Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vrt u ravnici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vrt u ravnici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 30>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 22:59
Jako lijepo
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2013 u 23:08
Jos uvijek dosta toga rascvjetano kod tebe. Imas lijep, velik Cotinus.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2013 u 19:55
Koliko god puta svratim bilo u proljeće, bilo ljeti ili sad u jesen tvoj vrt je impresivan. Različit je kolorit boja u svako godišnje doba, i to  vrtu daje svaki put novu dimenziju koja očarava,Svaka čast majstore  
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 12:43
Rembrant,lijep pozdrav iz Slavonije.Lijepo si to smislio.Kod mene sam ja svi OOUR-i,a kod tebe uvijek uživam gledajući slike tvog vrta.Vjerujem da imaš problem zimskog spremanja cvijeća,jer imaš tako puno toga.Šteta što nisi bliže,sve ti je prekrasno i moram pitati,što si napravio s tulipanima?Lijep pozdrav i PPK.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 14:44
Svaka ti čast , ovo kod tebe je pravi raj. Toliko zelenila da sam odmorila i oči i dušu.

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 15:34
šetnja tvojim vrtom je lijepa u svako doba godine.Stvarno prekrasno,uživala sam.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 21:01
Ima puno lijepih vrtova, ali ovo je vrt u koji uvijek ulazim s nekim posebnim osjećajem, toliko prostranstvo osmišljeno do najmanjeg detalja, raznolikost biljaka, grmova, stabala, cvijeća, pravi perivoj. Clap
život je more
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 12:53
Pozdravljam Vas sve:
Dijanu 7566
Carol
araliju
OSicu
Josipu
Cameliju
Lantanu
bas ste prave ljubiteljke cveca i zelenila.

E a sada jedno pitanje za Glikicu,ako bude ovo citala,a i za druge forumase koji znaju. U prolece sam zasadio Marijanski cicak lepo cvetao i cvetovi se osusili,ja zasadio ponovo evo niklo bas lepo. Moje pitanje je da li sam pogresio mozda sam trebao sacuvati seme i posaditi u prolece,ili ovaj cicak izdrzava zimu,ako ne,da li da ga vadim i presadim u saksije.


Evo bas danas sam kupio Ilex na pijaci (sigurnije je nego u ovim Garden centrima meni se osusio iz GC)
Cena mu je 700 din- to je 5 kuna,mislim da za ovu velicinu nije skup,evo pa uporedite sa cenama u RH


Nisam znao da stvara crvene bobice kao vatreni grm.

Malo jeseni u mom vrtu:




I sada na kraju jedno specijalno pitanje za sve koji ovo procitaju, nije bitno da li cete odgovoriti,ako neodgovorite ,znaci da Vam ne smeta ukoliko ja tako napisem.Evo slike:



Da li bi Vam smetalo ako ja napr. napisem da imam napr. ovu Aloju Arborescens (nisam siguran za naziv) da je najveca na CIF-u. Da li bi to shvatili kao izazivanje ili kao jednostavno, malo hvaljenje (sa cim da se hvalimo ako ne sa cvecem) Daj boze da neko ima jos vecu Aloju pa da mu ja cestitamTongue









Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 13:12
Greska, nije 5 kuna nego 50.Mozda neko od urednika i doda tamo jednu nulu da mi se ne prenatrpava tema.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 14:04
Aloja je prekrasna!! Koliko je stara?
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 16:33
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

Aloja je prekrasna!! Koliko je stara?


Ima preko 25 godina,tesko je vec unositi morace makaze da rade,(drasticno) supruga prodaje,i dosad je dala more pelcera
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 17:48
Nisam vidjela veću aloju na cifu, pa je onda opravdano tvoje hvaljenjeWink
Moj favorit je vatreni trn , šta mu radiš kad je onako bujno procvao, šišaš li ga ikako., koliko je star 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 17:53

Rebrant marijanski čičak ili "sikavac" kako ga zovu kod mene raste samoniklo po otocima (travari ga beru za raznorazne ljekove  naročito za bolesti jetre) u pravilu ako je jaka zima nadzemni dio propadne a u proljeće niče ponovo. Za sijanje je najbolje vrijeme u ožujku pa do sredine travnja.Moj je savjet pokušaj ga zaštititi ovako u vrtu, ako je dobro zakorijenjen, morao bi niknut na prpljeće, ali mozda će ti bolji savjet dati kontinentalci jer moja klima je neusporediva s vašom

