Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fitonija - Fittonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fitonija - Fittonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 20:37
Moja trobojnica, imam je zhvaljujući LoriciTongue


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 07:32

cvet fitonije
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 10:25
Originalno poslano od člana Morana Morana napisao:

moja fitonija ni sim ni tam otkad sam je kupila... dobiva svjetla, al nije na prozoru, zalijevam je tu i tamo... da nije to? al nisam primijetila da je klonula... apsolutno ni znaka od nje? mozda se trosi na razvoj korijena posto je sad dobila prostora?


ma bude ona krenula, samo moraš biti strpljiva i nemoj je stalno seljakati, malo joj listove pošpricaj vodom, to voli
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 07:37
ne micem nijedno cvijece, prelijena sam Ermm
spricam jer spricam i paprati kraj kojih je..
iskreno, ne cudim se, u zadnje vrijeme mi svo cvijece ima tendenciju ka samoubojstvu Thumbs%20Down
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 11:19
Morana,koji crnjak!LOL
Ja sam dobila crvene i zelene u jednom vrtiću i odmah ih preselila (doduše bila je veljača, pa se može računati kao proljeće).U jednu vazu sam stavila crvenu i zelenu.Crvena raste, zelena lista ali je još uvijek mini.
 
Kasnije sam kupila u MBM-u roza i posadila je uz drugu crvenu koja kao i tvoje Morana izgleda sklona   Dead.Nakon dva mjeseca ta crvena životari i dalje a roza je jednostavno otišla u "vječna lovišta"Confused. Eto 4 komada i svaka se ponaša drugačije.
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 15:42
smile43

mene ocito kucno bilje bas i ne voli... primijetila sam da joj se nesto pocelo dogadjat s listovima... izgleda kao da nema jednog dijelica lista, a ono u biti se nekako cudno osusio. al samo taj djelic... Unhappy

al nema veze, ne odustajem, svaki dan je tusiram, a ako propadne, kupit ćemo ih jos Big%20smile nes ti 10 kn za iskustvo gledanja biljke kako radi ovo: smile39
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 19:52
Morana nije da te kućno bilje ne voli - nekad se jednostavno tako dogodi, tko zna što. Imala sam jednu prekrasnu godinama - jednog dana se objesila i gotovo otišla zauvijek, a ja kupila drugu, pa treću i tako ne odustajem kao ni ti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2010 u 20:10
kod mene se dogadja precesto Big%20smile

ali eto, fitonija je pocela pokazivati znakove zivota nakon 2mjeseca. izbili su mali parovi listica na vrhovima Clap

sve mi se cini da cu dozivjet lagani srcani uz ove moje tvrdoglave biljke Big%20smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 17:14

Baš su krasne!

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 17:31
Moja fitonija je još mala, Nema dugo da sam ju kupila.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 17:34
Još jedna slika. Jako sporo raste. Možda treba da se prilagodi prostoru.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 20:39
Zdravo ljudi 1 Evo baš sam jutros u cvjećarnicii u dubrovniku kupio malu fitoniju. Prodavačica mi je pokazala nekakav "plant mix" sobne biljke, ima ih raznih ( sve su jakao , jako male , rekla je da je sve iz uvoza), fikusa , paprati , fitonija ... I kupim ja tu sa crvenim žilicama na listu. držim je blizu prozora , ne izravno svjetlu. rekla mi je da je zaljevam , tek kad vidim da se zemlja osuši , neka 2-3 dana. Ubrzo stiže i slika.

Pozdrav !!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 20:59
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 21:01
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 00:05
Milica , super ti izgledaju !!! Imam pitanje , smije li zemlja u kojoj fitonija stoji bit jako mokra? poliko sam je oko tri sata 4. 8. (dnas , jučer , kako hoćete) i ddođem ja maloprije a kad ono zemlja još mokra. Hoće li to ona podnijeti ?? :(
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 07:40
Ja polijevam povremno, kad vidim da se skoro osušilo. Kad je toplije onda svaki dan a često prskam sa vodom sobne temperarure. Vidim da im to godi.Mislim da im neće biti ništa , samo ih sada malo ostavi da se potroši ta voda. Ako ima u podmetaču vode, to makni za svaki slučaj.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 18:57
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


cvet fitonije


Kad naraste cvijet ?? Shocked
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 22:42
Moje svake godine ljetuju na terasi u sjeni. Zalijevam ih svaki dsan pomalo.....gnojim ako se sjetim I da, stalno ih prorijedjujem......


Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 16:45
...i moje su procvale!!!smile128







Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
martinchy1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martinchy1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 08:29
Jučer sam udomila 2 male fitonije, rozu i bijelu, smjestila sam ih blizu prozora sa zapadne strane, ne na izravno svjetlo... naletila sam na akciju u Konzumu, imali su 30 posto popusta na sve lončanice i tako sam ih kupila prije posla, bile su cijeli dan sa mnom na poslu, navečer sam ih zalila i to prilično... pretpostavljam da moram ponovno zalijevati tek kad se zemlja posuši?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.