Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Drvenasti  plavi Božur..
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Drvenasti plavi Božur..

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Drvenasti plavi Božur..
    Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 09:02

Od prijatelja sam iz Kine dobila sjeme plavog drvenastog božura.Da li itko zna kako sijat.On mi je rekao da posijem u zemlju nakon dva tjedna držanja u sapunici i onda prekrijem šljunkom oko desetak centimetara i držim na tamnom i hladnom klijalištu.Zar božuri ne vole radije osvijetljeno i toplo klijalište??? Help...Confused..Imam ja i slikice njegovog odraslog božuru,predivan al nisam znala kako treba postavit unatoć praćenju natuknica.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 23:54
Za uzgoj drvenastog božura iz sjemena treba imati malo strpljenja.Vrijeme od sijanja do nicanja traje oko godinu dana,a nakon nicanja treba čekati još 3-4 godine do prvog cvijeta.Kada poberem sjeme pustim da se dobro posuši i tad ga posijem u vazu na dubinu oko 3 cm,vaza bude cijele godine vani na otvorenom ispred kuće.Može biti da se ovom metodom koju vam je on opisao dobije da božur prije isklija.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 19:01
Puno vsm hvsls.Pokušat ću oboje.Dobila sam narančasti,plavi,dvobojnicrveno-bijeli i crveni pa ću pola na ovaj ,pola na onaj način i učit se strpljenju dok budem čekala.
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 19:02

Kad ga u slučaju da nikne presađivam u zemlju.

Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 19:11
http://www.ehow.com/how_5564817_plant-peony-tree-seed.html

mozes i ukljuciti prevoditelja ali upisi onda u trazilicu How to Plant a Peony Tree from Seed i nadji od str www,ehow.com
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 19:33

Hvala ti..Smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.