Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 58>
Korisnik
Poruka
jo jo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Veljača 2015
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jo jo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2015 u 19:34
u onom kaktusu cvjecari pored mepasa imaju fine, iako su od 35-40 km :/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2015 u 08:39
Ninett prekrasne su i više od toga
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2015 u 22:12
Hvala Mandevila...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
cicaaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2015
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cicaaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2015 u 20:20
drugari  treba mi vas savet.Cudo sam napravila jaoooo...jedna orhideja mi bila sumnjiva presadila sam je korenje je bilo 80 posto trulo stavila sam u nov supstrat list je bio JAKO LEP ZELEN tj bilo je 3 lista i jednog dana vidim jedan list joj otpao a nije ni suv ni povijen cvrst je i zelen bio kao da ga je neko slomio a nije niko samo je  otpao  :cry:...uzea sam izvukla je iz supstrata da vidim da je nekako stabilnije vratim nije bila stabilna i i vidim da joj je ono malo preostalog korenja trulo i meko kako sam povukla da ga otkinem odvojim ta dva lista od onog glavnog dela(sto ide izmedju korena i lista)i ostanu mi SAMO DVA LISTA SPOJENA U RUCI ...jel postoji neki nacin da bilo sta uradim sa njom mucenicom tjsa ta dva lista koji nemaju ni koren NIJEDAN ni cvetnu drsku   :sad9:  ???
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2015 u 21:44
Ma nema šanse da išta napraviš sa ta dva lista. Pomiri se sa tim da ti je phal krepucnuo...
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 20:15
Na donjoj strani lista pri vrhu primjetila kao male prozirne kapljice. Kad sam ih dotakla to je nešto gusto, rasteže se kao ljepilo. Biljke inače odlično izgledaju, čak je prošlogodišnji keiki s tri mala listića potjerao cvjetnu grančicu s dva pupića. To još nisam vidjela i neznam trebam li reagirati i kako. Cimi, možda imaš neku ideju?!
Na vrh
cicaaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2015
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cicaaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 20:55
joj :( plakala sam kao kisa sto sam je upropastila ...
kakva sam ja budala ne znam gde sam gresila toliko nikad je nisam zalivala pre 7.dana...
vezala sam se za nju..al nemam srece
hvala devojke svakako..
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 21:47
Ljepljiva rosa na listovima phala je  biljni sok koji inače biljci služi kao hrana, a kada je biljka u naponu snage proizvede višak soka koji onda izađe na površinu lista.
Na taj način biljka i primamljuje oprašivače. Problem je što taj sok primami i kukce koji oštećuju biljku pa je uputno taj sok vlažnom krpom obrisati. 

Cicaaca, ne sekiraj se zbog phala. Ne mora biti da si bilo gdje pogriješila - ponekad se jednostavno biljka razboli i ode u vječna lovišta - baš kao i ljudi.  
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2015 u 22:09
Cimi smile78tako ću uraditi - obrisati.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2015 u 09:10
I ja sam primijetila tu smolu, hvala Jadranki na pitanju a Cimi na odgovoru.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 18:00
Znam da sam nestrpljiva no čemu čekati i živjeti u neznanju kada imam vas? LOL Zanima me što će to biti, da li nova cvjetna stapka raste na staroj ili je riječ o keikiju? Isto mi raste i na drugoj stapci (ova je odrezana nakon četvrtog a druga nakon trećeg koljena).


Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 21:51
Meni na brzinu izgleda kao nova cvijetna stapka.
Eksotika je kul
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 09:15
Na početku 3. mj. odrezala sam nakon cvatnje iznad trećeg koljena. I evo nakon samo mjesec dana jedna lijepa cvjetna grančica.



Draga desert, stižu ti novi cvjetići. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 10:56
DR to ti je nova cvjetna grančica sasvim sigurno.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 15:16
Hvala vam ljubiteljice phalova! Baš me zanima daljnji tijek događaja. Ovo mi je puno ljepše i zanimljivije od kupljene biljke u punom cvatu. Nadam se da ću je održati do cvjetova... smile162
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
cicaaca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2015
Lokacija: Beograd
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cicaaca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2015 u 09:21
Drugari,znam da ste svi pisali da se orhideja ne presadjuje u fazi cvetanja nikada,ali mojoj je jako puno korenja istrulilo vidim kroz saksiju .Pritom nisam preterala u zalivanju dobila sam je sa tako losim korenjem.Da l da je ipak presadim iako cveta sta da radim? strah me da ne istruli skroz ...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2015 u 10:13
Ja sam svoje poslije kupnje gotovo redovito odmah presađivala u veću teglu, a uvijek sam ih kupovala kada su u punom cvatu. Nijedna nije pokazala da joj je to naškodilo. 
U svakom slučaju kod presađivanja treba biti jako pažljiv i odstraniti sve trulo i osušeno korjenje. Ta mjesta reza zaprašiti cimetom.
Na vrh
anica123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Travanj 2015
Lokacija: Derventa
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anica123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2015 u 21:47
Pozdrav svima :D Imam problem sa orhidejicom,jedan list joj je pozutio i otpao i to najdonji list,a sad se na ostalim listovim a nesto pojavilo kao da trunu i to u sredini.Sad ne znam sta da radim,bojim se da je nisam puno zalijevala.
Na vrh
anica123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Travanj 2015
Lokacija: Derventa
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anica123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2015 u 21:51

http://s375.photobucket.com/user/Anica_Kulaga/media/Mobile%20Uploads/1429792498466208932435_zpskhtgbvzl.jpg. - http://s375.photobucket.com/user/Anica_Kulaga/media/Mobile%20Uploads/IMG_20150423_123200_zpsji1rnyam.jpg.html - </a>
http://s375.photobucket.com/user/Anica_Kulaga/media/Mobile%20Uploads/IMG_20150423_123209_zpsbnbizaga.jpg.html - </a>Anica_Kulaga http://s375.photobucket.com/user/Anica_Kulaga/media/Mobile%20Uploads/IMG_20150423_123145_zpsmilhwxr4.jpg.html - </a>
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 14:05
Veliki pozdrav svima i hvala vam za ovo divno mesto na kome mozemo da se informišemo o ovim divnim krasoticama, a i da uživamo u prelepim slikama. od skoro sam ponosna vlasnica dva phala i još jednog kog sam dobila na oporavak (ako bude uspelo).
Pročitala sam ovu celu temu i informisala se o svemu što je potrebno. Molim vas za savet oko mesta na kome ih treba držati. Moji prozori su okrenuti na istok i jugo-istok ali je problem sto je iznad mog stana terasa tako da su mi prozori jednim delom natkriveni pa se plašim da im neće biti dovoljno svetla. Predveče im palim jednu lampu pošto sam negde pročitala da dobro podnose veštačko svetlo pa se onda nadam da će im možda malo pomoći. U nastaavku ću ostaviti fotose da ih vidite. 
Zalivam ih na 8 dana tako sto ih utapam u vodu na sat vremena, a jednom mesečno ih prihranjujem.
Bila bih vam zahvalna na nekom savetu
Veliki pozdrav svima.


nisam sigurna da mi je pošlo za rukom ovo postavljanje sličica



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5152535455 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.