Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 08:13
Odlično Triša!
Hvala na infu!
Hug
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:21
Ponavljam Trišino pitanje.
Sada posađene lukovice u pitarima, koliko zalijevati, da li ih držati na tamnom, svijetlom, toplom ili hladnom?
Čekamo odgovore. smile47
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 20:41
pogledaj na temu zumbuli tamo češ nači večinu informacija,da sada ne ponavljam.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 14:41

Lukovice narančastih zumbula dobila sam na riječkom druženju od skitnice, pa sam dvije stvila odmah u zemlju i u kuću, a tri su još vani. >Onima vani izvirile su glavice, iako je hladno, a ovi su se spremali procvjetati i jedan je to jutros na moju veliku radost učinio. Nije baš narančasti, ali miriši na kilometar, iako se tek počeo otvarati.

 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2009 u 18:12
divno :)

moji su već ocvali :((
imala sam dva lani kad sam ih kupila, a sad ih imam 3
2 su već ocvala, a trećem se još nadam
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 16:52
Kupila sam tigridiu - 10 lukovici, posadila sam 5 u posudu na razdaljinu i dubinu kako piše - ima li netko iskustva s tom biljkom.
Slikala sam sliku s vrećice lukovica
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 08:48
Trisa. imam ih ja, evo ti slicice mojih. Cvet je predivan ali kratko traje, mozda zato sto moje stavim na jako suncano. Nazalost, imam samo ove dve boje, lepi su mi ovi crveni kod tebe.
 
.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 09:20
Mimar preslatke su tvoje.
Baš se veselim, jučer sam ih posadila, a nekoliko sam poslala Rose, da proba i ona na balkonu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 10:15
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 18:19
Silvek hvala ti, ne znam zašto nekada neke stvari ne uspijem naći u tražilici, ali zato imamo tebesmile128
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 22:26
prekrasne su..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:57
Ja sam posadila gladiole u velike cjetnjake pa što bude,nekako mi ih je ljepše vidit sve zajedno u cvjetnjaku nego raštrkane po vrtu.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 23:03
ja sam danas posadila i gladiole i irise,dalije,ljiljane,anemone,frezije i svasta nesto..stavila sam ih u teglice na balkon,pazila sam da budu na dobroj dubini kak pise..sad samo mogu cekati i nadati se najboljem..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 14:07
ja imam puno lukovica posađenih u posudama i za sada su u odličnom stanju..Wink
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 20:36
ja cu lukovice dalija posaditi u posude. malo sam googlao pa sam vidio da im tegla ne smeta i da normalno rastu u vrtu kao i u tegli.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 21:59
....male vrste dalija su pogodne za posude, ali one velike traže dosta mjesta....dalija ima gomolj, a ne lukovicu....Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:07
Možda one dalije koje idu iz sjemena, sitnog cvijeta jednostrukog, a nisu više od tridesetak cm, takve bi sigurno rasle u tegli, prava dalia koja ima gomolj naraste preko metra - ja je ne bi stavljala u teglu, bit će joj tjesno i neće cvjetati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:32
Slažem se s Trišom. Visoke dalije su prekrasne u vrtu, u tegli nikad ne cvatu tako lijepo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 23:41

I niske dalije imaju gomolje,TrišaWink

U tegli mogu rasti i visoke dalije i gladiole no treba velika tegla,duboka,da korjenje,tj.gomolji,imaju mjesta.Neće biti tako velike i vjerojatno će cvjetovi manji biti,nego da su u vrtu posađeni,no cvast će.

Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 14:23
ja ne kuzim pa gomolj ima krumpir, a na vrecici pise lukovica. koja ja razlika izmedu lukovice i gomolja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.