Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - DRIN - Tekuće mineralno gnojivo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


DRIN - Tekuće mineralno gnojivo

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: DRIN - Tekuće mineralno gnojivo
    Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 11:28
evo nečega što sam nedavno saznala a može biti jako korisno za vaše biljke u kući, vani i vrtu. Ja još nisam isprobala (čekam da mi stigne)...
Možete i uguglati DRIN pa vam izbaci još o njemu...
Možete ga kupiti u svakoj boljoj poljoapoteci.
Evo i teksta:


autor: Nenad Bizic

DRIN
Tekuće mineralno gnojivo – prirodni fiziološki biostimulator
Drin aktivira biokemijske i enzimatske procese u biljci i poboljšava rezultate metabolizma i procese sinteze.
Sadrži visoko koncentrirane L-? aminokiseline, kao što su alanini, arginin, asparginska kiselina, cistein, glutaminska kiselina, glicin, hidroksi prolin, histidin, izoleucin, metionin, fenilalanin, prolin, serin, treonin, triptofan, tirosin, valin, koje su potrebne za sintezu proteina.
Te aminokiseline biljka brzo asimilira. U prirodi se te aminokiseline tvore biokemijskim procesima, te mi ubrzavamo taj proces dodavajući ih direktno na list te je metabolizam puno brži.
Aminokiseline stimuliraju razvoj i metabolizam brojnih organa biljke, poboljšavaju učinak mikroelemenata, pospješuju njihov brzi premještaj po biljci u organe u kojima su potrebni.
Ostale komponenta su prirodni biološki poboljšivaći – to su vitamini, posebno B6 (folna kiselina) i Atca (N-acetil-tiazolidin-4 ugljična kiselina) koji je prethodnik cisteina (to je vrlo važan aktivator metabolizma).
Sa upotrebom Drin-a poboljšavamo fotosintezu, respiraciju, sintezu proteina, sintezu ugljičnih hidrata, nukleinskih kiselina, lipida,…).
Drin stimulira klijanje, ukorjenjivanje, cvjetanje, povećanje plodova, pomaže biljkama da lakše podnesu različite stresove (previsoka temperatura, preniska temperatura, tuča , suša, pri napadu bolesti i štetnika)….

DOZACIJA: uobičajene doze DRINA-a su od 05-1 ml/ldonju dozu koristimo kod redovite primjene, jednom u 7-10 dana, da bi stimulirali biljku na rast, cvatnju, dali malo energije
gornju dozu od 1 ml koristimo kod svih stresnih situacija (isušivanje, presađivanje, bolesti i štetnici, razmnožavanje, biljke bez korijena, novo pridošle biljke, izmrzavanje isl)najbolje pripremiti male količine preparata, jer pripremljenog je preporučljivo držati do 7 dana (ne na pretoplom mjestu)treira se cijela biljka, prskanjem sa raspršivačem sa što stinijim kapljicamane preporučujem po cvijetovima, ali da po pupoljcima i cvjetnoj stapci.....ne prskati biljke po najtoplijem dijelu danasvaka primjena van preporučene je na vlastitu odgovornost
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 11:41
Odlična stvarčicaThumbs%20Up
Neznam da li ga ima u poljoapotekama, ali ga ima ovdje Wink 
Malo pakovanje od 0,1 dcl 49,00 Kn + poštarina, ili 0,8 dcl 210,00 Kn + poštarina.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 11:47