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 20:08
Rembrant,
ja imam "kontinentalno" iskustvo sa marijanskim čičkom,
sadnicu sam kupila u proljeće, poslije cvjetanja se potpuno osušila i mislila sam da nema ništa od nje.
u jesen su ponikle male biljčice po cijelom vrtu.
mislila sam da neće preživjeti zimu, nisam ih pokrivala i sve su ostale.
u rano proljeće počinju jako brzo rasti, listovi budu preko pola metra.
predivna biljka, ali jako bodljikava.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 20:12
Josipa nista posebno,kupio sam ga pre 2 god u prolece posle one strasne zime  2010-2012 ako se ne varam,jer mi je jedan jako promrzao,i sada se oporavlja,ali ne daje bobice,bez obzira zasadio sam i ovaj da raste kao svod na ulazu lepo  ce izgledati,malo je originalnije od ruza puzavica,koje bi brze narasle ali zato za odrzavanje su mnogo zahtevnije.Samo ga vezujem oko nosaca da ne ide u sirinu i  malo orezujem da ima lepu formu.

Aralija znaci vec sam pogresio, u svakom slucaju izvadicu jedno 4-5 i zasadicu u saksije,pa neka stoji do proleca na prohladnom,uopste nemam ideju kako da ga zastitim,mogu da nabacam suvo lisce na njega vidim danas da je iznikao kao korov na vecoj udaljenosti od osnovnog koji je u vrtu. Glikica sigurno ima iskustva u tome.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 20:14
Slavuj hvala ti na savetu, to sam zeleo da cujem. Pozdrav.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2013 u 00:49
Ako ti je marijanski čičak cvao i osjemenio se, ne moraš se mučiti sa spremanjem preko zime. Sam se zasije pa niče svuda okolo i gdje treba i gdje ne treba, a bode više od kaktusa. Ako baš hoćeš biti siguran da će ti niknuti, posij ga sada gdje hoćeš. Jako brzo raste tako da ćeš u proljeće moći uživati u ljepoti njegovih šarenih listova.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2013 u 07:06
Ana ,hvala,bas volim sto nice kao i drugi korov,meni se svidja sto cveta plavim cvetovima. Uglavnom kod nas boje korova su zuta ili bela,a i kod vas u kontinentalnom delu,neznam da li ste primetili ali na moru i boje korova su lepe,oni nemoraju cak i nista da sade ona crvena zemlja sa kombinacijom njihovog korova su meni vrlo lepi.Sto se tice toga sto malo bode,pa i nije nesto strasno,mislim ima kaktusa sto neuporedivo vise bodu,a euphorbije su uglavnom otrovne,ja sam moju Euphorbiju Ingens lane isekao jer je otisla mnogo u visinu nisam mogao da je unesem u kucu,kad ono poceo da curi bela tecnost kao mleko iz nje,medjutim nisam stavio rukavice,i izgleda na spoljnom delu sake je malo ostalo, i ja posle izvesnog vremena obrisao oko,kad je ono pocelo da pece ,bar narednih 6 sati posle mi i oko zakrvarilo,tako da to sto ti kazes da je slican kaktusima,za mene to nije toliko bitno.
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 09:03
Saksijske biljke ja jos nisam uneo unutra,jos nikad se nije dogodilo da stoji napolju do polovine novembra(studenog) a po svem sudeci stajace jos dosta napolju dok ne pocnu prvi mrazevi,mislim da su svi pogresili koji su uneli unutra u oktobru.Cuo sam da ce i narednih dana biti toplije pa pitanje je kada ce se cvece unositi u zimovnik.Ovako je super napolju je a ne zaliva se, i nevidim da mu nesto smeta,a i sukulentima.Ukoliko neko misli da gresim svaka sugestija je dobrodosla.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 09:15
I moje je sve vani, dok ne najave mraz, ne reagiram; jedino sam ruseliju premjestila ispod natkrivenog dijela
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.