Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bunar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bunar

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bunar
    Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:43
Dragi moji,
nekoliko sam puta prešla teme, i nisam ništa našla vezano za bunare.
Kako ću za dva tjedna bušiti, zanima me kakve hidropake imate, kakva su vam iskustva, kakva vam je voda. Kakve ste šahte pravili, priključke odnosno zdence i ostalo?
Nadam se da sam pogodila mjesto za temu. I ako je već ima, molim uputu gdje se  nalazi. Hvala.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 12:25
gdje se kopa, koja lokacija???
i koliki je promjer bunara??
 
i ja nešto planiram pa me zanima :o))
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 21:07
Admine,
neće se kopati, već bušit. U Osijeku, u DG. Moj vrt nije toliko veliki, za pravi bunar, već ono buši buši dok ne dođeš do žile.
Za 10 dana doći će bušit, a sutra će kopati za šaht. Malo sam se raspitala, i dosta njih mi je preporučilo hidropak Pedrollo. Prvi izračun je da će me to doći oko 10.000.- kn (bušenje, šaht, hidropak, neka pipa, vodoinstalater...) Nadam se da neće više.  Samo da već jednom imam vodu u dvorištu.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 21:13
kolik otraže po metru bušenja. i naravno koliki promjer cijevi??
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 22:37
1.400 kn do 20 m, svaki m naknadno 40 kn, fi 5 cm
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 05:34
da li je u to ukljucen i materijal ( cijevi, pijesak i ostalo sta ide)
ja se još dvoumim između tog uskog i onog klasicnog-starinskog širokog oko metar. ovdje mi se cini da je veća količina vode može skupiti u rezervi.
 
 
ajd ako nije problem poslikaj nam cijeli proces busenje, stavljanja cijevi i sve ostalo da vidimo kako to funkcionira.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 06:27
Na žalost mislim da je samo bušenje i cijene su svugdje iste. Problem je žila. Treba pije dati ispitati gdje iam vode, tj. kuda ide žila i onda bušiti i kopati. Najsigurniji su ateški bunari, ali u krugu 5 km smije biti samo jedan.
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 07:20
Ja živim u Podravini,kraj Koprivnice na jezeru Šoderica i imamo hidropak godinu
dana.Brat koji je vodoinstalater zabijao je cijev za pumpu i došli su do vode na 6 m.Prvo smo morali ispumpavati vodu da se napravi korito u zemlji i išlo je dosta pijeska,to je trajalo i mjesec dana,onda su prikopčali hidropak jer pijesak uništi motor.
Voda je čista i bistra kad se pušta hladna,kad malo stoji ima na njoj neki ko masni talog,a ima i miris.
Kad se zagrije u bojleru požuti.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 07:29
to je površinska voda, možda ćak iz šoderice
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 09:48
I ja razmisljam o busenju bunara. Ovaj uski razmisljam sam izbusiti jer do 10-tak metara to nije problem. Ali opet neznam kakve cijevi i filter ide na dno bunara. Takodjer ne znam, a zanimam me koliki je kapaciteti takvog bunara tj. koliko litara na sat vremena.

Arteski mi je zelja, ali jednostavno pre skupa investicija... 5oooo kuna i vise je malo previse za moj dzep. Njega naplacuju oko 300kn metar.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 10:28
ljudi koji buše znaju informacije
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 12:04
ma znam da oni znaju ali takav bunar se sa malo truda može iskopati sam, naravno treba muke i znaja malo i o tome. ili malo vise.
 
ne bih zelio plaiti 5000-10000kn za takav bunar a da nemam dovoljnu kolicinu vode. meni bunar treba za zalijevanje plastenika sto znaci par kubika dnevno, pa sam skeptičan prema takvim bunarima. barem vece količine vode.
 
pa ako netko ima iskustva sa njima :o)))
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 12:18
Kod nas su isto cijene od 40-50 eura po metru. Kod mene se voda nalazi na minimalno 60 m dubine (negdje i oko 100) pa je lako izracunati koliki je to enormni trosak.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 21:47
 
 
 
Danas je iskopana rupa za šaht.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 05:17
jeste tražili vodu ili ste samo tako odredili mjesto bunara?
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 09:50
sasvim dole na slici(baš iznad riječi slika) se vidi dio zabodenog štapa gdje je rašljar rekao: tu ima žila na 8 m, ali to je fuj, nego ima ispod druga na 26-28 m. ta je ok.
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 20:21
 
 
Danas je izbetoniran temelj
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 17:19

hvala na predivno i korisnim slikama. samo tako nasavi da imamo cijelu pricu o nastanku jednoga bunara :o)))

 
ps. napravi nam i popis troskova da znamo kada se odlućimo za nešto slično, da znamo koliko će nas sve to skupa koštati
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 06:06
 
 
 
stigli napraviti prije kiše...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 06:34
jako lijepo i uredno napravito....
 
jedva čekam bušenje :o)))
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.