Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lijek protiv bakterije u mokrači
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lijek protiv bakterije u mokrači

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lijek protiv bakterije u mokrači
    Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 21:50
dobro vece
dijete mi ima bakterije u mokraci pa me zanima da li ce pomoci ista da pije ulje od kantariona,ili ko zna koji cajevi pomazu?
unaprijed hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 22:43

Nisi napisao koliko je dijete staro, i kojeg je roda?

Osobno imam babski recept: jedan režanj češnjaka protisnuti, i pomiješati sa žlicom svinjske masti. ja sam napravila više i stavila u kutiju od kreme (nivea ili sl.) Tom masti namazati uložak, i staviti na gaćice. To sam koristila kad sam bila kod kuće (vikendom). Jedna moja prijateljica imala je probleme za vrijeme trudnoće. Jedino se tim receptom uspjela  riješiti bakterija (doktor je ostao u čudu).
To je što ja znam. 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 23:04
Potpisujem češnjak.
Ali zašto svinjska mast?
Ona svakako nije lijek nego medij koji nosi češnjak.Pa nađi neki bolji medij.U bilo koju neutralnu, prirodnu kremu možeš dodati češnjak i upotrebiti na isti način.Ja bih u kremu još dodala nekoliko kapi eteričnog ulja čajevca.
Ima i čajeva koji pomažu da se mjehur što bolje ispire.Ali budući da se radi o djetetu ne bih se upuštala a i teško je dijete natjerati da popije veće količine čaja.
Zatim tu su i probiotici, dobre bakterije koje bi trebale potisnuti one loše.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 13:12
sin mi ima 11 godina,doktorica mi je rekla isto da unosi dosta cajeva ja sam po preporuci nabavila domaci uvin caj i kuhat cu mu.moze li se djecaku te obloge od cesnjaka stavljati nekako,ako ne sta za musko dijete preporucujete?
hvala vam
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 00:17
Naravno da mu već rečenu kremu možete jednostavno namazati na gaćice

Ne bih se oslonila samo na uvin čaj.Čajne mješavine djeluju brže i bolje radi sinergije bilja.Tako bi uvinom čaju dodala maslačak, naročito korijen,koprivu, zlatnicu ( Solidago virgaurea ),hrastovu koru, škripavac ili puc (Silene vulgaris)...

Uz čajeve puno AB kulture ili  kefira ( domaćeg )...

A pročitajte malo i iskustva drugih:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5921
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 00:34
Silene vulgaris

Upravo cvjeta i ima je svugdje ali se mora brati na čistim livadama, daleko od puta.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 05:00
toplo preporučam čaj od đumbira, svježeg po mogućnosti.
belica,zagreb
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 11:02
hvala vam javim vam rezultate
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 20:33
samo da javim jer sam obecala da mi sin nema vise bakterija,a nisam uspjela trositi te cajeve od vas preporucene,nego uvin caj dvije litre na dan mu davala i antibiotike propisane od ljekara.
hvala vam jos jednom :)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 00:21
To je dobra vijest.Bravo.
Neka se dijete još pazi da se ne bi ponovilo i, nedo Bog, ostalo kronično.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 19:34
Fermina doza kako da se pazi jel od prehlade ili ..?
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 19:51
Poželjno je da je upala sanirana do kraja.Preventivno je dobro još jedno vrijeme uzimati mješavine čajeva ili biljne kapi..Djeca znaju i zaboraviti ići na wc,a kad je pun mjehur u kojem duže vrijeme stoji mokraća veća je vjerojatnost da se počnu razvijati bakterije.Ako se u kračem roku ne ponovi upala,manja je vjerojatnost da prijeđe u kronično.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 20:02
jos mu nikad nisam prestala kuhati cajeve,nastaviti cu jos neko vrijeme bolje je.hvala vam na savjetima.
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 17:00
sezona je krenula pa bih htjela podsjetiti sve koji imaju problema s upalama mjehura, mokraćovoda, bubrega (a i bubrežne kamence) - ne bacajte peteljke trešanja i višanja! pored uobičajenih uve, peršina, brusnica i sl., čaj od peteljki je jako efikasan kod ovih problema.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 17:05
Ja iako znam za te ljekovite peteljke pravila sam i od borovih vrsica lijek koji je jako dobar za upale mokracnih kanala.
Hvala sto nas podsjeti Thumbs Up
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2013 u 13:45
Originalno poslano od člana kamilica kamilica napisao:

Nisi napisao koliko je dijete staro, i kojeg je roda?

Osobno imam babski recept: jedan režanj češnjaka protisnuti, i pomiješati sa žlicom svinjske masti. ja sam napravila više i stavila u kutiju od kreme (nivea ili sl.) Tom masti namazati uložak, i staviti na gaćice. To sam koristila kad sam bila kod kuće (vikendom). Jedna moja prijateljica imala je probleme za vrijeme trudnoće. Jedino se tim receptom uspjela  riješiti bakterija (doktor je ostao u čudu).
To je što ja znam. 
 
Za ovo nisam znala a dobro je imati spremljeno. Hvala kamilica.
Rijeka

Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2013 u 16:12
Ja skoro kad sam imala upalu mokracnih kanala doktor mi mjesto da da lijekove kaze napravi od borovih vrsica sa medom.Da potvrdim da i ljekari ovo preferiraju nad farmaceutskim lijekovima.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2014 u 23:18
Ulje divljeg origana je veoma moćno kao antiseptik, potiv velikog broja bakterija gljivica, i virusa...
Jedan od najjačih.

I brusnica je jako dobra, ali da  se jede ili pije sok.
Čaj je suviše slab.

Sve ostalo gore navedenopomaže kao dopuna, ne može da škodi, ali nema tu jačinu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.