Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Life in a cottage garden serija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Life in a cottage garden serija

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Life in a cottage garden serija
    Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:24
Carol Klein, poznata britanska vrtlarica, rasadnicarka i spisateljica opisuje svoj vrt tjekom cijele jedne godine.  Najvise me iznenadio njezin nacin prepricavanja price vrta, svaka je njezina rijec puna emocija - od ljubavi pa sve do tuge nastale nakon uginuca voljene biljke! Carol u biti iznosi jednostavnu zivotnu filozofiju strstvenog vrtlara, sav bit vrtlarstva, sav trud i sva ljubav koja stoji iza lijepog prirodnog vrta. Serija je na engleskom jeziku no siguran sam da, iako neki od vas mozda nece razumjeli njezine rijeci, budete razumjeti njezine emocije. :)

http://www.youtube.com/watch?v=QNcJJ5KmoMY&feature=BFa&list=UUM9p7FQOraetDrQanZA_kkw&lf=plpp_video
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 21:38
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 23:42
Hvala Dado, volim si pogledati takve emisije. Šteta da seriju nisu naši otkupili, ljepše je na TV-u. Jesi gledao Titchmarsha u How To Be a Gardener kad je išla serija na HTV-u prije par godina? On mi je prekrasan. Interesantno i razumljivo priča i da puno korisnih savjeta. Imam cijelu seriju negdje na video trakama pa moram prebaciti na dvd da opet pogledam.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 09:55
Nisam gledao tu seriju na tvu jer je uvijek bila u nezgodno vrijeme ali pogledao sam na netu prvu i drugu sezonu. Mislim da bi bilo bolje da sami naprave takvu emisiju, pa ima i kod nas pametnih ljudi koji znaju sa biljkama :). U ostalom za to i dobivaju novce od pretplate :) Nekako mi se vise sviza kako Carol prica, Alan nema toliko zara u sebi kao i ona kad prica o biljkama. Kod njega mi se svida nacin na koji sadi kombinira biljke. Carol mi je nekako bliza jer je ipak rasadnicarka :) a ja obozavam razmnozavati biljke :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 10:38
Nisam gledala ni jednu emisiju na našoj TV, stoga hvala svima koji su upozorili na tu emisiju, Smrčko najljepše zahvaljujem na objavljenom linku. Obožavam emisije takvog sadržaja, pa iako mi je dosta toga poznato poštovana  "Plantwomen" g-đa Carol Klein osvaja strašću, osobnošću i energijom.  
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 18:42
Carol Klein - ovo je odlično, hvala Smile
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 19:23
Ja sam gledala i naravno i snimila emisije od Alana Titchmarsa "The Gardener’s Year". Pored toga trenutno je na tv-u (Premiere) serija o spravljanju raznih pripravaka od ljekovitog bilja, pa "80 najljepsih vrtova svijeta", "Chelsea flower shou" itd.
Ove emisije poprave i najgore raspolozenje
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 19:27
zna li netko kako se zvala ona bbc serija o natjecanju vrtlara amatera u izradi malih vrtova koja je nekad bila na hrt1?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 20:26
"Dvoboj vrtlara"
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 22:24
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Ja sam gledala i naravno i snimila emisije od Alana Titchmarsa "The Gardener’s Year". Pored toga trenutno je na tv-u (Premiere) serija o spravljanju raznih pripravaka od ljekovitog bilja, pa "80 najljepsih vrtova svijeta", "Chelsea flower shou" itd.
Ove emisije poprave i najgore raspolozenje


kako se zove ta serija o ljekovitom bilju?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 22:37
Dado serija je "Grow Your Own Drugs".
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 23:34
zanimljiva serija, svida mi se! :) ali kao sto sam gospodin kaze, zalosno je to sto se u svega 20 god izgubilo svo znanje o biljkama, a s druge strane 90 % ljekova je na biljnoj bazi ili potjece iz biljaka a prodaju nam ga za zivo zlato.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 00:56
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

zanimljiva serija, svida mi se! :) ali kao sto sam gospodin kaze, zalosno je to sto se u svega 20 god izgubilo svo znanje o biljkama, a s druge strane 90 % ljekova je na biljnoj bazi ili potjece iz biljaka a prodaju nam ga za zivo zlato.

Vecina nas je pomalo lijena, pa umjesto da uz nase pripravke od biljaka damo nasem organizmu mogucnost da se polako oporavi, mi uzmemo sinteticke preparate, jer zelimo da se za sljedecih par sati izlijecimo.
Ja sam u zadnje vrijeme napravila jednu malu kolekciju ljekovitog bilja. Jos samo da se naviknem da pijem caj
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 10:10
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

zanimljiva serija, svida mi se! :) ali kao sto sam gospodin kaze, zalosno je to sto se u svega 20 god izgubilo svo znanje o biljkama, a s druge strane 90 % ljekova je na biljnoj bazi ili potjece iz biljaka a prodaju nam ga za zivo zlato.

Vecina nas je pomalo lijena, pa umjesto da uz nase pripravke od biljaka damo nasem organizmu mogucnost da se polako oporavi, mi uzmemo sinteticke preparate, jer zelimo da se za sljedecih par sati izlijecimo.
Ja sam u zadnje vrijeme napravila jednu malu kolekciju ljekovitog bilja. Jos samo da se naviknem da pijem caj


nabavis metvice raznih vocnih metvica i umjesas sa drugim biljkama. Kad napravis caj imat ce recimo okus jagode. Ja tako radim :) pogotov za recimo caj od valerijane koji sam po sebi ima odvratan okus.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 11:00
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

"Dvoboj vrtlara"

a znas li mozda kako se zove na engeskom...inace  trazim mjesecima tu seriju...
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 13:42
Sanjalica4 nažalost ne znam, gledala sam na našoj TV, ako nađem javim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.