Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje - generalna tema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje - generalna tema

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 33>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 08:36
Hvala, desert rose. Embarrassed Lijeva je phal, a evo slikice desne izbliza...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 09:30
Možda je hibrid? I mene zanima! smile215
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 10:22
Malo sam prošvrljala, to bi mogao biti oncidium - po listovima, malo zaobljenim na vrhu, a koliko vidim ima i par mladih izdanaka u tegli kod glavne orhideje, a oncidiumi se upravo tako šire i razmnožavaju... kako sam čitala, ostale orhideje dobivaju keikije na cvjetnim stapkama... molim da netko kaže je li to točno. Embarrassed
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 10:32
Kako dobro! smile213Odmah si dobila i podmladak! Biti će rasađivanja, pripremi supstrat za orhideje! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 10:36
Da, da, to mi je baš super... u paketu orhideja mama i tri malca... smile71... a cijena 25 kn, sniženo sa 92 kn...idući tjedan odoh kupiti supstrat i tegle naravno... još sam se pitala zašto ova orhideja nije u prozirnoj tegli - oncidium (ako je to oncidium) upravo ne mora biti u prozirnoj...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2015 u 11:12
Sada sam i ja malo pogledala po netu, i meni izgleda kao oncidium... uh, ima jaaako lijepih primjeraka!

Thumbs Up
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
buzzybee View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2015
Lokacija: sl
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buzzybee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 15:14
Bugicaza, čestitam na novim orhidejama, izgledaju krasno. Sve orhideje koje kod nas prodaju pod tim nazivima Orhidacea i sl.(vidim da piše na etiketi) su zapravo hibridi što znači da su nastali križanjem više različitih vrsta orhideja. Vjerojatno jeste u nekom srodstvu s Oncidiumom s obzirom na izgled ali teško je reći, pogotovo bez cvijeta. Ja na tvom mjestu ne bi razdvajala mladice. Orhideje tipa oncidium se dijele kada biljka poraste tako da možeš zadržati barem tri bulbe (zadebljana stabljika) po diviziji. u suprotnom gubi na snazi i neće cvjetati skoro. Zapravo se ne radi o više biljaka u jednoj tegli, oncidiumi rastu simpodijalno i to je zapavo jedna velika jedinka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 15:26
Hvala puno na ovako iscrpnim informacijama. Hug
Na vrh
buzzybee View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2015
Lokacija: sl
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje buzzybee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 15:34
Evo par linkova na temu oncidiuma i njegovih hibrida ako nekoga zanima i služi se engleskim. ugl. ja sam puno naučila i pomoglo mi je da spasim par orhidejica koje su bile u lošem stanju.

https://www.youtube.com/user/MissOrchidGirl/featured

https://www.youtube.com/watch?v=DgmoGimzjLQ&index=10&list=PLxo6tXzj__mZ6IEi0MNu2UvxyJ9bwbKDZ

i na temu presađivanja:

https://www.youtube.com/watch?v=gRDNCBxQmDw
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 15:43
Pozdrav :) evo nova sam na forumu i imam par orhideja, pa imam pitanje u vezi jedne orhideje. taman su mi prosli cvjetovi, novi listici rastu i izgleda mi kao da je druga orhideja raste u istoj posudi. evo slikica pa pomagajte.. ako jeste, trebam li je presaditi ? hvalaa


[/URL]
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 17:01
Za sada ju nemoj dirati jer nema još dovoljno razvijeno korjenje da bi se mogla samostalno dalje razvijati. Moje bebice su i cvjetale uz mamu. Dobro bi bilo presaditi ju u veću teglicu i novi supstrat, a pri tome joj odreži sve suho i trulo korjenje.
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2015 u 17:11
razmisljala sam presaditi je u hidrokulturu. vidim da vecini bolje uspjevaju u tome..
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 11:21
treba mi mala pomoc oko ovoga.. Presadjivala sam ovu orhideju i keiki je skroz uz majku, ne znam kako da ih odvojim :(

evo i slika

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/phalaenopsis/77051.aspx -
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 14:18
Evo i mojih:







Eksotika je kul
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 19:57
Originalno poslano od člana jo jo jo jo napisao:

treba mi mala pomoc oko ovoga.. Presadjivala sam ovu orhideju i keiki je skroz uz majku, ne znam kako da ih odvojim :(
evo i slika
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/phalaenopsis/77051.aspx -
Ova bebica je još uvijek potpuno vezana uz mamu i bez nje ne može preživjeti jer koliko vidim nema niti jedan svoj samostalni korijen. Ostavi ju i dalje uz mamu, a možeš ju odvojiti tek kasnije kada bude razvila dovoljno korjenja da može sama preživljavati. Ja sam odvajala mlade orhideje ali sam neke i ostavljala uz mamu. Iz svog iskustva mogu reći da radije ostavim mladi phal uz mamu i pustim ga da tako i cvjeta. Odvojene mlade orhideje su mi puno sporije napredovale od onih koje sam ostavila uz mamu, s time da sam mamu presadila u veću teglicu i novi supstrat.
Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 18:21
ima korjencice,stovise povece  ali su skroz zapetljani uz korijenove mame,izvijaju se izmedju.. presadila sam je u vecu, ne mislim ih razdvajati da nebi nesto pokvarila..
Na vrh
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2015 u 10:13
Imam jedno pitanje, može li orhideja proljeće preživjeti vani? Imam usku klupčicu od prozora i često zapnemo za njih i padnu i već su mi listovi izranjavani, pomislila sam da ih kad zatopli stavim van na mjesec dana da se malo oporave?
Na vrh
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2015 u 10:57
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/moje_orhideje/77160.aspx -
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2015 u 11:06
Mogu ti orhideje van.Ja svoje kad zatopli iznesem u "Duboku hladovinu" i budu vani sve do prvih mrazova.
Napreduju jako dobro i cvijetaju,samo pazi da nisu na suncu.

Na vrh
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2015 u 15:29
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/phalaenopsis/77161.aspx -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 33>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.