Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Penjalica za Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Penjalica za Clematis

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Penjalica za Clematis
    Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 19:14
Dal ima neko ideju kako sam napraviti neku vrstu mreže il stalka po kome se može penjat clematis i sl. penjačice, al da se ne montira na zid več u tlo iza penjačice?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 19:57
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 19:58
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 19:59
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 20:01
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 13:02
Hvala!

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 13:56
ako si spretna s rukama i imaš materijala (trska, bambus štapovi, žica...)
možeš napraviti nešto u ovom stilu, kao sa lanine slike
http://i170.photobucket.com/albums/u266/sanjam100/clematis-1.jpg
i ja imam ovakve ljestvice iz kauflanda, ali nemam ovako dobru sliku

ili prošvrljaj temu o clematisima, sigurno ćeš naći sliku koja će ti dati ideju
Na vrh
saana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 22:18
i ja sam planirala napraviti nešto za clematise - sjetila sam se bambusovih štapova ali ne znam koliko su oni trajni ???? dobila sam savjet da radije ne radim od njih jer ne traje dugo koju godinu i bambus od vremenskih uvjeta strada - imate li iskustva sa bambusom ?
kako mi je propala ideja sa bambusom pomislila sam da bi mi možda pomogla armaturna mreža kad se oboja i izreže ????? nisam sigurna dal bi ju savila u lukove il samo kao lotrice iza clematisa ostavila.....??????
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 22:25
ja sam iza jednog klematisa stavila ravnu granu otp 2m visoku koja se na vrhu račva u 3 il 4 grančice pa će to sve skupa sad kad mi klematis procvate izgledat ko stabalce. iza drugog sam stavila običnu tanku armaturnu mrežu pričvrščenu na 2 kolca. nisam je čak ni farbala jer mislim da se ispod lišća i cvjetova neće ni vidjet. mislim da je armaturna mreža super rješenje, ali je treba na vrijeme postavit, odn dok je klematis u fazi nicanja tako da se može lijepo oblikovat. ja sam je stavila malo prekasno tako da mi nije baš ispalo kako sam htjela.
Na vrh
saana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 10:37
Ketty ja sam tek u fazi sadnje pa odmah planiram i na što bi se clematisi mogli penjati  jer ima koliko sam primjetila osjetiljive i lomljive izboje, a valjda će nam ovo kemijanje i uspjeti Thumbs%20Up pa ćemo jednog lijepog dana poslikati naše rascvjetale clematise Clap
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 12:53
ako imaš mogućnost mislim da bi najbolje bilo nešto tanko i mrežasto kao što je arm. mreža, ali ih zato odmah moraš usmjeravat tako da ti mreža bude lijepo popunjena. ako to ne učiniš onda se oni viticama vežu jedni za druge i tjeraju u visinu pa su svi na okupu. moji klematisi su dosta stari i imaju jako puno granćica. tvoji će vjerojatno imat 1-3 granćice pa ti i ne treba odmah nešto veliko. prve god ih možeš pustit da se penjaju oko nekog štapa. jesu krhki i ako imaju malo izboja s njima treba biti oprezan i zato im ne treba dopustit da se međusobno spetljaju. dovoljan je jedan dan da se povežu i onda moraš trgat te vitice, odn listove da ih odvojiš, a postoji i vjerojatnost da ih slomiš.
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 13:07
možeš stavit i mrežu za ogradu običnu pocinčanu il plastificiranu s kvadratima. ta bi lijepo izgledala. meni osobno je najljepša drvena s letvicama postavljenim u obliku rombova.al mislim da je skupa ako je ima za kupit. 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 15:29
Ketty, imaš li sliku tvojih klematisa na mreži?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 20:34
nemam, al potrudit ću se narednih dana da ih poslikam.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 14:59
Ko ima novca, najbolje i najlepse su potpore-penjalice od kovanog gvozdja. 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 16:52
Ja imam ovakvu penjalicu ali se na nju penje cobeja koja jos ne cvjeta....








Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.