecarni, prezivjela je jedan cvat i sad kada je na pomolu novi i na obje grane ima puno pupova, sad joj je lisce totalno izgubilo napetost a i jucer sam je isla podbrobnije pregledali i dijagnoza je da je 98% korijenja otislo u nepovrat. Porezala sam dakle gotovo sve, posusila je, posadila nanovo i ne znam, sto mi sad preostaje osim da cekam? Eh i da, jos jedno pitanje, ja svoje dejice drzim na istocnom prozoru i za sada mi se tu dobro drze, nekako u drugim prostorijama ne uspijevaju bas, ili je preblizu grijanju ili prehladno. Mislila sam neku u kupaonu stavit, koja bi bila dobra vrsta? Hvala na odgovorima!
Na vrh
geceta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje geceta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:24
eh i da, kako brinut za brassiu?
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 09:55
Nakon ovih slika čovjek poželi opet u shopping....
Tena 28.3.2010
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 09:57
d.i.n.a.Thumbs%20Up Nakon ovih slika dođe mi da spavam u orhidejama smile156
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 10:12
Al fakat ih nemam di više stavit. Najgore je kaj ima stvarno prelijepih skoro badava. Malo bum prošetala tek toliko da uživam ...
Tena 28.3.2010
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 10:27
Ni ja.Velim ja,još malo pa ću spavat u njimaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 14:08
bila sam u kaliji
kupila sa cattleyu paph i 3 phala...

nisam baš oduševljena ponudom... phalovi po 40 kn većinom bijeli za ove ostale traže 80 čini mi se a oni koji su meni bili su po 120 kn too much

paph sam uzela da probam cattleyu isto... ali vidim da ću ju trebat presadit čim ocvjeta a mirišiiii

brassije su bile zatvorenih pupova i bila je jedna žućkasta jedan cvijet otvoreni ali nije mirisala tako da nisam uzela

ugl spi sam love dosta za sada na njih nemam više ni mjesta di ih stavljat zasada... moram mm-a da mi te police više napravi
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 14:25
Ajde Zvjezdana da si se i ti počastilaThumbs%20UpIma li u kaliji supstrat za dejice??Ali ne onak zemlja sa korom nego sama kora ili kora sa korjenjem paprati?Da bude supstrat fino prozračan..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 14:56

paphiopedilum


cattleya uh što miriši :)




phalovi

eto ih :)

nisam gledala supstrat uopće to ću ić kupit kad mi bude trebalo :) a imam kandidata par :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 14:57



i ove sad cvjetaju plus ona žuta od prije i ona bijela sa rozim šta sam prije stavila i ona točkasta
Per aspera ad astra.



Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 14:59
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 15:01
jesam vidjela sam to već :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 15:09
cure, hvala na pohvalama :)))
 
evo vracam :) Zvjezdana, prekrasno!!! svaka cast na hrabrosti za ove nove vrste... mene malo struh se petljat s nepoznatim.... Embarrassed
 
imam jednu napomenu za Kaliu, tj. ne kuzim te njihove cijene... kupila sam 4 orhideje od kojih je jedna bila 37 kn, dvije po 69 kn i jedna po 95 kn, na blagajni je to sve skupa kostalo oko 166 kn neznam tocan iznos...
mislim ne zalim se Wink samo napominjem da im cijene nikako nisu u skladu s onim sto naplacuju... :))
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 15:25
vidiš ja nisam ni pogledala račun blesa.... vidit ću kad dođe mm ostao mi u njegovom novčaniku...


i da lijepo stave orhideje u teglice i ako neznaš i to ti naplate koliko sam skužila... možda je to kod tebe bilo?
Per aspera ad astra.



Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 15:27
i mene struh :) ali budem nekako uspjela... ma najviše me strah paukova hebenih jer mi već tri ljeta za redom se pojave... ove godine mi ej samo jedan phal otišo ali opet grrr
Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 15:59
Super šoping!
Ja bi ti samo savjetovala da cattleyu presadiš što prije. Ja sam danas raskoala onu veliku, došlo mi da plačem...
Korijen joj je kompletan truo. Sve sam izrezala, podijelila ju na dva dijela... Sad kako joj bude. Nadam se samo da nisam bacila tolike novce... Uh, baš sam se zaletila Confused

Takvu bijelu catt sam i ja imala (kažem imala jer sad cvate ovako LOL
)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 33>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.