Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus bennendijkii 'alii'
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus bennendijkii 'alii'

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ficus bennendijkii 'alii'
    Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 19:01
nabavio sam ovaj ficus od jedno metar visine sa teglom i desila mi se jedna nezgoda, od vrata trgovine do auta mi je promrzo i od 100-tinjak listova ostalo je 20-ak poludio sam skinuo te listove zalio normalno  kad sam doso kuci i tako da sada imam ogoljelu biljku , stabljike su zdrave.... dali ce mi se biljka oporavit ili postoji mogucnost da se osusi ????
molim vas pomagajte!!!
unaprijed hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 20:16
Panda  baš mi je žao tvog"alija"!Imam ga i ja,predivna je to biljka..Ako se nije smrznuo ono baš pravo ne brini oporavit če se.On ti inače ne voli promjene mjesta pa tako  i u kuci kada bude i zamjenimo mu polozaj on zna da odbaci dosta listova.Ostavi ga negdje i ne diraj ga previse.Nemoj ga zalijevati puno,pogotovo jer je promrzo..Po malo ga zalij po potrebi,ja svog zalijem zimi u 15 dana jednom..Ostaje ti da čekaš i da nam javiš rezultate ,kako je sve to podnio tvoj fikus..Ja se nadam da će se oporaviti..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2012 u 21:09
guglam naziv da vidim sliku, po imenu mi je  nepoznata ta biljka
podsjeća me na oleander, po listovima, naravno

alisa, mogla si staviti sliku svoga i napisati nešto o njemu Wink
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 11:33
Natalija,ima slične listove kao oleander.Po uslovima i zahtjevima isti je kao i svi drugi fikusi.Nikakve posebne njege ne trazi.Ja ga imam par godina,ima uslove kao i moji ostali fikusi(benjamin,elastica..)Malo rijeđe ga ima za nabaviti ..Evo jedne slike mog Alija

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 11:45
Alisa Thumbs%20Up, imam ga već par godina ali nisam se zamarala ovim "drugim" imenom Embarrassed tako da sam tek saznala da mu je ime Ali Smile.
Inače, moj je na stubištu (tek malo grijanom), razmišljala sam da ga unesem na toplije, međutim baš zbog tog što si navela da ne vole micanje sam i ostavila ga riskirajući...nadam se ipak da nisam pogriješila...ali on je jedini ficus kod mene koji se nije do sad bunio uvjetima pa je to prevagnulo...
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 10:41
tako i je zalijem ga samo malo stavio sam ga na sjeverni prozor i tu ce biti do proljeca , kad ga planiram i presadit, pa ce onda ic van i vjerujem da ce se oporavit :) nije skroz smrzo vidi se da su stabljike zdrave al su listovi otisli :(
a u isto vrijeme sam kupio i jednu marantu i njoj nije bilo nist a njemu ovako , a koliko znam marante su osjetljivije ili ???
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 11:05
 PANDA  ja ga imam  kupila sam ga na pijaci    rekli su mi da je to uskolisni fikus . Nemora tvome ništa biti samo je malo šokiran , nagla promjena temperature,inaće voli ljetno tuširanje.Marantu imam zaboravila sam ju jednom zalit  bila je na okinava ,kad je dobila vode u roku 5 m  oživila.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 07:26
To bi onda mogao biti ovaj
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 09:37
dmirice 12
 da uskolisni  je držim ga sada vani u sjeni i redovno  tuširam  tera nove  listove
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 22:39
dariijaz i kod mene je na balkonu u hladovini i dobro se drži imam ga vać nekoliko godina,ali nisam znao pravi naziv osim što je fikus
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 17:31

moj bennendijkii alii
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 23:50
stefica.n ljepo njegovan i vidi se da je zdravThumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 23:55
i kod mene poslje tuširanja
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 23:09
Imam dva ogromna,svake godine idu van na terasu i tamo su do kasne jeseni
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 23:22
Slikani danas
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 01:12
Jaca123 tvoji su smile71
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 12:45
E nije vam fora, baš su lijepi, a ja nemam tako nešto ! ? ! ?
Gdje se to kupuje ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 12:53
Jaca divni su!I ja svog alia iznosim napolje od proljeća do jeseni..Gilkica njega je malo teže naći,bar kod nas u BiH.Pogledaj u garden centrima  gdje prodaju sobne biljke..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 16:25
Glikice ja sam svog nabavio u cvjećarnici,ali odavno pa sad neznam dali se može još nači.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 16:42
Glikice ima kod moga didice na pijaci u SB,kod kojeg kupujem cvijece,ja ga proljetos kupila za 15 kn
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.