Tekuće mineralno gnojivo – prirodni fiziološki biostimulator
Drin aktivira biokemijske i enzimatske procese u biljci i poboljšava rezultate metabolizma i procese sinteze.
Sadrži visoko koncentrirane L-? aminokiseline, kao što su alanini, arginin, asparginska kiselina, cistein, glutaminska kiselina, glicin, hidroksi prolin, histidin, izoleucin, metionin, fenilalanin, prolin, serin, treonin, triptofan, tirosin, valin, koje su potrebne za sintezu proteina.
Te aminokiseline biljka brzo asimilira. U prirodi se te aminokiseline tvore biokemijskim procesima, te mi ubrzavamo taj proces dodavajuai ih direktno na list te je metabolizam puno brži.
Aminokiseline stimuliraju razvoj i metabolizam brojnih organa biljke, poboljšavaju učinak mikroelemenata, pospješuju njihov brzi premještaj po biljci u organe u kojima su potrebni.
Ostale komponenta su prirodni biološki poboljšivaći – to su vitamini, posebno B6 (folna kiselina) i Atca (N-acetil-tiazolidin-4 ugljična kiselina) koji je prethodnik cisteina (to je vrlo važan aktivator metabolizma).
Sa upotrebom Drin-a poboljšavamo fotosintezu, respiraciju, sintezu proteina, sintezu ugljienih hidrata, nukleinskih kiselina, lipida,…).
Drin stimulira klijanje, ukorjenjivanje, cvjetanje, povećanje plodova, pomaže biljkama da lakše podnesu različite stresove (previsoka temperatura, preniska temperatura, tuča , suša, pri napadu bolesti i štetnika)….
BILJKA
KOLIČINA (DOZA)
TRENUTAK UPOTREBE
Ukrasne i cvjetajuće biljke
400-600 ml/ha
Na početku vegetacije, u fazi 3-4 lista
Grmlje, drveće
20-30 ml/100 l
U fazi 3-4 lista
Lisnato povrće
500-600 ml/ha
U fazi 5-6 listova (ponavljati svaki 15-20 dana)
Rajčica, tikvice, paprika
400-500 ml/ha
Pred cvatnju, po nastanku plodova
Dinje
700-750 ml/ha
Pred cvatnju, po nastanku plodova
Ind. biljke, krumpir, šeaerne repa, žitarice
300-500 ml/ha
Na početku vegetacije, ponoviti 3-3 puta svakih 15-20 dana
Marelice, breskve, višnje, trešnje
800-1000 ml/ha
Po nastanku plodova, ponoviti nakon 15-20 dana
Jabuke, kruške, kivi
700-1000 ml/ha
na početku vegetacije, po nastanku plodova
jagode
400-700 ml/ha
Po presađivanju, pred cvjetanje, po nastanku plodova
Preporuka: Drin treba jednakomjerno raspršiti po listovima, dobro je upotrijebiti bar 400 l vode na hektar. Drin je tekući proizvod, potpuno vodotopiv, lako se miješa sa uobičajenim fitofarmaceutskom preparatima. Ne smije se upotrebljavati sa preparatima koji imaju alkalnu reakciju, bakrom, sumporom, sulfatima i raznim uljima. Sredstvo treba čuvati na tamnom i hladnom prostoru, izvan dosega djece.
Kompatibilnost: sredstvo se može miješati sa uobočajenim fitofarmaceutskim pripravcima, ali se preporučuje da se upotrebljava samo.
Upozorenje: Proizvođač jamči za kvalitetu proizvoda. Kako proizvođač ne može konrolirati upotrebu tako za nju i ne može jamčiti.. Pri tretiranju trebamo izbjegavati upotrebu pri visokim temperaturama.
Prije miješanja sa drugim fitofarmaceutskim preparatima treba napraviti test kompatibilnosti.


Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 11:49
Pretekla si me mislila sma i ja tu stavit

Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 11:52
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

Pretekla si me mislila sma i ja tu stavit

Nema da faliLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 13:24
je li ga netko koristi i kakvi su rezultati u praksi.
 
ja sma ga dosada koristi samo u vanjskoj proizvodnji povrća
ali na cvijeću još nisam pa neznam kakve su reakcije i rezultati.
 
nego stajao mi je na sobnoj temperaturi i ne u mračnom mjestu ali opet nije bio ni izložen sunševom svijetlu da li takav preparat i dalje valja
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 15:36
mi smo dobili info da je odličan za cvijeće od gore navedenog autora... ja ga još nemam bebolina će mi poslati dl

mislim da mora biti na mračnom mjestu.. mislim da ti valja još

ja samprvi put od njega čula za drin i jedva čekam da ga isprobam
Per aspera ad astra.



Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 16:57
znam da je dobar za biljke kada pretrpe šok, tuču-led, vijetar i sl. stvari da se lakše oporave.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 17:01
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

znam da je dobar za biljke kada pretrpe šok, tuču-led, vijetar i sl. stvari da se lakše oporave.
Misliš da ih mi ne šokiramo dovoljno??LOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 17:47
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

znam da je dobar za biljke kada pretrpe šok, tuču-led, vijetar i sl. stvari da se lakše oporave.

Misliš da ih mi ne šokiramo dovoljno??[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />


predobra ti ova
Per aspera ad astra.



Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 08:41
Ja drin poznam kao izvrsno sredstvo za oporavak voćaka nakon tuće, mrazeva i sličnih elementarnih nepogoda. Izvrstan je
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 17:26
prvi rezultati su tu :) drugo špricanje adeniumi su poludili počeli su bacat listove kao ludi a i dejice počinju neke tjerati korjenje i stapkice plus jedna napadnuta paukom se malo oporavila nisu joj listovi više tako mlohavi..zadovoljna sam jako... ali mislim da ću špricati dozom od 0.8 ml na litru svaki put u buduće..prošli put sam stavila 1ml a prvi put 0,7ml. nebi ipak htjela pretjerati :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 19:52
Bravo ZvjezdanaClapProbila si ledLOL

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 21:06
Zvjezdana, bebolina, GT,
hvala na savjetima.
Čula sam za Drin, ali ga nisam još isprobala. Tongue
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 21:19
Dobro je ako su vam se zimos voćke smrznule, prije cvatnje poprskati ih sa drinom.
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 21:53
Zvjezdanaaaaaaaa...cekamo jos rezultata...ajde ohrabri nas!!!!nakon koliko vremena su vidljivi rezultati??'Thumbs%20Up
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 13:00
Čime ste izmjerile 0,7 ml  drina ?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 13:13
ima za kupiti male mjerice u svakoj pol.apoteci, a isto se i dobije sa nekim sredstvima, treba onda sačuvati.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 12:25
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Čime ste izmjerile 0,7 ml  drina ?

To sam i ja htjela pitatiBig%20smilemilica se sjetila prije meneLOLClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 08:52
Jel ima negdje u Zg kupit Drin al manje pakiranje?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.